Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szeretném a páromat feleségül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretném a páromat feleségül venni, de csak ha szerződést kötünk?

Figyelt kérdés
Van egy lakásom, ami nem kiemelkedően értékes, illetve tárgyaim amik átlagosak, a párommal jelenleg is itt lakunk. Feleségül venném, de csak úgy, ha esetlegesen valami történne továbbra is az én tulajdonomban maradjanak 100%ban ezek. Nem azért mert nem bízom benne, egyszerűen csak nehezen teremtettem meg az életemet, úgy ahogy jelenleg tartok. Megsértődött mikor felhoztam ezt a témát. Hogyan lehet egy ilyen kérdésben kevésbé megsérteni a másikat, illetve mi lehet ennek a módja?
2020. febr. 9. 21:28
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
98%
Házasság előtti szerzemény nem lesz közös! Házassági utáni, már igen!
2020. febr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
18%

Keress meg egy iylennel is foglalkozo ugyvedet, annak lesz tapasztalata egyreszt mire lehet szerzodest irni es hogyan es hogyna nem annyira banto.


Egyebkent a hasznalati targyaidra nehezen tudna barki is ratenyerelni. Azon ne aggodj. Viszont a lakasod es nagyobb ertekes elektronijus eszkozok 15 ev hazassag utan ugy tudom "kozosse" valnak. De lehet valtozott a jogszabaly szerencsere 5 eve nem vagyok uptodate belole.


Egy ismerosom vicces szerzodest kotott. (Persze esetedben a lakas az komoly lenne, de azt kerdezd meg tenyleg kozosse valhat e vagy sem. Mert ha nem akkor targytalan, de a poen reszet mar csak azert is, hogy elvedd az elet az eredeti szandekodnak megteheted.)

Szval vices hazassagi szerzodes: mindket fel osszeszedte mi az amit hajlando es amit sose hajlando a ferjenek/felesegenek megtenni vagy mi az amihez ragaszkodik hazaskent is. Pontokba szedtek, amiben megegyeztek es tanunak baratokat hivtak alairattak veluk is😀. Pl.: sose kenyszerithetem a felesegem az ingeim vasalasara/a ferjemet miinden evben egy kethetes kulfoldi utra egyedul elkuldom; vasarnap reggel mindig agyba viszem a felesegemnek a kavejat stb. Voltak benne azert eleg komolyak is es egesz pici aprosagok.

Ha masra nem arra jo, hogy visszahozza a kapcsolat elejen meglevo elkezeleseiteket mondjuk 10 ev mulva amikor szegeny asszony megis vasal vagy epp kozli soha tobbet es a ferj felhaborodna...ele teheti bocs szivi es nevethetnek egy jot.

2020. febr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
55%
Ha megsértődik rajta, akkor ne tervezz házasságot vele.
2020. febr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
32%
Így van. Ha megsértődik, akkor nem téged lát, hanem az értékeidet...
2020. febr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
42%
azért ezt bizony jobb ha deklaráljátok, hogy bizony vannak olyan javak, melyek soha nem fogják a közös vagyon tárgyát képezni, házasság ide vagy oda. hidd el, nem te vagy az egyetlen, aki bizony megteszi ezt. kínos és kellemetlen, de ilyen világot élünk. én azt mondom, hogy tedd meg, amit meg kell tenned. attól, hogy összeházasodtok, neked ez még akkor is életed munkája lesz, amihez neki semmi köze. remélem, hogy mindkettőtöknek ez az (első és) utolsó házassága. ellenben ha kisemmiz, akkor bizony házasságod lehet másik, de vissza nem kapod az éveket és a munkát, amiből felépítetted azt, amid van.
2020. febr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
94%

Elég buta vagy, hogy nem ELÖTTE néztél utána a dolgoknak.


Ugyanis minden olyan vagyontárgy, ami a házasságkötés ELÖTT a te tulajdonos volt, az soha nem lesz közös (kivéve, ha odaadod hivatalosan a másiknak), söt, ha netán eladod például a lakásodat, és veszel helyette másikat, az új ugyanúgy a te magánvagyonod lesz.

Ami közös lehet, ha kölcsönt törltesztesz a házasság alatt, a törlesztés fele értéke a másiknak jár, illetve ha nagyobb hozzáépítés, felújítás történik, annak értéke is felezödik.

De a tulajdonjog a tied marad, meg az eredeti érték is.


Szóval válás esetén sem jár a házastársnak semmi ebböl.

2020. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
88%
Az ember azt hinné, tájékozódsz, mielőtt ilyennel állsz az elé, akit elméletileg szeretsz. Fogalmad nincs a dolgokról.
2020. febr. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
97%

“Viszont a lakasod es nagyobb ertekes elektronijus eszkozok 15 ev hazassag utan ugy tudom "kozosse" valnak. De lehet valtozott a jogszabaly szerencsere 5 eve nem vagyok uptodate belole.”

Előtte se voltál up-to-date, mivel sosem volt ilyen jogszabály

2020. febr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
94%

#2

"Viszont a lakasod es nagyobb ertekes elektronijus eszkozok 15 ev hazassag utan ugy tudom "kozosse" valnak."


Rosszul tudod!

Még 50 év után sem válnak közössé, mindig is annak lesz a magánvagyona (szerződés nélkül is) akié a házasságkötés előtt volt.

2020. febr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
19%
Ha nem akar szerződést kötni, akkor a javaidra tekint.
2020. febr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!