Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Első karácsony házasokként?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első karácsony házasokként?

Figyelt kérdés

Ez lesz az első év hogy házasokként karácsonyozunk. Eddig 24-én mindenki a szüleinél volt és 25, 26-án mentünk egymás szüleihez. De idén már szeretném, hogy friss házasokként a 24.-e csak a miénk legyen a férjemmel. Anyósom elfogadta ezt. Anyám hangjában viszont kihallottam a teljes sértettséget. Hogy még gyerekünk sincs, meg miért nem megyünk egyik évbe hozzájuk, másik évben anyósomékhoz 24-én.

Nagyon rosszul esik ez nekem. Úgy érzem meg fogja keseríteni a karácsonyom ha folyton a sértettet játsza. Attól meg, hogy még nincs gyerekünk, már nem is vagyunk teljesértékű család? Ráadásul tudja mennyire vágyunk már babára, csak még nem sikerült...


Másnál is voltak ebből konfliktusok?



2019. nov. 29. 09:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7%
ez egy családi ünnep, ami hagyományosan nagyobb kompániát jelent. szóval így ha mindenki otthon ül kettesben ez kimarad. ez bánthat valakit. ezzel nehéz mit kezdeni.
2019. nov. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, egyes szülők miért akarnak maguknak barátokat meg társalgónőt szülni. Anyám felfogta, hogy nem én vagyok a pajtása, sosem nyomaszt meg zaklat telefonon, talán ezért is keressük szívesebben és gyakrabban, mint anyósomat, akit jóformán le kellett tiltania a páromnak, hogy ne hívogassa munkaidőben is. Ha meg csak 24-én megy a jópofizás, megette a fene az egészet. Az ember tisztelje a családját az év többi napján és szeresse őket... Majd a két ünnep között találkoztok.


Mi ezért oldunk rendszeresen kötelet karácsony és újév között. Elmegyünk a búsba nyaralni, aztán oldják meg. 24-én nálunk ünneplünk, 25-én édesanyámnál, a többieket meg felhívjuk és szarni bele. Ha ezért hisztiznek, jövőre ennyit sem fognak kapni. A figyelmet és a szeretetet nem lehet kikövetelni.

2019. nov. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%

#2 ez igaz , hogy nem lehet követelni, de attól még ha nincs meg a szeretet és figyelem az fájhat. és a te leírásodból is az jön le, higy nincs meg. csak titeket ez nem zavar, őket meg igen.


amúgy itt a korokon át változott valami. ami régen az életmód részevokt, hogy a nagyobb család, rokonok egymáshiz közelebb élt, kapcsolatban egymással az már nincs meg. és tényleg az a vége, higy azt jelenti a család, hogy két ember a lakásban.

2019. nov. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
és ez a folyamat nem most kezdődött, hanem még az előző generációnál valahol. nekem a nagyszüleim voltak akiknél még élt ez a nagyobb családi rokoni kapocs. a saját szüleim is ezt már bontották, nem tartották.
2019. nov. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Én is tudom, hogy ez egy családi ünnep.Nem akarjuk kizárni a rokonságot, 25-én és 26-án mennénk a szülőkhöz. Ha kell, egész 2 ünnep között hajlandó lennék rokonokat látogatni, nem érdekel, de a 24-ét szeretném magunknak megtartani. Nekünk is van már saját kis otthonunk, nem akarok 24-én ide-oda ingázni. Legalább ezen az 1 napon nem.

De nem nagyon érti meg. Sajnos.

2019. nov. 29. 10:10
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Őket ne zavarja. Az év többi napján egyedül anyám vág nekünk jó pofát. A legnagyobb szarban anyósom is csak ülni tudott a vagyonán, ölbetett kézzelnmeh követelni a figyelmet. Ott rohadjanak meg, ahol vannak. Örülök, hogy vége azoknak az időknek, mikor valakit azért kellett pátyolgatni meg tisztelni, mert a rokonunk vagy mert öreg. Ma már egy barát többet jelent a szememben, mint a saját testvérem. Rém unalmasak ezek a "család szent" dolgok. Megette a fene, ha nem viselkednek család módjára, szülő módjára.


Ebben a nyomorult helyzetben anyukám az egyetlen jó lélek meg az élettársa. Apám is csak perelgetni tudta a saját lányait, a nővérem 4 éve haza sem jött külföldről, a párom anyja egy rosszindulatú zsarnok, az apja meg boldog az új családjával, őket néha látogatjuk. A többiekkel meg telefonálunk, mert rinyálnak, hogy menjünk le falura hozzájuk, természetesen mindig csak mi, egyszer nem voltak Budapesten, közben naponta ingáznak Pécs és a kis falujuk között.


Ne haragudj a stílusom miatt, de a tököm tele a követelőző k.urva emberekkel, akik alanyi jogon várnak el dolgokat...

2019. nov. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#4


Nálunk valószínűleg abból is ered a ez a probléma, hogy mi tartottunk. Mivel apukám szülei már régóta nem élnek, azért anyukám szüleivel karácsonyoztunk mindig is.

Tisztában voltam vele, hogy ebből még gond lesz, ezért már évek óta mondogattam, hogy ha majd házasok leszünk, kettesben szertnénk karácsonyozni. Tehát nem érhette őket nagyon váratlanul. Azt hittem így könnyebben elfogadják. De tévedtem.

2019. nov. 29. 10:14
 8/15 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk a párommal volt ebben vita. 2 hónapja jártunk, de hogy én a 24-et vele kell(!!!) töltsem kötelezően... Wtf mondom, majd ha családunk lesz. Látsz 25-én,túléled.

Anyu és én is egy véleményen vagyunk, hogy a járogatás még nem hatalmaz fel senkit, hogy megköveteljen ilyet. És hogy ha el leszek jegyezve, akkor természetesen már nem otthon töltöm a Szentestét.

2019. nov. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
6-os maximálisan megértelek és igazad van! Csak mert a DNS-etek egyeznek, attól még ha hülyén viselkedik, nem kell jópofizni. A lényeg, hogy a pároddal jól érzitek magatokat és nem idegelitek magatokat mérgező emberekkel az ünnepek alatt.
2019. nov. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, tudod ez a topik olyan, hogy mondogatod, de nem veszi komolyan anyukád, lesöpri az asztalról, hogy "jó, jó, majd úgyis meggondolod magad".

Egyszerűen kijelented hogy otthon maradtok, majd 25-én jöttök. Bele se kell menni a vitába, mert felesleges.

2019. nov. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!