Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződés! Ki és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés! Ki és miért csináltatott?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra volnék kíváncsi hogy aki írt szerződést az milyen háttérrel rendelkezett amiérr fontosnak érezte azt? Avagy közösen akartátok? Milyen feltételeket vettetek bele?


2020. febr. 2. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Mikor mi osszehazasodtunk, nekem volt már lakásom. Azt eladtuk, és közösen akartunk egy kerteset. Nem zavart volna, h ő egy Forintot sem ad bele. De mivel a hitel felvételekor már egy ideje nem volt munkája, plusz még tartozása is volt, így írni kellett egy vagyonközösség megszüntetéséről szóló szerződést. Így a hitelt egyedül megkaptam. Ha később beveszem adóstársnak, akkor a hitel és a ház felé is a nevére kerül. De mivel megcsalt, úgy gondoltam, hogy nem adom neki a ház felét. Most válunk, így nem kell feleznem.

38N

2020. febr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Egyrészt amit a szüleimnél láttam ennek hiányában, abból nem kérek (évekig tartó pereskedést előzhet meg). Másrészt pedig szeretnék akkor és annyit adni a páromnak, amennyit aktuálisan jónak látok és szeretném, ha a munkám gyümölcsével kedvemre gazdálkodhatnék. Nagyon szívesen adok annak az embernek, akit szeretek. A páromra sem sajnálom a pénzt, tényleg. De szeretném ezt saját döntésből tenni, ajándéknak szánva a pillanatban és olyan dolgokkal, amik a saját létbizonyosságom nem befolyásolják, sem az adott dolog értékét. Két dolgot foglaltunk bele: egyrészt, hogy amit mi vettünk a saját fizetésünkből, az a miénk, illetve erre vonatkozóan minden papírokkal bizonyítható. Egymásnak adott nagyobb összegű kölcsön is papírozva történik. Egymásnak ajándékozott nagyobb összegű vagyontárgy is papírozva történik, ergo akkor mondunk le róla. Közös ingatlannál minden a tulajdoni hányad arányában oszlik, nem a házasság szerinti fele-fele. Ha csak az enyém, akkor csak az enyém. Illetve ha a válás olyan okokból történik, mint megcsalás vagy random elhagyás derült égből, az a fél, aki piszok módon lelép vagy félrelép, fizetni köteles a másik félnek egy éven keresztül megadott összeget. Ezt a párom ajánlotta fel, de támogattam. Alapvetően közös döntés volt maga a szerződés.
2020. febr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Egyszerűen csak két önálló, a saját életén is dolgozni akaró ember között semmi értelme a teljesen közös kasszának. Egy átláthatatlan katyvasz lesz aminél fogalmad sincs, hogy mennyit tudsz a saját céljaidra szánni. Mind a kettőnknek van rengeteg dolog amit a kapcsolattól függetlenül el szeretnénk érni, ami nem a párunk anyagi felelőssége. És ez nem megy ha minden közös, ha fogalmatok sincs ki mennyivel gazdálkodik. Szeretjük látni, hogy mennyi pénz kell még, mennyit kell dolgozni egy bizonyos célért. Mind a kettőnknek teljesen egyértelmű volt, hogy nem lesz közös kassza. Sosem sajnáltuk egymástól a pénzt, tartottuk el mind a ketten a másikat, költünk egymásra mindig. De amiért megdolgozunk az legyen már csak a sajátunk. Van mellé egy közös számlánk amire a közös célokra szánt pénz meg a közös kiadások fedezete megy és ennyi. Ami nem közös anyagi felelősség azt minek közösen kezelni? Nem azért akartuk mert féltjük a millióinkat. Egyszerűen csak egy elavult, felesleges dolog két dolgozó, célokkal rendelkező ember között a vagyonmegosztás.
2020. febr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
24%
Én kötöttem, mert egyoldalúan én vittem be a kapcsolatba minden anyagi javat. Biztosítottam lakást, eltartottam, kb nem vártam el semmit, mert hát van, megoldom, csak legyünk boldogok alapon működtem. Én tudtam, hogy több van bennem, többre vagyok képes, s mentem feljebb a pénzlétrán, benne meg elkezdtem látni irigységet. Amit dolgozott, magára költötte, mert hát minden a "férfi dolga". Ezmiatt lett csomó veszekedés, majd mikor az irigység átfordult szidalmazásba (mert nekem a sült galamb repül az ölembe, bezzeg a Józsi a szomszédba többet keres, te csak szr vagy, stb...) akkor válás előtt aláirattam vele egy házassági szerződést, mindenki azzal távozik amit beletett, vagy hozott. Mivel a lakásra (később házra) nagy hitelt vettem fel, kénytelen volt dönteni, vagy aláírja, vagy viszi a hitel felét, meg a ház felét is, s akkor a házasság előtti vagyon vissza hozzám, a maradékot meg elosztjuk, azaz -10M hitel oda, meg ide is, és akkor mindenki távozhat uriassan dolgot nem szerette volna :) Így aláírta, ami eddig is az élete volt, mindenért én vállalok felelősséget, házért, hitelekért, vállalkozásért, mindenért, s akkor mehet 0-val, vagyis a ruháival amiből 10zsák lett költözéskor. Vigyázni kell, eleinte mézes mázas minden, aztán elkezd elpofátlanodni a nő, meg versenyezni a férfivel. Ha meg a férfi piponyább, akkor azért vágja lapátra, mert erősebbet akar maga mellé. Sajnos a mai világban muszáj szerződés, mert az önzetlen szeretet nem létezik, bármit is hazudnak ideig óráig egymásnak a felek.
2020. febr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

-Nem egyezik az állampolgárságunk (de eu-s mindkettő)

-Vállalkozást akarok indítani pár év múlva

-Van előzetes vagyon, de pl a férjem ingatlanát fel kell újítani (több millió forint)

-2 országban is van vagyonunk (örökség) , bármi van, nem akarom feleslegesen papírmunkának kitenni magam, hogy kinek mi a tulajdona

2020. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!