Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy érti azt, hogy már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy érti azt, hogy már megkérte a kezem?

Figyelt kérdés
A Párommal 3 éve vagyunk együtt, és nem sokszor esett szó a házasságról, de hamarosan kisbabát szeretnénk, ezért gondoltam rákérdezek. Ő azt mondta, hogy feleségül szeretne venni, és valamikor elmehetnénk az anyakönyv vezetőhöz időpontot kérni. Ez egy pár hete volt. Pár napja poénból mondtam Neki valamit, hogy ha nem kéri meg gyorsan a kezem, akkor más fogja megtenni, erre azt válaszolta, hogy de már megkérte. Persze megbeszéltük, hogy nem csinálunk felhajtást az esküvőből és csak a szülők lesznek ott. Egyikünk sem szereti a felhajtást és a rongyrázást. Viszont nem értem, hogy miért nem kéri meg rendesen a kezemet. Miért mondta azt, hogy már megkérte? Ebben nem volt semmi kérdés, és most én érzem magam hülyének. Amikor ezt mondta, akkor kicsit lefagytam, annyit tudtam rá mondani, hogy "Tényleg??", de erre már nem válaszolt. Igazából túl büszke vagyok hozzá, hogy felrójam Neki, hogy "Miért nem kéred meg RENDESEN a kezemet?".

2019. máj. 22. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Megbeszéltétek, hogy összeházasodtok, ez hogy nem elég lánykérésnek? Nő vagyok és esküszöm nem értem a problémát.
2019. máj. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Ti minek akartok összeházasodni, ha még ezt sem tudjátok megbeszélni normálisan?
2019. máj. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Talán előbb meg kellene ismerned RENDESEN a barátodat... amíg itt kell kérdezned, mit miért tesz, addig nem ismered.
2019. máj. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem gondold ezt át, hogy "nem akarok felhajtást", mert ebből a kérdésedből én arra következtetek, hogy de, akarsz. Szerintem neked máshol van a felhajtás szintje, mint a párodnál, vagy akár mondjuk nálam. Vagy lehet, hogy én értelek félre, de mit értesz azon, hogy RENDESEN akarod, hogy megkérje a kezedet? Ilyen meglepetéses-gyertyafényes-fél térdre ereszkedős módon? Vagy gyűrűt adjon, vagy hogy képzeled el pontosan? És az esküvőt hogy képzeled, biztos elég lesz neked egy minimálszertartás, nem fogsz utána ettől is megsértődni, hogy de te RENDES esküvőt akartál? Szerintem ezt most magadban kellene rendezned először...
2019. máj. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha ennyit nem tudtok megbeszelni, akkor erdemes az anyakonyvezeto telefonszamaval egy idoben egy jo valoperes ugyved szamat is elmenteni.
2019. máj. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Oké, akkor lehet, hogy én nem tudom, pontosan hogy működnek ezek a dolgok, de én azt gondoltam (kis buta), hogy a lánykérés egy kérés, tehát (gyűrűvel) megkéri a kezem, hogy hozzá mennék-e. Nekem ez fontos gesztus lett volna, ellenben az esküvői szertartásnak számomra nincs ilyen jelentősége. Nem fogom megbánni, amióta tudom, hogy mi az az esküvő, azóta tudom, hogy nem akarok fehér habos-babos ruhában parádézni, hogy mindenki lássa, milyen boldog vagyok. Az csak ránk tartozik szerintem.
2019. máj. 22. 15:01
 7/14 anonim ***** válasza:
98%
Na, ha ezt szo szerint igy le kommunikalod neki, akkor mar jo iranyba haladhattok egyszer. "Dezso, nekem a lanykeres azt jelenti, hogy veszel egy gyurut, es felteszed azt a kerdest, hogy "hozzam jossz felesegul?", te ezt nem tetted meg, igy en nem szeretnek semmit szervezkedni egyelore, mert nem is vagyunk jegyesek. Te errol mit gondolsz?". A ferfiak ebbol ertenek.
2019. máj. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Te kérdeztél rá, ő rábólintott, mi az istent akarsz még?
2019. máj. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Ezt ő honnan tudhatná? Egyáltalán nem kötelező a lánykérés, nálunk se volt.
2019. máj. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

"Oké, akkor lehet, hogy én nem tudom, pontosan hogy működnek ezek a dolgok, de én azt gondoltam (kis buta), hogy a lánykérés egy kérés, tehát (gyűrűvel) megkéri a kezem, hogy hozzá mennék-e. Nekem ez fontos gesztus lett volna"


Csillagom, nem, nem így működnek a dolgok. Lehet, hogy a hollywoodi filmekben, vagy a tündérmesékben így működik, de hadd áruljak el egy titkot. Nem, ez nincsen kőbe vésve. Nem, ennek nem ez a formája. Ez egy SZOKÁS. És mint olyan, ahány ház, annyiféle. Az sincs kőbe vésve, hogy karácsonykor halászlevet eszünk, hiába ez a módi a magyar háztartások (hasraütök) 90%-ánál.


Neked ez fontos gesztus lett volna? És írd már le, te kis buta (mivel önmagad jellemezted így, remélem nem baj, ha így nevezlek), ezt a kedves párodnak honnan kellett volna kitalálnia? Elmondtad neki a kis száddal? Vagy várod, hogy gondolatolvasson?

A hollywoodi filmekben olyan magától értetődő, igaz?

2019. máj. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!