Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem nem akar még gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nem akar még gyereket, én már nagyon vágyom rá. Nem akarom siettetni, de mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azt többször is mondta már, hogy akar gyereket, bár nem mondja, mennyit és mikor. Én tudom, hogy 2-t vagy 3-at szeretnék, ő úgy van vele, hogy majd meglátjuk. Lassan 8 éve vagyunk együtt, ebből 1,5 éve házasok. 26-27 évesek vagyunk és nem is vagyunk elkésve, de úgy gondolom, lassan már kellene tervezni.

Ő az anyagiak miatt fél belevágni, sajnos nem keres olyan jól, de vállal plusz munkát, amivel egész jól kiegészíti, így azért 200-at hazahoz. Várható, hogy 1-2 éven belül jobban fog keresni. Nekem jobb a fizetésem (nettó 40 ezerrel) és én is dolgozom azon felül. Van saját lakásunk, autónk, igaz hitelünk is, de kifizethető. Minden hónapban rakok félre, de valahogy mindig közbejön valami extra kiadás, ami miatt nem tudunk annyit, mint eltervezünk. Azért sosem éhezünk hó végén sem, mindig van mit enni, tudunk tankolni, nem kell spórolni a rezsin, stb.


Én szeretnék már próbálkozni a babával, mert tartok tőle, hogy mi van, ha nem sikerül teherbe esnem. Ugyan diagnosztizált betegségem nincs, de sokáig szedtem fogamzásgátlót, és mióta abbahagytam (3 hónapja) 25 napos ciklusaim vannak, pedig sose volt rendszertelen, se túl hosszú, 28-29 napos volt tinikoromtól kezdve. Túlsúlyos is vagyok, amin dolgozom, amennyire a munkám engedi, sportolni járok.


Egyszerűen érzem azt, hogy karok gyereket, tőle akarom, és azt, hogy család legyünk. A szexet is gyakrabban kívánom emiatt a késztetés miatt, míg a férjem nem. A férjemet biztosítottam róla, hogy türelmesen várok, amíg úgy nem érzi, készen áll rá. De jó lenne tudnom, hogy a férfiaknál mennyi ideig normális az, hogy ennyire félnek belevágni? Mit tegyek, hogy ez az időszak könnyebben elviselhető legyen? Aki járt hasonló cipőben, megírná a tapasztalatait?


Bocsi, hogy hosszú lett.



2019. nov. 30. 14:03
1 2
 1/20 Hellmano ***** válasza:
83%
A lényeg, hogy ne csak levegőbe beszéljen, de gondolom együtt vagytok 8 éve meg házasok is, tehát komolyan gondolja veled a dolgot. Siettetni nem kell, mert akkor kényszernek érezheti a dolgot és megijed vagy elmegy a kedve tőle...
2019. nov. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál, bár a legelső sorban szerepel, hogy nem akarom siettetni, így a válaszod nem éppen azt sugallja, hogy elolvastad a kérdést. Ha arra gondolnál, hogy unszolom, gyakran felhozom a témát - nem így van, de tudja, hogy én így érzek.
2019. nov. 30. 14:14
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

8 éve együtt, 26-27 évesek vagytok. Pasid nem akar, nem élte még ki magát, és te sem vagy lemaradva semmiről.

3 gyereket meg felesleges tervezgetni amikor még egy sincs.

2019. nov. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

A tapasztalat az, hogy aki 8 év után nem akar még gyereket, az A: egyáltalán nem akar, B: akar, de nem tőled.

Kérdés, hogy ezt mennyire tudod megemészteni.

Az pedig oltári marhaság volt, hogy úgy mentél hozzá, hogy erről egyáltalán nincs közös jövőképetek, holott mindent meghatároz. Ezen múlik, hogy milyen munkát tudsz vállalni, mekkora ingatlanra és autóra van szükség, mekkora tartalékkal kell rendelkeznetek, stb.


Valószínűleg ő nem akarja lekötni magát melletted egy gyerekkel. 19 volt, mikor összejöttetek, talán első kapcsolata.

Válni lehet, de a gyerek összeköt.


Amennyiben csak anyagi jellegű a probléma, úgy tegyetek egy próbát! Havi 100 ezret rakjatok el egy évig. Egyrészt a GYED lényegesen kevesebb lesz, mint a fizetésed, másrészt egy baba is pénzbe kerül. Ha így is kijöttök, akkor semmi akadálya a gyerekvállalásnak, és lesz 1,2 m tartalék. Ha nem jöttök ki, akkor keressetek jobb állást, mert sose lesz gyerek.

