Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan beszéljek vele?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan beszéljek vele?

Figyelt kérdés

Apám 46 évesen a fejébe vette hogy nem tud élni anyámmal! Ez derült égből a villámcsapásként ért, mivel mindenünk megvan, nem láttam őket veszekedni, jó egzisztenciális helyzetbe vagyunk.

Viszont amiről én nem tudtam, az az, hogy nincs közöttük szex. Én ezzel nem tudok mit kezdeni, hogy és mit mondjak anyámnak? Én megértem apámat, elmondása szerint már évek óta nincs semmi. Én a kapcsolatukon semmit nem vettem észre érzelmileg. Apám azt mondja, hogy egy szunnyadó vulkán, ami már hamarosan ki fog törni, mert óriási lelki és érzelmi elfojtás van benne.


Én most teljesen kétségbe vagyok esve!!! Eddig minden jó volt, most meg össze fog omlani minden? Azt mondja nincs szeretője, de egy férfit nem lehet évekig így megvetni. Borzasztó, mert apám és anyám is példaképem, egy tökéletesen jól és szépen működő család voltunk eddig!


Mit tegyek???



2020. ápr. 5. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Ez szívás! Szerintem nem sokat tehetsz az ügyért, főleg ha az a szüleid nem létező szexuális élete miatt van. A legtöbb ilyen korú férjnek kb. ugyanilyen a szexuális élete, legfeljebb ezt mond meg apukádnak.
2020. ápr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

A szüleid kapcsolata sosem volt jó. A jól működő kapcsolat nem azt jelenti, hogy nincsen vita és tudnak teremteni egy egzisztenciát. Ez mind semmit nem ér ha nincs meg a kellő érzelmi szint és ennyire nulla az intimitás. Ahol a szex nem működik ott ennél sokkal mélyebb problémák vannak.

El kell fogadnod, hogy a szüleid kapcsolata nem jó, valószínűleg sosem volt igazán az. Feléd mutattak egy álomvilágot, te elhitted. Ettől nem kell, hogy kevésbé legyenek példaképek. Sőt, az igazi példakép ilyen. Neked kell ebből tanulnod, mégpedig azt, hogy soha nem szabad egy langyos szar kapcsolatban maradni. Igen is ki kell belőle lépni és legyél büszke apukádra amiért elég erős ehhez. Rengetegen ragadnak benne egy régóta nem működő kapcsolatban csak mert mondjuk van egy gyerek. De ez nem jó példa, ez gyengeség és sosem lesznek boldogok.

2020. ápr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Mellesleg amúgy átérzem. Szüleim hasonlóképp csak ott érzelmek sem voltak régóta (nemhogy szex..) ill. apám részéről megcsalás is történt. Igazából miattunk, a gyerekekért maradtak együtt sokáig aztán amikor kb 16,5 voltam akkor költözött el a fater. A válás és anyagiak körüli mizériát leszámítva minden sokkal jobb, nyugodtabb. Ők egy idő után megutálták egymást, nem is passzoltak össze soha, nem is tudom hogy bírták 27 évig...csak a gyerekek miatt (holott amikor váltak már bőven nem voltunk a bátyámmal gyerekek).

Igazából tudom hogy nem ezt akarod hallani, de nem tudsz tenni semmit. Nem tudod a szüleid nem létező szexuális életét helyrerakni. Plusz igaz az hogy egy kapcsolat nem lesz jó a jó szex nélkül. Illetve a szex hiánya és az ebből adódó feszültség meg arra világít rá hogy a kommunikáció se működik, mert ha működne legalább beszéltek volna róla és próbálták volna megoldani. Jó kommunikáció nélkül sincs jó kapcsolat. Szóval max annyit tehetsz hogy javasolod nekik hogy esetleg menjenek el szakemberhez és pröbaljanak ezen javítani de ez úgyis csak azon múlik hogy ők akarják-e és hogy tesznek-e érte. Hosszútávon meg jobb ha nem maradnak együtt mert megutálják egymadt és hidd el az rosszabb.

Az én szüleim már egy légtérben sem tudnak meglenni sőt egy nagyvárosban is alig. És hidd el ez rosszabb. Ha hamarabb szétmentek volna lehet nem utálnák egymást ennyire..

2020. ápr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Semmit ne tegyél. A gyereknek semmi köze a szülei kapcsolatához. Ha tudsz kérdést kiírni, akkor vagy annyira nagy gyerek, hogy felfogd ezt a helyzetet. Apád boldogságára is gondolj, ne csak a tökéletesnek látszó család képét akard fenntartani. Maradj ki ebből, majd ők elintézik
2020. ápr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmit se tehetsz. Köztünk lassan 4 éve nincs szex és csak azért nem váltunk el, mert kicsi a gyerek. A szex hiánya meg csak tünet, sokkal nagyobb gondok húzódnak meg a háttérben. Lehet csak annyi, hogy az egyik fél másba szerelmes vagy egy meg nem oldott konfliktus.
2020. ápr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!