Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvőn szabad a szolgáltat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvőn szabad a szolgáltatóknak (vőfély, fotós, videós) külön engedély nélkül enni/inni az állófogadáskor?

Figyelt kérdés

Esküvői szolgáltató vagyok, és ez örök dilemma.


Ha nem mondta külön valaki (menyasszony, após, stb.) nem is esik jól, illetve nem is tudom eldönteni, hogy illik-e, hiszen nem nekem készült, hanem a vendégeknek.

Másrészt úgy érzem, hogy 3 perc szünet belefér, a kínálgatott sütiből és pogiból pedig biztos jut nekem is, főleg amikor reggeltől kísérem a menyasszonyt és máskor alkalmam sem volt enni.


A legjobb, amikor már a fogadás elején mondják, hogy nyugodtan egyek. De nem is egyszer előfordult már, hogy a végén jött oda a menyasszony, hogy ugye én is ettem. (Hát nem, mert nem mondta senki.) Ezekkel utólag nem tudok mit kezdeni, hiába folyt a nyálam, amikor kínálgatták a pincérek.


Szóval, szerintetek, ha nem mondja senki személyesen nekem, hogy vegyek nyugodtan, akkor szabad-e, illik-e fogyasztanom az állófogadáskor?



2019. jan. 19. 03:01
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Fontos hozzátenni, hogy nem a vacsorára, hanem kifejezetten arra gondolok, amikor aprósüteménnyel, üdítővel kínálgatják a vendégeket, tehát pl. templomi esküvő után a kertben állófogadásnál, vagy a szertartás előtt a vendégváráskor.
2019. jan. 19. 03:09
 2/18 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem természetes, hogy te is eszel és iszol, persze alkoholt nem. De úgy szokták, hogy a fotóst és a vőfélyt, meg mindenki mást is bele számolnak, mikor leadják, hogy hány főnek rendelik az ételt és a többit.

Az OK, hogy te nem akkor eszel esetleg, mert megörökíted a torta felvágását, de búzán nézne ki, ha celofànból bontogatod a kis szendvicsed, hogy ne ess össze az éhségtől.

2019. jan. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
2 éve volt az esküvőm. Számomra teljesen természetes volt, hogy - az alkoholfogyasztás kivételével - teljes embernek számoltam a szolgáltatókat a fogyasztáskor. Úgy rendeltem pogácsát, úgy sütöttünk aprósüteményeket, hogy abból a szolgáltatóknak is jusson. Ráadásul az aprósüteményekből csomagoltunk minden vendégnek és minden szolgáltatónak is. Ha az egész nap végigkíséred a párt, neked is szükséged van enni, inni, szünetre, wc-re menni, stb. Teljesen természetes, hogy vendégfogadáskor te is veszel a sütiből, pogácsából, vízből, üdítőből. Amit én menyasszonyként rossz szemmel néztem volna: ha a szolgáltató az alkoholhoz nyúl. A szolgáltatónak az a nap kőkemény munka, munka közben alkoholt ne igyon, maradjon végig színjózan.
2019. jan. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem alap, én a vacsorába is beleszámoltam a szolgáltatókat, embertelen lenne elvárni tőlük hogy a svédasztal mellett éhen haljanak vagy kiugorjanak a mekibe egy hamburgerért, hogy ne essenek össze az egész napos munkától.

Egy-két szolgáltató amúgy rákérdezett még az esemény előtt, hogy hogy készüljenek, kapnak-e vacsit, mert hogy volt már olyan, hogy éhen maradtak, talán te is elejét veheted a dolognak, és amikor még az esküvő előtti megbeszéléseken vagytok (nekem mindenkivel volt legalább 2 alkalom, amikor találkoztunk az esküvő előtt), akkor rákérdezel, csak hogy biztosra menj.

2019. jan. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen természetes, hogy eszel te is.

Ha nem vagy biztos magadban, helyszínre érkezéskor/különváláskor fél mondatban jelezd, hogy amíg ők a napirendi pontot intézik, te bekapnál pár falatot.

Ezzel nem mondtad ki, hogy a fogadásra vágysz vagy hoztál magadnak szendvicskét, de a válaszból szerintem egyértelmű lesz, hogy ők hogy tervezték (persze menj csak rengeteg kaja van / hoztál e magadnak stb...)

2019. jan. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a zenészek, egyebek fogyasztását bele kell kalkulálni a költségvetésbe. Nem várhatod el, hogy egész este étlen, szomjan nyomjak neked az ipart.
2019. jan. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy bolondok mindig vannak... hiàba írjuk mi le, hogy természetesen a szolgáltató is fogyasszon, ha valami idióta menyasszörny kitalálja, hogy neki ez nem tetszik, az para... szerintem az lehet a legjobb megoldás, amit valaki írt, hogy az előzetes találkozón rákérdezel/utalsz rá.

Amúgy ez, hogy a szolgáltató eszik/iszik az esküvőn olyannyira természetes, h nálunk pl. féláron számolták az ő adagjukat (nem fél adag volt, csak fél ár) - meg is kellett mondani a létszámnál, h hányan lesznek.

2019. jan. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Esküvői szolgáltató vagyok, szerintem is természetes, hogy mi is fogyasztunk ezekből, persze mértékkel és nem mi nyitjuk a sort, de ennünk nekünk is muszáj. Ne érezd emiatt rosszul

magad.

2019. jan. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk "csak" fotós volt az esküvőn (vőfély stb nem) de a vacsoránál is bele volt számolva, ugyan úgy volt helye az egyik asztalnál stb. Olyankor semmi olyan nem volt amit fotóznia kellett volna, nyugodtan megtudott vacsorázni. A torta, sütemény is üdítő is ott volt, amikor szeretett volna evett-ivott. Az egész napot étlen-szomjan nem töltheti ő sem.
2019. jan. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az esküvőkön ülési rend van. Asztalokra ki vannak téve a vendégek nevei. A szolgáltatóke is ko van jelölve.

Ha a főétkezésre hivatalos, miért lenne letiltva a fogafásról?

Egyébként nem itt, velünk kell ezt mehbeszélni, hanem előre a megrendelővel, az árajánlattal ehxütt.

2019. jan. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!