Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A kapcsolatban párjuknál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kapcsolatban párjuknál jelentősen rosszabbul keresők nagy része valóban ellenzi a házassági vagyonjogi szerződést?

Figyelt kérdés

Ha igen, mi az oka ennek?

Már eleve arra gondolnak, hogy válás esetén vinni akarnak a társ vagyonából?



2019. nov. 13. 14:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%

Ha ez most mar problema !

Akkor ez mar nem jol kezdodik !!

Valamelyikotok gondolja at megeri ezt igy kezdeni ?

2019. nov. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem voltam még ilyen helyzetben, de én támogatnám az ötletet, ha olyan lenne a szerződés, ami nekem is megfelel. Az övé maradjon nála, de az enyém is nálam, akármennyire kevés is a másikéhoz képest.

Szerintem, sokan azért nem akarják ezt, mert a gyereknevelésért nem fizetnek. Akkor a nőt kiteszik egy forint nélkül, mert ő pénzt nem keresett, ha otthon volt. Azért az sem lehet igazságos.

2019. nov. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
9%

Én úgy gondolom, hogy anyagi helyzettől függetlenül akiben van korrektség az nem akar teljesen közös vagyont. Szerintem aki nem tudja azt belátni, hogy a két szép szemére senkinek nem jár milliós vagyon és ingatlan házasságkor az bizony arra gyúr, hogy lehessen vinni váláskor.

Akiket én ismerek és nagy vagyonbeli különbség van ott a rosszabb anyagi helyzetű fél is ragaszkodott a szerződéshez. Mindenki úgy gondolta, hogy semmi köze ahhoz a vagyonhoz amit a párja kemény munkával megkeres. Amíg együtt élnek persze, lehet közösben gondolkozni és többet rakni bele a gazdagabb félnek. De nem ismerek olyat aki korrektnek gondolná, hogy válás után viszi annak a felét amit a párja felhalmozott az évek során. Ezért én tényleg azt gondolom, hogy aki nagyon ellenzi a vagyonszerződést az szeretne vinni a pénzből rendesen.

2019. nov. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
26%

Nem ellenzik, illetve én még soha nem hallottam ilyenről. Akiket ismerek, ott vagy felesleges volt, vagy gond nélkül megírták. Érdekes, hogy a férj zokszó nélkül beleírta azt is, hogy válás esetén a felesége és a gyerekek maradnak a házban, havonta x gyerektartást fizet, és a tanulmányaikat teljes mértékben fizeti.

Mondjuk ő olyat vett el, akit szeret.

2019. nov. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
48%
Sokáig én is hasonlóan gondolkoztam, mint az első, de azóta láttam ezt-azt. Van, aki csak az esküvő után mutatja ki a foga fehérjét. Miért kapjon akár 20 forintot is valaki érdemtelenül abból, amit a másik, vagy esetleg annak szülei kemény munkával megszereztek? Nekünk is van, és bár elsőre megsértődtem a feleségemre érte, beláttam, hogy igaza van.
2019. nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
40%

Imádom a gyakorit. =D

Politika kategóriában non-stop megy a sírás, hogy mindenki nyomorog, meg gci kormány, meg milyen szar az ország, párkapcsolatoknál meg annyi gazdag van, hogy minden második kérdés arról szól, hogy hogyan védekezhetnek a rájuk leselkedő aranyásók hadától.

Amúgy én egyetlen embert ismerek akinek ilyen szerződése van, a főnökömet. Ő a vállalkozását védi így, amit már jóval a férje megismerése előtt alapított. Ez szerintem teljesen érthető.

Egyéb esetben, mikor mindkét fél ugyan úgy dolgozik, szerintem ilyennek helye nincs. Egy tanárnő vagy ápolónő a büdös életben nem fog annyit keresni, mint egy magas beosztású mérnök vagy közgazdász. És nem rajta múlik. Ha valakit zavar ekkora különbség, akkor keressen olyan párt, aki vele egy szinten van.

2019. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

"Szerintem, sokan azért nem akarják ezt, mert a gyereknevelésért nem fizetnek"


Az alap, hogy ez valahogy kompenzálva van a szerződésben. Enélkül ki az az őrült, aki aláírja?

2019. nov. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%
Illetve van az is, hogy mikor kisgyerekek vannak, nem teheti meg mindkét fél, hogy késő estig dolgozik, az egyiknek lazábbra kell venni a munkát és maradni a napi 8 óránál normál időben. Ezt is valahogy ellentételezni kell a szerződésben, hogy az egyik fél feladja a karrierjét a másik miatt. Az nagyon nem fair, hogy valamelyikük minden energiáját a karriernek szenteli, amit azért tehet meg, mert a másik hátteret szolgáltat hozzá, utána meg lelép a pénzzel, hogy azt csak ő kereste. Nem kötelező házasodni, családot alapítani annak, aki ezt így gondolja.
2019. nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"Egy tanárnő vagy ápolónő a büdös életben nem fog annyit keresni, mint egy magas beosztású mérnök vagy közgazdász."


És a házasság alatt nyilván a férje fogja ezt kompenzálni, de válás esetén miért járna neki alanyi jogon jelentős vagyon?

Szoktak azzal érvelni pl. hogy a nő a szüléssel sokszor feladja a karrierjét, de egy ápolónő mégis milyen karriert ad fel?

2019. nov. 13. 16:09
 10/22 anonim ***** válasza:
23%
És egyébként amikor valaki pályát, karriert választ akkor ezzel anyagi helyzetet is egyben. Akinek a nagy vagyon a prioritás az válasszon olyan munkát amivel lehet ilyet. Akinek meg nem a sok pénz a fontos annak ne legyen magától értetődő, hogy viszi a párja fél vagyonát. Aki meg sok pénzt akar de nem dolgozik ezért vagy nincsenek meg hozzá a megfelelő képességei az megint csak ne a párja hátán próbáljon felkapaszkodni.
2019. nov. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!