Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság eltti szex bun?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság eltti szex bun? Kinek mi a velemenye?

Figyelt kérdés
Érveket várok mindkét megközelítésből

2020. jan. 19. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Milyen érveket? Aki vallásos annak ez a meggyőződése, a vallás sosem az észérvekről szólt. Aki meg nem vallásos az csak simán élvezi a szexet és leszarja hogy Mancikanéni a szomszédból mit gondol erről.
2020. jan. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem bűn. Nincs ellene érv. Mellette van, hogy pl. élvezed a másikat és megtudod, milyen az ágyban.
2020. jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha vallásos vagy, gondolom bűnnek számít, bár a keresztény vallás jelenleg kezd modernizálódni ebben a kérdésben is. Gyakorlati értelme régebben volt ennek az egész hitrendszernek, amikor még nem voltak hatékony fogamzásgátló eszközök. Na meg amikor átlagosan még 20 éves kora előtt házasodott gyakorlatilag mindenki. Azért azt úgy kicsit könnyebb kibírni, lássuk be, mint manapság az átlag 30+ köttetett házasságokig várni. De egyébként akkor is az volt, hogy ha már eljegyeztétek egymást vagy netalán csak eldöntöttétek, hogy ti milyen nagyon szerelmesek vagytok, és egymással fogjátok leélni az életeteket, akkor azért gondolhatod, hogy nem mindenki várta meg magát a szertartást.


Azok, akik meg nem vallásosak, nyilván nem tartják bűnnek. Szerintem sem bűn, én úgy gondolom a szex az egy csodálatos és gyönyörű dolog, és inkább az a bűn, ha ezt valaki megtagadja magától mindenféle elavult ideák miatt. Ha valakinek ez személyes meggyőződése, az talán más kérdés, azzal sem értek egyet feltétlenül, de az még hagyján, ha neki ez így jó, viszont ha valaki csak azért tartóztatja meg magát, mert a prűd viktoriánus időszakban ez volt a módi, akkor azért az igenis káros rá nézve is, meg egyébként is.

2020. jan. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

A vallások kitalált, előre megírt tanokon alapulnak.


Egyrészt a fantáziavilág, másrészt a gazdasági és társadalmi előnyök miatt alakult ki ez.


Pl a szűz lány sokkal értékesebb a levetett bőrnél. A válás bűn, és mint gazdasági egység a házasság szent, emiatt ha nem jó a szex akkor sem szabad elválni. Viszont ha nem tudod milyen a jó szex, nem fogsz elválni sem.


Ezek a kitalált, hagyományokra és gazdasági érdekekre épülő dogmák ma már rég túlhaladottak. Mai szemmel ne keress logikát ezekben.

2020. jan. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem inkább egy szükséges tesztje annak, hogy megéri-e egyáltalán házasodni. A szememben a házasság nem egy kicseszett játék. Súlya van. Épp ezért csak akkor állnék oltár elé és mondanék igent, ha abban az igenben biztos vagyok és tudom vállalni a következményeit. Ennek feltétele, hogy ismerjem a párom, jó alaposan. Együttélés, közös célok, közös munka, csomó helyzetben kipróbálni a kapcsolatunk erejét és dinamikáját, így a szexben is. Számomra kevés vallás, pontosabban kevés vallási és/vagy szentimentális eszme vagy szokás jelent értéket. A többség blődség és nélkülöz mindenféle logikát. Ezért nem is követem, csak elemeket ragadok ki belőle (pl meditáció). Márpedig a legtöbb ember a vallás miatt nem szexel esküvő előtt... Kérdés, hogy mire jó ez. Miért jó az, hogy pont az az ember nem szexel veled, akivel párodként megélhetnéd a szexualitást normálisan. Semmi értelme.
2020. jan. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Teológus véleménye következik. A bibliai megközelítés, hogy amint valaki eléri az ivarérettséget (13-14 éves korban), rögtön férjhez adták és kezdhetett gyerekeket szülni. Ha tehát valaki bibliai szeretne lenni, tessék 13 évesen férjhez menni! Minden egyéb esetben tudomásul lehet venni a megváltozott társadalmi körülményeket, és alkalmazkodni hozzájuk. Szexelni a szerelmeddel nem bűn, hanem alap.
2020. jan. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy gondolom, hogy a szex fontos alappillére egy kapcsolatnak. Na most ne 5 év (vagy kinek mennyi idő után kérik meg a kezét) után derüljön ki, hogy nincs köztünk kémia és nem működik a szex, majd mindenki másnál keresse a boldogságát.

Szerintem nem bűn, ha szeretetből teszitek és még élvezitek is. 23/N

2020. jan. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem az igazi kérdés szex szempontjából az, hogy az adott szituban ha baba fogan a dologból, fel tudod-e nevelni. Tehát ha hatékonyan védekezel, már sokat tettél azért, hogy ne legyen bűn. Biztos vagyok benne, hogy a házasságon kívüli szex bibliai szempontból is egyetlen igazi lényeges szempontból bűn: ha megfogan a baba és elvetetik. Ha van egy mély szereteteten, szerelmen alapuló kapcsolat, amibe egy becsúszott baba is belefér, akkor Isten szemében biztos, hogy nem bűn a kettejük közti szexualitás. És igen, van olyan szerelem, amiben bűn nem megélni a szexualitásunkat.
2020. jan. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Dehogy bűn. Marhasàg. Ahhoz, hogy felelősséggel, egy életre pàrt vàlasszunk, rendkívül fontos, hogy szexuàlis téren is megismerjük egymàst a pàrunkkal. Első naptól szerelmes vagyok a férjembe, ahogy ő is, de sosem mentem volna hozzà úgy, hogy nem szexeltünk.

Nem veszek zsàkbamacskàt, hogy aztàn vàlàs vagy egy boldogtalan, szexmentes, vagy pocsék szexuàlis élet vàrjon ràm.

2020. jan. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hallgass a lelkiismeretedre, merre visz.. az lesz a jó.
2020. jan. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!