Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lakodalmas kutya kérdés. Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakodalmas kutya kérdés. Ti hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Decemberben osztottuk ki a meghívóinkat, jövő hónapban lesz az esküvőnk. Nem vertük nagy dobra, én pl kifejezetten senkinek nem szóltam róla, aki nincs meghívva, de a párom is csak a csalájval és a meghívottaival beszélt róla.

Így most szembesültem először azzal a problémával, hogy egy régi ismerős (akivel évek óta nem is beszéltem/találkoztam már) meglátta a meghívót az unokatesómnál, aztán mikor legközelebb találkozott anyámmal az utcán, már mondta neki, hogy nem baj, hogy nem hívtuk meg, de attól ő még el fog jönni a lakziba legalább inni egy párat.

Ez azért bosszantó, mert ha ő így gondolja, mások is így fogják, és rengeteg nem meghívott ismerősünk van a városba ahol a lakzi lesz. Nem véletlenül húztunk egy határt a vendéglistánál.

A plusz kiadás is egy elég nyomós oka, ami miatt nem szeretném, hogy bejöjjenek, de az még inkább aggaszt, hogy ismerem őket. A hétköznapokban nincs gond velük, illetve egy sima átlagos szombat estén még vicces is ahogy viselkednek piásan, de semmiképp nem az esküvőnkön.


Van egy olyan lehetőségünk, hogy bezáratjuk az étterem külső kapuit. Van udvara, ahol lehet cigizni, telefonálni, bármi, amit szeretnének a vendégek, viszont az autók, a parkoló a kapukon kívül van. Nem tudom mennyire mászkálnának az emberek a kocsijukhoz, mert akkor mindig ki-be kell zárogatni a kaput. Úgy akkor meg simán megolja a beslisszolást aki akarja...


Szóval ti az ilyen dolgokat hogyan tudtátok megoldani?


2019. febr. 12. 12:00
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek mindazoktól akiket zavar a Lakodalmas kutya kifejezés, most néztem csak utána, hogy még a keresővel sem találok erre a kifejezésre kérdéseket.

De nálunk ezt így szokás mondani, ez a neve a hívatlan vendégeknek. A fent említett ismerős saját magára is ezt használta. Nem egy becsmérlő jelző, egyszerűen csak a hívatlanul beállítókra, ismeretlenül beállítókra monjuk :)

2019. febr. 12. 12:06
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Először is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__24960..


Másodszor lehet, hogy máshol kellett volna helyszínt foglalnotok, ahol nem futhatnátok bele ismerősökbe, így viszont valahogy mégiscsak velük kell megértetnetek, hogy hívatlanul bunkóság beállítani. Esetleg csináltassatok karszalagokat, fogadjatok egy biztonságist, és csak azt engedje be, akin van karszalag.

2019. febr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%

*lagzi


Olyan nincs, hogy ő nincs meghívva de attól még el fog menni...

Az esküvőre szokás azokat is elhívni,a kik amúgy a vacsorára nem, de a lakodalomban már csak azért se megy be boldog, boldogtalan, mert hát annak komoly anyagi vonzatai vannak, arról nem beszélve, hogy nem mindegy hogy hellyel, étellel itallal 40 főre készültök vagy 140re.

Nálunk volt egy régi barát, akivel évek ótanem tartjuk a kapcsolatot, mert úgy viselkedett... Mindegy is, az esküvőre meghívtuk, a lagziba nem, de mégis eljött. Akkor a vőfély félrehívta és megmondta neki, hogy a vacsorára nem szólt a meghívója és nincs hely neki.

Megsértődött vagy nem, elment.

2019. febr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
2019. febr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
2019. febr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%

Nem lakzi, hanem lagzi!

Tavasszal voltam az unokahugom lagzijában és boldog boldogtalan ott termett délután 4-5 óra magasságában, akiket ugyanúgy ki kellett szolgálni stb. Volt 30 fölösleges nem meghívott vendég, akik miatt a hangulat sem volt jó úgyhogy a közeli rokonok többsége idő előtt haza is ment. Ja és ezek a hívatlan vendégek pénzt se adtak ajándékként, hanem csak úgy ettek ittak. Oda kell figyelni mindenre, mert egy lagziban nem korlátlan mennyiségű az étel italfogyasztás. Létszámra pontosan vannak kiszámolva az adagok.

2019. febr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm, felfogtam, hogy "lagzi". Elnézést, ezt eddig én tudtam rosszul.

Ez után csak a kérdésemre szeretnék választ kapni, köszönöm :)

2019. febr. 12. 12:18
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha van kert dohányozni, nem hiszem, hogy sokan mászkálnának a kapun kívülre, max. ha indulnak haza.

Esetleg még meg lehet kérni a vendégeket, hogy hozzák a meghívót és csak az mehet be az étterembe, akinek van.

Vagy ha még nem késő, nem kell nagy dobra verni a helyszínt.

A vacsora kezdeténél bezárni az ajtókat és aki addig nem ért oda, az kint maradt. Gondolom sokan nem késnek el, ha már esküvőre hivatalosak, nem másfelé kolbászolnak, szóval aki nem ért oda a többiekkel, az hol volt. És akkor onnan aki jönne a potya kajára, az hoppon marad.

2019. febr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Fogadjatok fel két kidobo embert.
2019. febr. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%
Ne aggodj, ugysem fogjak beengedni, hiszen privat rendezveny van.
2019. febr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!