Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek, ha nem szeretne a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha nem szeretne a párom közösködni, sem esküvő sem bármilyen hivatalos papír amivel bizonyítható hogy együtt élünk évek óta, mindketten teszünk a 'közösbe?

Figyelt kérdés
Közös gyerekeink is vannak. Mindkettőnél apasági nyilatkozatot tett nem akart esküvőt. Dolgozunk mindketten, én minden egyes forintot beteszek a közösbe, viszont a jóváhagyása nélkül nem költök semmire. Az ő házában élünk viszont sokat tettem bele a felújításba. Én sokat rágtam a fülét hogy jó lenne hivatalosan is egy pár lennénk, bármi történik ne legyen az, hogy itt maradok semmi nélkül mert ugye csak élettársa vagyok az sem papíron. Szerinte ez hülyeség. Sem házasságot nem akar sem pl azt hogy nevemre kerüljön bármi vagy mondjuk csak haszonékvezeti jog. Semmi. De a kerestem mind bekerül ennek ellenére a közösbe ami nem is közös. Legjobb barátnőm szerint hagyjam el, jobban járok, nem szeret csak kihasznál. Eléggé elgondolkodtató valójában ez. Mit tennétek? 12 éve vagyunk így.

2020. ápr. 5. 08:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Ha aggódsz az anyagi biztonságod miatt, akkor:


1. dugipénz,

2. ultimátum: rád írja a ház felét vagy valamilyen közösködés lesz vagy lapát,


Mást nemigen tehetsz.

2020. ápr. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Ha 12 évig nem zavart, most miért?
2020. ápr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Zavart. Mindig is vita volt ez köztünk. Csak voltak nyugodtabb időszakok és inkább hallgattam. Meg nyilván mikor gyesen voltam akkor nem dolgoztam nem is volt mit letennem az asztalra. Olyankor nyilván igaza volt hogy ő tart el. De mikor valaki házasságban él akkor hiába nem dolgozik akár soha akkor is minden közös! Érdekes módon sima együttélésnél meg lehet 10x annyit beletesz az ember a közösbe mint egy házastárs mégsincs semmibe véve ha bármi baj adódna! Csak elgondolkodtató, ennyi...
2020. ápr. 5. 08:49
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

Azért nem akarja, mert

1. 12 év alatt neki szép kis dugipénz gyűlt össze, és nem akarja, hogy ebből egy forintot is kaphass.

2. A szétmentek, zsíros kis gyerektartást kéne fizetnie.


A lakcímed hova szól?

Egyébként meg keress fel egy ügyvédet, hogy mik a lehetőségeid. Tanúkkal is tudod bizonyítani az együttélést. Vagyonmegosztás, stb.


De csak úgy maradj együtt ezzel a szerencsesütivel, ha teszel el pénzt, hogy legyen miből költözni, ha egyszer beállit egy fiatalabb nővel, hogy neked lehet ballagni.

2020. ápr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%
Egész eddig megtehetted volna, hogy nyitsz magadnak külön bankszámlát és félreteszel. Azt ne várd, hogy a nevedre iratja a fél házat, vagy haszonélvezeti jogot ad, csak azért mert tettél a felújításba. A ház árának max 2%-a lehetett, és nem kifizetted, hanem csak tettél bele. Ha már ilyen anyagiasan nézünk egy kapcsolatot, akkor szerintem alap, hogy ha már úgy hozta az élet, hogy ha úgyvesszük ingyen lakhatok más házában akkor teszek pénzt a felújításba. Az elvárásaid irreálisak.
2020. ápr. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem tart vissza attól hogy külön kasszára menj. Úgy lenne saját megtakarításod és ha semmi más se közös akkor a pénzed elköltésébe se szóljon bele. Ennyi amit tehetsz.
2020. ápr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Mi az hogy zsíros gyerektartást kéne fizetnie? Mindenképpen kéne ha a saját gyereke ha házasságba születnek ha nem, mert az övé, elismerte, nem is a gyerekekkel van a gond.

Az ő házában élek akkor kuss? Ugyanúgy elvegzem a dolgom mint egy feleség. Főzés mosás takarítás gyerek nevelés, kerti munka, plusz a keresetem 100%a. Az a bűnöm hogy jó volna ha ennek nyoma is lenne..?

2020. ápr. 5. 09:21
 8/20 A kérdező kommentje:
Itt van a lakcímem természetesen. Mint mondtam vannak közös gyerekeink is! Latom nem érthető ez egyeseknek! Együtt élünk közös gyerekek vannak. Egy család vagyunk. De! Ha bármi történik én mint élettárs mire számítsak? Mert ugye az élettárs ha nem bejegyzett szart sem ér. Én is azt hittem számít, de nem! Ezért lenne jó ha lenne tartalékom mint mondtam mert ő nem akar papíron közösséget vállalni!
2020. ápr. 5. 09:25
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Megnyugtatlak. Mikor gyesen voltál, akkor sem ő tartott el. Ilyen nincs. Nálunk sosem volt ilyen. A nejem is volt kétszer 3 évet otthon gyesen. Sosem merült fel bennünk, hogy ő csak úgy van, s én tartom el. Hisz én is akartam a gyerekeket. Tehát ő megajándékozott két gyermekkel. Amit én is akartam.

Beszéld meg vele. Kérdezz rá, hogy miért nem akar házasodni. Lehet, attól fél, hogy akkor nagyon megváltozol. Sajnos van rá példa, hogy az esküvő után az asszonykák gyökeresen megváltoznak. Sűrűbben lesz fejfájásuk, stb..

2020. ápr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
39%

#8: Mi lenne, ha lehiggadnál?

Ott laksz 12 éve, van 2 közös gyerek, ergo bíróság előtt is tudod tanúsítani, hogy élettársak vagytok 12 éve.


Most fizet gyerektartást? Nyilván nem. Te beleadsz a közösbe mindent, mosol, főzöl, takarítasz, neki csak enni meg aludni kell otthon. Közben te se tudod, hogy ő mit csinál a fizetése egy részével. Jobb esetben gyűjti. (Rosszabb esetben elku.rvázta.) Ha elhagynád, akkor véget ér a jó világ. Rá marad az összes házimumka, és a fizetése kb. 40%-a lenne a gyerektartás. Ő pedig élhetne a maradékból.

Ezért nem szakít, hiába, hogy rég elmúlt a szerelem. A barátnődnek van igaza, csak kihasznál.

2020. ápr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!