Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire muszáj megbeszélni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire muszáj megbeszélni az esküvő részleteit a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Már felnőttek vagyunk és magunknak fizetjük az esküvőt. Tudunk mi szépen dönteni, elvégre a mi napunk. Nem is értem, mások miért vonják bele magukat a gyerekeik esküvőszervezésébe. Mondjuk azt se nagyon értem, amikor kèt felnőtt, több éve dolgozó ember esküvőjét a szülők akarják állni.


Mennyire lenne ebből sértődés, ha csal gyakorlatilag meg lennének hívva mint díszvendégek, szóval ha már minden le lenne szervezve? Elvégre sose egyeztünk meg az élet dolgaiban, ők meg mindig rám akarták erőltetni az akaratukat. A másik oldal meg bigott vallásos, tulságosan is hagyománytisztelők, biztosan kiverik a hisztit, ha megtudják, hogy nem lesz egyházi esküvő!


28/N



2019. júl. 14. 06:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire, ha ti nem akarjátok.

Bocs, de mi közük van hozzá?

2019. júl. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire beszállnak. Ha nem szállnak be, akkor időpont, ülésrend.
2019. júl. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nem is értem egyébként, miért kell ebből ekkora dolgot csinálni. Mi meghívjuk, akiket gondolunk és annyira rossz ülésrendet nem nagyon csinálnánk, nyilván rokonsági fok és kapcsolat minősége szerint. Azt meg, hogy hol lesz a ceremónia, szintén nekünk kellene eldönteni, a mi napunk. Én vőfélyt se akarok, se cigányzenét, utálom mindkettőt, még gyerekként is szörnyű volt átélni és hallgatni ezeket a butaságokat meg kínos dolgokat, amiket a vőfély művelt a szegény házaspárral, és mindenki élvezte rajtuk kívül.
2019. júl. 14. 06:48
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legundorítóbb a tipikus magyar esküvőkön a vőfély.

Ha a szülőknek nem tetszik az esküvőtök, csináljanak maguknak olyat, amilyet akarnak.

Nehogy engedd, hogy beleszóljanak és ráderőltessék az ő vágyukat!

2019. júl. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Az a baj egyébként, hogy a párom nem akar veszekedést, ami itt azt jelenti, hogy kikérni a szülők véleményét, megfogadni a tanácsaikat, elfogadni a támogatásukat...én még sírtam is, mert nem akarok egyházi esküvőt (én hiszem Istenben, de magát a római katolikus egyházat nem akarom). És először azt mondta, hogy ,,na azért, ugye nem akarjuk az egész országot is magunk ellen haragítani?" És elsírtam magam...aztán meg mondta, hogy ő végső soron mindenben kiáll mellettem. Rá egy napra már a szüleinél voltunk és olyan kedvesek tényleg, és akkor azt mondtam, hogy legyen, a kedvükért megteszem, és a barátom megkönnyebbült h ,,helyes, szerintem is".


És ma gondoltam bele, hogy mi volt ez...Az ő szülei tényleg nagyon nagyon kedves emberek, a nagyszülei is. Amikor náluk vagyok, kb díszvendégként kezelnek, mindent csinálnak, adnak, amit csak megkívánok, lelkileg is támogatnak, mindig meghallgattak és mellettem álltak, még akkor is, amikro a saját szüleim nem. Amikor ott vagyok náluk, én is úgy érzem, hogy bármit megtennék értük, de amikor meg eljövök onnan és megint visszatér az ÉN, akkor meg úgy érzem, hogy nem akarok mindent úgy ahogy ők, mert nem. Ez nem azt jelenti, hogy nem tisztelem őket...csak hogy nem igaz, hogy senki nem hallja, hogy én nem akarom az egyházit, és üvöltök legbelül ellene! Hogy mindenkinek, még a páromnak is fontosabb az, hogy ,,béke" legyen, meg ahogy elvárják, mint hogy engem meghallgasson. Én küzdeni akarok és kiállni magamért, ő meg csak a szavaial tudja mondani, hogy mellettem áll, de ha végül mégse kell küzdeni, akkor meg megnyugszik. Mit csináljak?

2019. júl. 14. 07:17
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nem engednék, az biztos.

Én sem akarok egyházi esküvőt, annyira nem, hogy akkor inkább lefújnám az egészet.

Miért mindig a nő alazkodjon meg? Miért mindig ő engedjen? Ha már most nem tudtok ennyire megegyezni, mi lesz később?

2019. júl. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%
Add vissza a gyűrűt.... Mindig anyucinak fog megfelelni. Most kedvesek veled, de majd lesz máshogy is. Akkor talán észreveszi hogy nem foglalkozik veled, vagy esélyt kapsz egy harmonikus kapcsolatra mással, aki téged akar.
2019. júl. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Csak én ezzel úgy érzem, hogy inkább őket választja, mint engem. Meg milyen, hogy én merek harcolni, ő meg nem? Én a világgal is szembeszállnék érte.
2019. júl. 14. 07:36
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Ő amint látod nem.

Neki fontosabb anyuci meg apuci. Az a gond kérdező, hogy amíg nem kezdenek az emberek szembeszállni a nekik semmit nem jelentő hagyományokkal és szokásokkal, addig nem is fog változni a világ, mert az ilyen begyepeaedett, konzervatív emberek azt fogják hinni, mindig az ő akaratuknak kell érvényesülni.

A férjed is ilyen. Ha az lenne fontos neki, amit ő szeretne és te, akkor melléd állt volna.

Ha engedsz, és belemész, hogy uralkodjanak rajtad, akkor ez csak a kezdet. Még a saját gyerekedet se nevezheted majd el például.

2019. júl. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Amikor együtt vagyunk és csak ketten, éljük a mindennapokat, akkor van személyisége és a legtöbb dologban ketten döntünk. Ő nem az elnyomó típus, még a házimunkában és mindenben besegít. Viszont meg otthon...az a kifogása, hogy nem kibírom ezt értük? Csak amíg otthon vagyunk? Az anyukáját is szeretem, de ő is győzköd, hogy jaj nem lesz nekünk abból semmi bajunk, meg a gyereknek se, ha templomba jár, mert figyelj, ott rosszat nem kap. de ha én nem így gondolom? A párom meg életében el nem gondolkodott ilyeneken soha.
2019. júl. 14. 08:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!