Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik adni, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik adni, ha nem közeli barát?

Figyelt kérdés
Egy gyerekkori barátnőm meghívott az esküvőjére, de már évek óta alig beszélünk, csak akkor találkozunk, ha összefutunk valahol. Mennyi pénzt illene adnom ilyen esetben, 15-20 ezret?

2019. ápr. 23. 15:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
17%

Per fő. És ez a 15-20e Ft gyakorlatilag még csak az étkezésetek, italozásotok, helyszín, stb. költségét fedezi, fejenként.

Ha támogatni akarod az ifjú párt,, akkor még ezen felül is illik adni.

Bár a kérdésedből én azt szűröm le, hogy beszállni a nászútba/bármibe nem nagyon akarsz, úgyhogy a helyedben én illedelmes lennék, és lemondanám a meghívást.

Egy lagzi iszonyat költségekkel jár a házasulandóknak. Azok, akik ezt nem mérik fel, és csak potyázni mennének, szerintem jobban teszik, ha nem mennek.

2019. ápr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
4%

Egyet értek első válaszolóval.

15 20ezerbe van egy fő.

Nekünk az esküvőnk egy fő kerül 20ezerbe.

Szval ja inkább maradj otthon vagy adj többet.

2019. ápr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

#1 támogatni? Ki vagyok én, az anyja? Te azért hívsz meg az esküvődre embereket, hogy anyagilag támogassanak? Akkor majd a sajátomra meghívok minden boldog-boldogtalant, akik szembejönnek az utcán, csak tejeljenek :D Fúj de undorító ez a felfogás, egy esküvőnek nem erről kéne szólnia. Ha 2 millió alatti ajándékot veszek, akkor ki is fognak nézni onnan?


Gondolj arra is, hogy ruhát is kell vennem az esküvőre, az is kapásból 10-15 ezer, ha nem több. Egy fiatal tanuló lány vagyok, nincs pénzem vagyonokat költeni egy távoli ismerős esküvőjére, arra ott vannak a rokonok. Különben se azért legyek meghívva, hogy perkáljak, hanem mert szeretne velem ünnepelni...vagy én vagyok ilyen elcseszett, hogy nem csak a pénzt látom másokban?

2019. ápr. 23. 15:25
 4/32 anonim ***** válasza:
54%
Mi anno, 5-6 éve 20at adtunk+ vettem egy nagyon szép,selyemborítású albumfüzetet neki,az is vmi 10 ezer volt. De ha azt számoljuk, hogy tényleg 20-30 ezerre jön ki per fő az esküvői kts.akkor illik ennyit adni
2019. ápr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
91%
Hasonló helyzetben voltam tavaly. Mi ketten 30-at adtunk összesen, mert kb. ennyit költöttek ránk. Vidéki helyszín, egyszerű de szép esküvő. Szerintem a vendéglátás árát minimum illik megadni, ezen felül pedig akkor, ha jó ismerős, akinek szívesen adsz.
2019. ápr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
#5 Köszi, akkor 20-at fogok, meg még valami személyesebb ajándékot :)
2019. ápr. 23. 15:30
 7/32 anonim ***** válasza:
2%
Nêzd , egy lagzi pénzügyi tranzakció is egyben. Költenek rá mondjuk egy milliót, legalább a háromnegyedét visszavárjàk pénz+ ajándékok formæjban, ugyanis senki se szeretne anyagilag veszteséges esküvőt. Ezt persze csak anyagilag kell îgy nèzni, ....s te kérdezted.
2019. ápr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
#7 persze, a rám eső részt ki is fizetem, meg még valamennyit azon felül, de hogy valaki a családján és a barátain akarjon nyerészkedni..az ilyen emberek tükörbe tudnak nézni?
2019. ápr. 23. 15:36
 9/32 anonim ***** válasza:
20%

"támogatni? Ki vagyok én, az anyja? Te azért hívsz meg az esküvődre embereket, hogy anyagilag támogassanak?"


Kislány! Te kérdeztél, mi válaszoltunk. Attól, hogy te nem vagy tisztában az illemmel, attól még az a minimum, hogy azt az összeget, amit a jegyespár rád költ, legalább visszaadd. Ezen felül pedig igen, illik támogatni is a fiatal párt. Vagy te nem ezen a bolygón élsz? Vagy soha nem voltál még esküvőn? A menyasszonytánc szerinted mire van? Arra, hogy táncikáljanak össze-vissza? Igen, amúgy arra is, de azt a pénzt a fiatalok gyűjtik valamire (ház, bútorok, akármi).


"Gondolj arra is, hogy ruhát is kell vennem az esküvőre, az is kapásból 10-15 ezer, ha nem több. Egy fiatal tanuló lány vagyok, nincs pénzem vagyonokat költeni egy távoli ismerős esküvőjére"


Ezért írtam azt, hogy ha ezeket a költségeket te nem tudod vállalni, akkor mindenkinek jobb, ha lemondod az esküvőn való részvételt.

Egyébként rohadt nagy pofára esés kesz a saját lagzid, ha így állsz hozzá másokhoz.

2019. ápr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
#9 én nem azért fogok esküvőt szervezni, hogy azt nézzem, ki mennyit dob a lábasba :D Mondjuk alapból olyan pasihoz hozzá sem mennék, aki ne tudna kifizetni egy lagzit anélkül, hogy a vendégek támogatására szorulnánk rá (mármint legalább a felét ő fizetné, a másik felét meg én, elég jól fizető szakmám lesz + amit a szüleim hozzátesznek). Ha meg nincs pénzem lagzira, akkor nem lesz lagzi, ilyen egyszerű.
2019. ápr. 23. 15:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!