Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért sokan csak akkor házasod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért sokan csak akkor házasodnak, ha már útban van a baba?

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok, hogy becsúszik és akkor "gyorsan" összeházasodnak a felek. Tesómék 7 év után házasodtak össze és több, mint 1 évig próbálkoztak a gyerekkel. Amint teherbe esett, azon a nyáron megtartották az esküvőt. De én csak azt nem értem, hogy miért nem hamarabb. Tudom, hogy mások is gondolkoznak így, ezért teszem fel itt a kérdést. Nem ítélkezek, csak tényleg nem értem. Az világos, hogy a házasság egyszerűbbé teszi a dolgokat, a kérdés az, hogy erre miért nem került sor hamarabb, mikor felmerült a gyerekvállalás gondolata?

Az egyetlen ok, amire gondolni tudok az az, hogy úgy vannak vele a felek, hogy "ha nem jön össze x időb belül, akkor szakítunk". De tudom, hogy ez hülyeség, csak picit úgy tűnik.



2019. ápr. 16. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

"ha nem jön össze x időb belül, akkor szakítunk".


Nem, nem emiatt. Csak ilyenkor döbbenek rá, hogy eddig csak jártak, de most már közös család lesznek.

2019. ápr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Valamiért még mindig benne van az emberekben ez a társadalmi nyomás, hogy a gyereknek házasságba kell születnie, különben pokolra jutnak vagy valami. Azért nem házasodnak addig össze, mert egyébként nem fontos nekik a házasság. Ezzel pedig semmi baj nincsen, egy jó házassághoz semmit nem ad hozzá, egy rossz meg nem lesz jobb tőle. Csak aztán jön ez a társadalmi nyomás, hogy ha már gyerek van akkor csak össze kell házasodni. De egyébként a legtöbb embert cseszegetik is vele a szülők vagy idősek. Hogy hát ha már jön a baba akkor mikor házasodnak? Egy gyerek CSAK házasságba szülessen, mi az, hogy nem akarnak összeházasodni?

Majd előbb-utóbb kinövi ezt a baromságot is a társadalom. De erre lehet még várni pár évtizedet ahogy más hasonló dolgokat látok.. Például 30 éve volt a rendszerváltás, de ha 2 napig zárva van a bolt már minden idióta bevásárol 10 kiló kenyeret meg 20 kiló húst. 30 év alatt nem sikerült erről leszokni. Ugyan ez a "gyereket csak házasságba vállalunk" társadalmi elvárás is.

2019. ápr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

"eddig csak jártak, de most már közös család lesznek"

Egy család nem a házasságtól lesz család. És nem, egy komoly kapcsolat házasság nélkül sem csak "járás".

2019. ápr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Kényszerből.
2019. ápr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

"És nem, egy komoly kapcsolat házasság nélkül sem csak "járás".


Olyan komoly nem lehet, különben nem tartanák meg a könnyű lelépés lehetőségét. De gondolom, valamivel magyaráznod kell, hogy elvenni már nem akar a párod.

2019. ápr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát ez a "házasságba szülessen a gyerek" erkölcsi mondanivalója inkább az volt régen, hogy házasságon kívül nem kéne szexelni. Ez a mai világra már kevéssé érvényes, tehát erkölcsileg az, hogy egy házasságon kívül nemzett gyerek hova születik, az már mindegy. Szerintem a házasság inkább csak törvényileg teszi egyszerűbbé a dolgokat (bár ehhez nem nagyon értek).


Az nyílvánvaló, hogy a házasságtól nem lesz erősebb a kapcsolat. Nekem igazából mindegy, hogy ki házasodik, ki nem. Van, akinek fontosabb, van, akinek semmit nem jelent. Én ezt elfogadon (ettől függetlenül nekem az a "régimódi" felfogásom erről, hogy előbb házasság, aztán gyerek), de nem ítélem el azt, aki nem így tesz, csak épp azt furcsállom, hogy miért pont ilyenkor jutnak a házasságig.


Igazatok lehet a nyomás részről, hogy van ilyen is, bár a mi családunkban tudtommal senki nem helyezett rájuk ilyen nyomást. Egyik héten bejelentették a terhességet, rá pár héttel pedig az esküvőt.

2019. ápr. 16. 23:22
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen 5-ös, én is így látom, mindenféle rosszindulat nélkül.
2019. ápr. 16. 23:25
 8/13 anonim ***** válasza:
97%

"De gondolom, valamivel magyaráznod kell, hogy elvenni már nem akar a párod."

Lassan 5 éve boldog házasságban élek. Változtatott ez bármit a kapcsolatunk komolyságán? Abszolút semmit. Ha valaki komolyan gondolja a párjával ahhoz nem kell papír. És hiába házasodik össze két ember ha a kapcsolat egy rakás szr. Attól, hogy összeházasodnak még nem fogják komolyabban gondolni egymással. Rengeteg olyan házasságot látok, amire bármit lehet mondani csak azt nem, hogy ők egy család.

2019. ápr. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%
Mi pl. Azért, mert igazából nem is akartam esküvőt. Pénzünk sem lett volna rá. Már 5 éve együtt voltunk, de nem terveztük egyáltalán. A babát viszont igen. Aztán ahogy teltek a honapok6, rájöttem, hogy a baba apa vezeteknevet örökli, apa vezetekneve ugye adott, így én sem akarom a lanynevemet viselni. Szamomra a közös vezeteknév a családi egység egyik lepcsőfoka. Illetve nagyon utalatam a lánynevem, örültem, hogy van nyomós okom megszabadulni tőle.
2019. ápr. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
19%
Ha útban van a baba, akkor örökbe adják...
2019. ápr. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!