Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért mondják sokan, hogy "ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják sokan, hogy "ne csodálkozz, hogy nem vesz el, ha házasság nélkül is megkap mindent"?

Figyelt kérdés

Sok hozzászólásban olvasni ezt, de igazából nem értem, hogy mi az, amit az ember (jelen esetben a nő) csak házasságban ad meg a férfinak. Oké, gyerektéma, ez evidens, de sok olyan kérdés van, hogy x éve együtt élnek és a pasi nem veszi el a csajt. Ilyenkor írják, hogy mit csodálkozik, meg minek venné el, ha így is megkap mindent. Mi ez a minden, mik azok a konkrét dolgok, amiket "nem adsz meg", csakis kizárólag házasságban járnak?


Nem főzöl rá addig, nem szexelsz vele annyiszor vagy mégis mik ezek a dolgok?



2019. aug. 12. 17:32
1 2 3
 1/30 Diazepam ***** válasza:
87%

Félreérted. Pont ez a lényege, hogy semmi sem változik. Amelyik pasinak nem fontos a házasság, nem érzi úgy, hogy attól teljesedne ki a kapcsolat, az nem fog elvenni, hiszen "minek".


Az a férfi aki elvesz egy nőt, nem azért teszi mert úgy kap majd valami pluszt, egyszerűen csak késztetést érez hogy megpecsételjék a kapcsolatukat egy esküvővel. :)

2019. aug. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Szerintem nem értem félre. Pont így gondolom én is, hogy semmi nem változik. De akkor mégis miről beszélnek, amikor azt írják, hogy megkap mindent így is, amit egy házasságban kapna meg. Nem hiszem, hogy van olyan konkrét dolog, amit visszatartok a párom elől csak mert nem vagyunk házasok.
2019. aug. 12. 17:51
 3/30 Diazepam ***** válasza:
89%
Ennek a mondatnak is ez a lényege, hogy semmi sem változik. Nem azt jelenti, hogy van bármi, amit csak házasságon belül lehet nyújtani, hanem pont ez az, hogy nincs. És pont emiatt a tény miatt nem akar valaki házasodni.
2019. aug. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Igen, csak akkor miért a kérdezőre fogják, hogy ő rontotta el, mert ő mindent megadott így is. Mintha az ő hibája lenne...
2019. aug. 12. 18:22
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
A házasság nem kegy gyakorlás vagy "fizettseg", hanem mindkét fél akarata normális esetben.
2019. aug. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Ja, és jogilag rohadtul nem mindegy.
2019. aug. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Szerintem a hibat ott kovetik el, hogy osszekoltozes elott nem beszelik meg alaposan, hogy utana mennyi idovel lesz a lanykeres. Szerintem egy ev utan mar tortennie kene valaminek. Azok a nok, akik ugymond mindent megadnak azok tul hosszu ideig teszik ezt es nem nyitjak ki a szajukat, csak hallgatnak es remenykednek. Egy ev utan beszelni kell a dologrol, aztan ha fel even belul nem tortenik semmi koccolni.

A minden tehat ebben az esetben az onallo akarat es a hatarozottsag hianya. Az elete folotti dontesi jogot adta oda a ferfinek, nem a hetvegi porszivozast.

Tudom ez sem olyan konkretum, mint amire szamitottal. :) Ebben igazad van, hogy ilyesmit nagyon nehez kiemelni. Ez a minden inkabb egyfajta attitudot akar kifejezni, nem bizonyos cselekveseket.

2019. aug. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

1: Állati jó a felh.neved. Lehet én is regizek mint pl. Clonidin :) vagy inkább Propofol :) esetleg Midazolam :) tök jó ötlet.


Kérdező: szerintem ezt akkor mondják, ha egy naiv kislányka túl hamar összeköltözik a pasijával aki többnyire kihasználja, de ezt nem veszi észre a csaj. Jó otthon takarítani meg néha megdgni, de ahhoz nem eléggé hogy el is vegyék. Esetleg ingyencseléd és mellette nőzik a pasi.

2019. aug. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
33%

Semmit nem jelent, egyike a gyakori gyk-s rosszindulatú beszólásoknak, semmi több.

Gondolj bele, hogy szerinted valaki azért akar inkább házasságra lépni a párjával, mert mindent megkap tőle, vagy azért, mert most csak úgy elvannak, de majd ha aláírja az anyakönyvi kivonatot, akkor egycsapásra mindent megkap, mint egy tv shopos hirdetésben?

2019. aug. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
42%
Amúgy mire jó a házasság? 11 éve élünk együtt párommal házasság nélkül. Jól megvagyunk. Ellenben sok ismerősöm a nagy lagzi után néhány év múlva elválik. Akkor annyira mégse pecsételi meg ez a színjáték a kapcsolatot.
2019. aug. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!