2019. nov. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Ezt nem lehet így megmondani, mert mindenhol más a helyzet. A tiéteknél is megvannak az okok, amikről tudatott is. Szerintem jogosan várna a párod vele, és nem csak a pénzt tartja problémának, de azt is hogy túl sokat dolgoztok. A plusz munkával sok idő kiesik és azt a gyerek fogja megszívni. Amint megszületik, rá kell teljesen fókuszálni és nagyon sok minden háttérbe szorul onnantól, mert megváltozik a priorítási lista. Akár ez is benne lehet, hogy még nem akarja az életét ennyire beszűkíteni.


Azt írtad 1-2 év múlva várhatóan jobban fog keresni, szerintem ez a minimum idő amivel számolni kell még. Ha ezzel új munkahely jár, tovább nőhet az idő, hisz oda kell koncentrálni majd és sok stressz várhat rá. Ha emellett a váratlan extra kiadások továbbra is visszaejtenek titeket, a hitelt pedig megérzitek, akkor ismét tolódhat.


Nem nyaggatnám azzal hogy mikor és mennyi legyen, de amit javaslok, hogy beszéljétek meg milyen körülményeket szeretnétek a gyerek érkezésekor. Oké hogy aggódik az anyagiak miatt, de mi az a financiális háttér amire már azt mondja hogy jól állunk, itt már biztonságban érzem magam, akár egy gyerekkel is. Mi az elképzelés a következő 5 évet illetően?


Ami a kérdésed illeti, 2-5 év közé lőném be a valószínűleges gyerekvállalást (ha tényleg szeretne), de ugye nem látunk a párod fejébe és a jövőt sem tudjuk megjósolni.

2019. nov. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
62%

Egy férfi soha nincs készen a gyerekre. Ha kellően szereti a párját, a kedvéért belevág. De önszántából nemigen. Utólag persze belátja, milyen mesésen jó dolog, de ahhoz előbb meg kell születni a csemetének.

A másik, észt kérlek, mondd meg a férjednek, a gyerekvállalásra soha nincs kedvező alkalom. Mindig van, amit előrébb valónak fog érezni. Lakás, bútor, kocsi, nyaralás. A gyerekprojektbe bele kell vágni, és nem mérlegelni.

2019. nov. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
29%
Írjatok listát érvekkel. Te arról, hogy miért szeretnél minél hamarabb, ő arról, hogy miért később. Persze leírni nem kötelező, de ha egy vacsora alkalmával hosszabban át tudnátok beszélni, akkor annak lehet eredménye. :)
2019. nov. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Ezeknek egy jó részéről már beszéltünk. Én is ugyanezt mondtam, hogy sose fogjuk azt érezni, hogy na végre, minden készen áll. Vagy ha igen, addigra már leszünk vagy 40 évesek.

Nekem sem az a bajom, hogy várnom kell, mert ha azt mondja, hogy 1 év vagy 2 év, el tudom fogadni, de ha azt, hogy hááát majd egyszer, azt sajnos nem. És egyébként többször beszéltünk már erről a kérdésről.

Azt nem gondolnám, hogy nem tőlem akarna gyereket. És nem, nem anélkül házasodtunk össze, hogy erről beszéltünk volna, csak akkor is épp ennyire bizonytalan válaszokat adott, mint most.

2019. nov. 30. 15:23
 9/20 Andi80018 ***** válasza:
100%
Szerintem a párod azért hezitál, mert ahogy írtad is, anyagi oldaláról közelíti meg a témát, jogosan. Te pedig az érzelmi oldaláról. Ez is helyénvaló. Viszont ő lehet úgy gondolja, ha te pl. otthon maradsz három évig, vagy minimum kettő, és esetleg ismét terhes leszel, mert úgy vagy vele, hogy ne ne legyen nagy különbség a két gyerek között, akkor az a 300 körüli bevétel édes kevés két gyerekre, de egy gyerekre is gyatra. Valószínű a párod látja ezt, ezért is fél, hogy mi lesz. Nem érzi az anyagi biztonságotokat, mert hiába mondják, hogy nem ez számít, hát azért de. Úgyhogy alaposan át kellene beszélni, hogy mindkettőtöknek legyen egy jó megoldás, és egyikőtök se érezze a nyomást. Őszintén, én speciel nem vállalnék ilyen kevés bevételre gyereket, de persze mindenki döntse el magának.
2019. nov. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%
Őszintén, én a mai tudásommal egy gyereket se szülnék, nemhogy kettőt. Komplett bolondok háza.
2019. nov. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!