Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem tetszik neki, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tetszik neki, hogy nem akarom elvenni. Miért nem lehet ezt megérteni?

Figyelt kérdés

Van egy lakásom, egy kis saját vállalkozásom. Nem szeretném, hogy ha pár év múlva esetleg szétmegyünk, akkor mindez feleződne, vagy csak akár magyarázkodnom kellene a bíróságon arról, hogy ki építette ezt fel.

A páromnak viszont nem tetszik a sima együttélés gondolata jogi kötöttségek nélkül, mert ő nagy esküvőről álmodott, de a hülye barátnői is egyfolytában szajkózzák, hogy miért nem veszem már el.

Miért olyan ördögtől való dolog az, hogy szeretem, mellette vagyok, de szeretnék mindene eshetőségre felkészülni? Vagy a pénzemre játszana?


2019. dec. 28. 15:21
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem feleződik, ez a te magánvagyonod.
2019. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
82%

Egyszerű ha te szereted csak attól fèlsz, hogy majd viszi a vagyont kell csinálni egy szerződèst amibe leírjátok, hogyha válás van semmi nem lesz az ővè.

Mond meg neki ha esküvőt akar max így lehet vagy felejtse el.


Egyèbkènt igazad van mert a mai világba sose tudni meddig lesztek együtt.

2019. dec. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
95%
Írass alá házassági szerződést vele, ha ennyire félted a "vagyonodat".De szerintem itt inkább az van, hogy nem akarsz házasodni.Inkább ezt mond meg neki.
2019. dec. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, különvagyon, ide tartozik minden házasság előtt szerzett vagyon, illetve az örökség, ami akkor is különvagyon, ha házasság alatt örökölsz.

[link]

2019. dec. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
89%
Én megérteném, és továbblépnék ilyen indok mellett...félnék, mi lenne a gyerekünkkel...
2019. dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
92%
Nekem már az is furcsa lenne, ha valaki 11 évesen nem tudná, hogy a házasság nem érinti a házasság előtt szerzett javakat. Egy saját ingatlannal és vállalkozással rendelkező felnőtt esetében pedig kizártnak tartom.
2019. dec. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
94%

A házad soha nem lenne az övé, max ha költ rá. A cég már bonyolultabb lehet, de egy ügyvéd tud tanácsot adni.


Szerintem amúgy csak hülyíted, várod azt a nőt, akiért már vállalnád a rizikót.

2019. dec. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok, pontatlannak tűnhet a kommentem, ha költ a házadra, akkor a rakoltott összeg felére tarthat igényt sarkitva. A lényeg, hogy feleslegesen rettegsz.
2019. dec. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%
"max ha költ rá" - Még akkor is csak a rá költött érték feleződne.
2019. dec. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
94%
Nem szereted te ezt a nőt. Valamelyik előző is mondta, ezt még egy gyerek is tudja, hogy házasság előtt szerzett vagyon különvagyon, ahhoz a feleségednek semmi köze nem lesz. Amúgy meg el lehet menni ügyvédhez is lepapírozni, hogy válás esetén kinek mi jár. Probléma megoldva. Ez csak kifogás a részedről. Azért nem akarod elvenni, mert nem szereted őt annyira, hogy hivatalossá tedd a kapcsolatot.
2019. dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!