Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti milyen esküvői hagyományoka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti milyen esküvői hagyományokat/babonákat követtetek az esküvőtökön?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például a menyasszonytáncra, vagy a "valami kékre". Személy szerint csak most kerestem rá a neten, hogy mit is jelent. :D Mondjuk nálunk nem lagzi lesz és szerintem nem ezeken múlik egy házasság sikeressége.

2019. febr. 23. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Hát mi letojtuk a babonákat. Együtt választottuk ki a menyasszonyi ruhámat,és látott benne még esküvő előtt:) De két dolgot betartottam. Volt nálam vmi kék ,és kölcsön dolog. Ennyi.
2019. febr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából semmilyet. Menyasszonytánc volt, mert miért ne lenne. De párom után nem édesapámmal táncoltam, hanem haverokkal felváltva. Az egész esküvő nem volt kicsit sem hagyományos szerencsére. Inkább egy kiöltözős buli volt, mint esküvő.. :D A ruhámtól kezdve (amiben párom nem látott ugyan, de pontosan tudta melyik ruha), a díszítésen, szervezésen át semmi nem volt hagyományos.

Egyetlen ilyen hagyomány volt tartva, az legnagyobb örömömre a menyasszonyszöktetés volt... Persze nem tudtam róla. A srácok ragaszkodtak hozzá. :D

2019. febr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Ruha titok :) lesz kék, új, régi. A ruhát éjfél előtt nem levenni, fátyol egész nap a fejen (lesz egy hosszú és egy rövid csere). Gyűrűket nem elejteni.
2019. márc. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A ruhát én varrtam, férjem látott benne esküvő előtt. Nem a karjaiban vitt be a lakásba és együtt takarítottunk az új házban először (pár hónappal az esküvő után költöztünk el). Nem tudom, mennyire számít babonának, de a szűztől messze voltam - 3 hónapos terhes voltam az esküvőnkön -, mégis fehér volt a ruhám. Ja, és a családnak van egy fekete cicája, az állandóan átbóklászik előttünk.

Ez a kék, régi, új, kölcsön... Hát, kék volt, új volt, kölcsön nem, régi volt.


Egyszer egy barátnőm talált egy listát, valaki összegyűjtött vagy ötven ilyen esküvői babonát. Mi abból szerintem 35-öt tuti elrontottunk, de a házasságunk úgy tűnik, erről nem tud.

2019. márc. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!