Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek nem korai így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nem korai így házasodni?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon sok korombeli (24 vagyok) ismerősöm megházasodott. Van, aki fél éve volt együtt a párjával, mikor eljegyezték egymást, rá fél évre esküvő. Volt, akik együtt sem laktak előtte, csak hétvégi kapcsolat volt.


Csak én érzem ezeket korainak?

3,5 éves kapcsolatom van, de még mindig nem érzem úgy, hogy mindenféle elbizonytalanodás nélkül mondanám ki az igent, pedig együtt tervezzük az életünket, házvásárlást, stb. Olyan fiatalnak érzem magam még a házassághoz, pedig érett gondolkodású vagyok, már kiskoromban is koravén voltam...

Vagy tudat alatt félnék a házasságtól? Mondjuk szerintem csak egy papír, sosem vágytam rá annyira nagyon. Inkább költöm másra azt a pénzt.

Ti hogy gondolkodtok erről?


2020. jún. 26. 00:15
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagy lehet ők már gyereket akarnak, és azért is házasodtak? Mi nem akarunk, ezért nincs nagy jelentősége
2020. jún. 26. 00:16
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Csináljátok úgy, ahogy nektek jó és ők is csinálják úgy, ahogy nekik jó. Egyik sem az általánosan kijelenthető jó, vagy rossz. Különbőek vagyunk :)
2020. jún. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
86%

Szia!

Szerintem a házasság egy nagyon-nagyon szubjektív dolog, minden kapcsolat és minden ember más és más és ez teljesen rendben van így. Vannak párok, akik jó ötletnek tartják a korai házasodást, de teljesen okés ha te nem érzed még így. Nekik az működik, ők így szeretnék. Nem gondolnám ezek alapján, hogy félsz a házasságtól, viszont mindenképp jó ötlet lenne beszélned erről a témáról a pároddal, hogy ő hogyan gondolkozik erről, mik a jövőbeli elképzelései. A saját utatokat járjátok, ami úgy jó, ahogy nektek jól esik és fontos, hogy el tudjatok következtetni másokról, ne érezzétek siettetve magatokat, mert ez egy nagy és életre szóló döntés.

Sok sikert! :)

2020. jún. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De nem az volt a kérdés, hogy szerintetek hazasodjunk vagy sem :D
2020. jún. 26. 00:33
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem korai. Én 20 évesen mentem hozzá a férjemhez, 1,5 év után. Nem bábtam meg. 😊 38N
2020. jún. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Első vagyok: Számomra is korai lenne :)
2020. jún. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Gondolom, nem tanultak tovabb erettsegi utan. Ugy nem korai.


Egyetem alatt eszembe se jutott hazasodni.

2020. jún. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Kérdezz meg olyanokat, akik jó házasságban élnek, évek óta. A többség azt fogja mondani, hogy első randin, első héten, első hónapban, első együtt alvás, stb. után érezte, hogy ő lesz a nagy ő, akivel házasodni fog. Tehát elég korán, még bőven egy éven belül jön a felismerés. Akkor is, ha technikai okokból várni kell a tényleges házasság kötéssel.

Ahol 3,5 év alatt nem jön az ihlet, ott már nem is fog.

Ilyenkor van az, hogy x év után házasság, mert már "illik", aztán 5 éven belül válás, és egy életen át köpködés a házasságra, hogy xar az egész.

2020. jún. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyetértek a 8-assal.
2020. jún. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
5. vagyok, 3 diplomám van, a férjemnek 1. Miért ne lehetne házas emberként egyetemet végezni?
2020. jún. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!