Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ilyenkor mi a legjobb megoldás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor mi a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

A párom unokatestvérének esküvőjére vagyunk hivatalosak. Nem különösebben tartják a kapcsolatot, gondolom ezért csak későn jutott eszükbe minket is meghívni. Szóval az esküvő 2 hét múlva lesz, de sajnos a párom már nem tud szabadnapot kérni, délutános aznap (úgy alakult hogy van 2 táppénzes a csoportjukban műtét miatt és meg lett mondva hogy ebben a hónapban már senkit nem tudnak elengedni mert kell a munkaerő). Én még gyesen vagyok hó közepéig aztán meg szabin, de a párom nélkül meg hogy menjek el mikor csak köszönőviszonyban vagyunk az említett rokonnal, szinte nem is ismerem. Szóval visszajeleztünk, hogy sajnos nem tudunk elmenni.

Arra gondoltunk, hogy esetleg előző nap délelőtt (vagy azon a héten amikor nekik is jó az időpont) elmennénk hozzájuk egy szép gratulációs képeslappal meg némi pénzzel a borítékban. Ez esetben mennyi pénzt kellene adnunk? Nem állunk túl fényesen anyagilag, pont ablakcserére gyűjtünk mi is, több tízezret nem tudunk adni. Vagy esetleg valami ajándékot kellene vinnünk? Nemrég költöztek közös házba amit újítgatnak ők is, de igazából nem ismerjük őket annyira hogy tudjuk minek örülnének vagy mire volna szükségük.

Szóval örülnék pár ötletnek hogy mit adjunk nekik, megbántani semmiképp nem akarjuk őket - így is kínos hogy nem tudunk elmenni az esküvőjükre.

A segítséget előre is köszönöm!

32/N



2019. jún. 9. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem teljesen jo a kp egy szep kepeslappal, arra koltik majd, amire szukseguk van.
2019. jún. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Akkor amikor szoltak nektek, elfogadtatok? Akkor kellett volna mondani h koszonjuk de tul keson szoltatok, mar eligerkeztunk v hasonlo. Szerintem az a verzio tokeletes h odamentek 1-2nappal elotte boritekkal 20e mondjuk.
2019. jún. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2: Kb úgy történt a dolog, hogy az utcán a párom kezébe nyomtak egy meghívót amikor a házuk előtt ment el..., na mindegy. Ő épp sietett, pár szót váltottak csak és nem tudta biztosan hogy aznap hogy dolgozik, így itthon nézte meg a műszakbeosztást és látta hogy pont délutános, így még aznap visszajeleztünk hogy nem tudunk menni.

Abban sem vagyok teljesen biztos hogy meg akartak-e hívni.

Köszönöm az eddigi válaszokat

2019. jún. 9. 17:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva, ha bármilyen okból nem megyek el egy esküvőre, eszembe nem jutna külön megajándékozni a párt. Nálunk is volt, aki előre jelezte, hogy nem tudnak eljönni, nem vártam el, hogy beállítsanak egy borítekkal. Sőt még én éreztem volna magam kelletlenül, ha úgy adnak pénzt, hogy még vendégül se látjuk őket.
2019. jún. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4: neked is igazad van. Pláne a meghívás körülményeit tekintve. Még nem voltunk ilyen helyzetben, ezért nem is tudjuk nem taplóság-e ha csak egy gratulációs képeslapot küldünk és pl. pénzt nem teszünk mellé. Ezért volt az az ötlet, hogy adjunk valamennyit. De persze kínos helyzetbe se szívesen hoznánk őket.
2019. jún. 9. 18:23
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt, aki nem tudott jönni, nem küldött ajándékot, jófejség, de nem szokás.


Viszont: semmiképp ne az esküvő előtt akarjatok velük találkozni, ha tényleg akartok. Pont elég bajuk lesz a szervezéssel.

2019. jún. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék pénzt, csak küldenék egy gratulációs képeslapot postán. Eleve elég fura, hogy 2 héttel az esküvő előtt jutottatok az eszükbe. Nekem elég gyanús, hogy valaki az utolsó percben lemondta, és lett 2 szabad helyük, ezért jöttetek ti képbe. Ezt támasztja alá az is, hogy nem tartjátok a kapcsolatot se.
2019. jún. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 ha aznap visszajeleztetek h nem tudtok menni, akkor viszont teljesen mas a leanyzo fekvese, nem kell semmi penzes boritek, max tenyleg egy gratulalos kepeslap es csokolom.
2019. jún. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Valóban, jobban végiggondolva nem is tudom miért akarunk mi jófejek lenni.

Mindenesetre megrágjuk még ezt a dolgot a párommal, lehet hogy marad a sima képeslap.

Nagyon köszönöm a segítségeteket!

2019. jún. 9. 23:52
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy ajándék kártyának mindenki szokott örülni, pl. 10 ezer Ft értékben. Valamelyik nagyobb áruházba, pl. Jysk, IKEA, Praktiker, stb. Abból azt vesz, amit akar. Mi is kaptunk, vettünk belőle fürdőszoba szőnyeget, meg polcot a falra.
2019. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!