Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha hozzámegyek egy muszlimhoz,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha hozzámegyek egy muszlimhoz, akkor kötelezően gyakorolnom kell a vallást?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy ezáltal fel kell vennem a muszlim vallást, de ez azt is jelenti, hogy gyakorolnom is kell vagy csak “papíron” lennék az?

2018. okt. 11. 13:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%

Nem ismerek olyan muszlim pasit aki eltűrné hogy bohóckodj ezzel. Ha nem veszed komolyan a vallásukat akkor annak komoly következményei vannak, amit a férjed érthetően demonstrálni fog.

Az unkokatesóm is egy muszlim férfihoz ment, arról volt szó hogy teljesen európai módon fognak élni. Ahhoz képest Takarnia kell az arcát, nem álhat szóba idegen férfiakkal, stb.

Eltérő kultúra .... hidd el nem neked való.

2018. okt. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

#1


Szerintem ha a nőt ezt annyira zavarná, elválna :D De amúgy hogy kell elképzelni azt, hogy nem beszélhet idegen férfiakkal? És ha a főnöke férfi?

2018. okt. 11. 14:09
 3/28 anonim ***** válasza:
94%
Kérdezd meg a muszlim pasidat. Majd ő elmagyarázza.
2018. okt. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%

Muszlim kultúrában akarsz élni úgy hogy halvány fingod nincs róla hogy ez mivel jár. Hihetetlen.

Tájékozódj, olvass Koránt, vallásos könyveket, muszlim etikát, stb.

2018. okt. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

#4 Muszlim kultúrában akarsz élni


Épp ezaz, hogy nem akarok. Szerintem minden vallás hülyeség, humbug. A barátom iráni és ő is így gondolja, de ki tudja, mi lenne esküvő után. Persze ezt tőle is megkérdezhetem.

2018. okt. 11. 14:18
 6/28 anonim ***** válasza:
90%
Nem személyeskedés, nem ismerem a barátod de önként belesétálsz egy börtöncellába ha hozzámész.
2018. okt. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
#6 Én is ettől félek. Annyi ilyen rémes storyt lehet hallani..barátomból nem nézném ki, hogy valaha is ártana nekem, nyilván ezért vagyok vele. De ki tudja..
2018. okt. 11. 14:21
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vallásos attól még az iszlám kultúrában él, ott nőtt fel, azokat a szokásokat erkölcsi normákat tette nagáévá.

Ne hidd azt hogy neked nem kell alkalmazkodni ezekhez. Még ha itt éltek a hagyományaihoz normáihoz akkor is ragaszkodni fog sokkal jobban mint egy európai ember idegen kultúrában.

2018. okt. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%

Az irániak az iszlám "keményebb" ágát gyakorolják, síiták.

Én a helyedben nem tenném.


Amúgy nem kötelező felvenned a vallást, muszlim férfi elvehet nem muszlim nőt.

2018. okt. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is barátnőm rendesen megjárta egy egyiptomival. Eleinte előadta a liberális, Európában nevelkedett szabad szellemet. Aztán azt vettük észre, hogy a csaj először fejkendőben jár. Szabad akaratából választotta, oké.

Aztán egyre ritkábban járt el, aztán már menjen a pasival Egyiptomba, mégse itt legyenek. Aztán Ramadám havában a böjt közepén a pasi kifakadt (szerintem az étlen-szomjan lenni egész nap hozta ki belőle), hogy az Európai nők milyen romlottak és a barátnőmnek át kell térnie stb.


Szerencsére még csak jártak, de már a barátnőm fordíttatta le az anyakönyvét, hogy tudjanak házasodni. Időben kiderült.


Remélem nem jársz így.

Amúgy a legjobb, ha leülsz a pároddal és megbeszéled vele, ő hogy látja, mik az elvárásai.


30N

2018. okt. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!