Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha két gyűrűt hordok egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha két gyűrűt hordok egy ujjon, akkor összekarcolják egymást?

Figyelt kérdés
Karikagyűrűt hordok és házassági évforduló alkalmából vennénk gyémánt gyűrűt, de nem tudom, hogy a másik kezem gyűrűsujjára vagy a karikagyűrűm mellett viseljem. Olyan szempontból fontos a kérdés, hogy nem egyforma méretűek a gyűrűsujjaim. Kárt tesznek egymásban? Illetve, hogy szebb viselni?

2020. szept. 11. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nem. Én a karikát és az eljegyzésit hordom egy ujjon, de nem karcolódik jobban az érintkező oldaluk, mint a másik.
2020. szept. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudok róla, nem hallottam olyat, hogy két gyűrű egy ujjon karcolná vagy koptatná egymást.

Lehet, hogy eztán majd ír erről is valaki.

2020. szept. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Én is egy ujjamon viselem a karikát és az eljegyzésit. Nekem így kényelmes, praktikus és tetszik is. Nem karcolták meg egymást. Egyszer fényesíttettem ki őket, mert már közel 10 éve folyamatosan hordom őket, így kicsit felfrissítették őket, de nem karcolódnak.
2020. szept. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Az ékszerészek kifejezetten nem ajánlják két gyűrű egy, vagy egymás melletti ujjakon hordását, mert koptatják egymást. Szerintem sok idő, mire ez látható lesz, mivel idővel amúgyis kopik a fényük. Én pl. néhány hónap után elkezdtem ritkábban hordani az eljegyzési gyűrűmet és balkézen hordani a karikát. Jobb kezemen nem igazán tudtam rá vigyázni. Jobb kezes vagyok, akaratlanul is odacsaptam, ha ráfogtam valamire (pohár, kilincs, stb.) és ennek már nyomai is voltak a gyűrűmön sajna.
2020. szept. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Az arany viszonylag puha, nàlam az ezüst megkarcolta. Szòval ùgy tapsztaltam, kèt különböző anyagùt nem jò ötlet egymàs mellett hordani.
2020. szept. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom nincs, de több ékszerésztől hallottam, hogy nem ajánlják egy ujjon hordani őket. Vannak, akik rzt úgy oldják meg, hogy a köves eljegyzési gyűrűt és a karikát egybeépítik. Eléggé különleges gyűrűk születnek így. Érdemes utána nézni, hátha megtetszik az ötlet.
2020. szept. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha (pl. a kő körül) nem egyenes a gyűrű másik gyűrűvel érintkező oldala, hanem kilóg, akkor azonos anyagù gyűrűknél is vigyázni kell.
2020. szept. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!