Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jogos a sértettségük amiatt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a sértettségük amiatt, hogy nem lesznek koszorúslányok vagy tanúk?

Figyelt kérdés

Vőlegényenmel 4 éve vagyunk együtt, 2 éve pedig jegyesek vagyunk. Egy átlagos 200-220 fős esküvőt szeretnénk. Sógornőmet, két hugomat, és a vőlegényem unokatestvérét kértem fel koszorúslánynak. Nem szeretnék több lányt felkérni semmi esetre. Szerintem ez igy a nagyon közeli rokonságból elég is. Tanúnak párom keresztanyukáját kértem fel, hálás vagyok neki a sok segítségert (nem írom most le, elég annyi hogy ezen nem változtatok.

Viszont meghívtam 4 gimis és 4 általános iskolás barátnőmet (a lánybucsúra is)akikkel azert rendszeresen tartottam a kapcsolatot. Eddig ezzel semmi bajunk nem volt, de most unokatestvérem kitalálta hogy ő is koszorúslány szeretne lenni, és ha nem lehet az, akkor tanú hadd legyen. Mondtam neki, hogy ne haragudjon de nem, mert már van tanúm, és fél is kértem. Illetve nem szeretnék több koszorúslányt. Erre ő megsértődött. Aztán ő és most már a barátnőim is egy héttel később azzal jöttek, hogy ők mennyire szivesen lennének a koszorúslányaim, és hogy párom rokonait nem kéne felkérnem. Sem koszorúslánynak sem tanúnak. Mondtam hogy ebből elég, hagyják abba. Őket mindenképpen szeretném mert ők mostmár a családom, és hogy nem vagyunk milliomosok, nem is tudnánk annyi ruhát fizetni. Mondtam hogy akkor nekik négyen más ruha, a többiek maguknak bérlik, és akkor úgy jó. De azt mondták nekik úgy már nem oké, nincs arra keret. Akkor csak úgy jönnek.


Szerintetek ez így jogos az ő részükről, és tényleg én nem jól csinálom. A költségeket nem teljesen mi álljunk, apáék és párom szülei ill.keresztanyja is segít, de ennyi ruha szerintem értelmetlen kiadás lenne.

20/L


Köszönöm a válaszokat.:))



2019. júl. 14. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Eddig ezzel semmi bajunk nem volt, de most unokatestvérem kitalálta hogy ő is koszorúslány szeretne lenni, és ha nem lehet az, akkor tanú hadd legyen."


Ezt nem a rokonok és barátnők döntik el, hogy "de én koszorúslány/tanú" szeretnék lenni, hanem felkéréses alapon működik.

2019. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Megvannak a koszorúslányok, akiket te magad (egyike annak a két embernek, akiről ez az egész mizéria szól) választottál ki.


Sőt, szerintem remek döntés volt, hogy fele-fele arányban van koszorúslány a menyasszony és a vőlegény rokonságából.


Amúgy a részvétel sem kötelező: vagy nyugodjanak bele a döntésedbe (nekik nincs joguk beleszólni, pláne ha már megvan a döntés) szóval vagy beletörődnek, vagy főjenek a saját levükben otthon :)

2019. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem részükről a dolgot, hiszen, ahogy előttem is írták, nem jelentkezni szoktak koszorúslánynak/tanúnak, hanem kiválasztják őket. Szuper, hogy jelezték, de semmi közük hozzá, hogy te kiket szeretnél koszorúslánynak/tanúnak.


(Amúgy szerintem kicsit mókás, hogy egy "átlagos 200-220 fős lagziról" beszélsz. Egy átlagos esküvőn jó, ha feleennyien szoktak lenni. Majd ezek után megemlíted, hogy még 3-4 ruhára már nincs keret :))

2019. júl. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Igen, nekem is szemet szúrt az átlagos 220 fős esküvő. :D Az átlagos esküvő 50-150 fő szerintem, ez már kész tömeg.

Ha nem akarod őket felkérni, ne kérd fel, főleg, hogy rádtukmálják magukat. Ennyire szerepelni akarnak, vagy miért fontos ez nekik? Nagyon jó barátnő lehet az ilyen, hogyha ennyit nem képesek megérteni.

2019. júl. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Csak en nem tudom osszeegyeztetni ezt a ket dolgot:

-"atlagos" 200-220 fos eskuvo

-nem vagyunk milliomosok

:DDD

Amugy azt, hogy ki a tanud es kik a koszoruslanyaid csakis neked kell eldontened. Akinek nem tetszik az igy jart, ne menjen el.

Ilyen dolgokkal es emberekkel nem szabad es nem is erdemes foglalkozni.

2019. júl. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

unokatestvérem kitalálta hogy ő is koszorúslány szeretne lenni, és ha nem lehet az, akkor tanú hadd legyen.

:D :D :D

Hát ez csodálatos:D

Menyasszony esetleg nem szeretne lenni valamelyikőjük? Vagy örömanya, vőfély?


Jól csinálod, ne hagyd magad, a Te esküvőd, te mondod meg, kinek milyen szerepet szánsz.

2019. júl. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszii a választ mindenkinek😘
2019. júl. 15. 14:35
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

"-"atlagos" 200-220 fos eskuvo

-nem vagyunk milliomosok"


Nincs ebben meglepő, attól függ, hogy hol van az esküvő. Pesten, pesti árakkal tényleg felhúzza az ember a szemöldökét, de én többször voltam vidéken, kis falukban esküvőn, ahol tényleg nem volt milliomos a pár, viszont szokás a 100 fő fölötti lakodalom. De még ezt is olcsóban lehet kihozni, mint Pesten a legtöbb 50 fős lagzit. Egyszerűen azért, mert ott általában összefog a rokonság, helyben főznek, helyi alapanyagokból, így a kaja összességében jóval olcsóbb, mintha egy pesti étterem főzne.


A kérdésre válaszolva: a tanú és a koszorúslányok a pár döntése. Ilyen erővel lehetne minden vendég tanú és koszorúslány, szóval ebből nem engednék.

2019. júl. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5%

8! En ezt csak megjegyeztem, amugy valaszoltam a kerdesre!

De ha mar ebbe igy belementel, igen, mindenen lehet sporolni foleg videken. Viszont nem gondolom, hogy akinek koszoruslanyai lesznek az a kajan fog sporolni. Nem mellesleg 200-220 fonel aztan sporolhat az ember akkor se tudja videken sem meguszni 3 millio alatt(de szerintem keveset irtam).

Mindegy a lenyeg nem ez es en nem turkalok senki penztarcajaba mert nem is erdekel. Szerintem korrekt valaszt adtam attol fuggetlenul, hogy ezt a ket allitast egy kicsit viccesnek tartottam.

2019. júl. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Jo kis baratnok...
2019. júl. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!