Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjemet kolléganője rendszeri...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemet kolléganője rendszerint este nyolc körül, vagy után hívja. Valóban bennem van a hiba, hogy ez nem tetszik?

Figyelt kérdés

Volt már olyan is, hogy 3/4 10-kor hívta. Nem féltékeny vagyok, nincs is mire, hisz egy idősebb hölgyről van szó, Csak szerintem ez nem normális. Férjem meg most teljesen meg van rám sértődve, hogy szóvá tettem, és mondtam, szoktassa le erről. Munkával kapcsolatban hívja, de sosem olyan ügyben, amit akkor rögtön, vagy feltétlen szóban kellene megbeszélni. Én elhiszem, hogy ő éjszaka dolgozik, és neki akkor vannak eszébe a munkahelyi dolgok, de akkor is...Másrészt, késő délután kezdi a műszakot, tehát már emberi időben is telefonálhatna, ha annyira munkaidőben akar. Ha meg tényleg este jutnak eszébe a dolgok, meg lehet azt írni is. Vagy tényleg én lennék a hisztis?

Lehet velem van a baj, de szerintem egy családtag telefonálhat bármikor, egy barát akár kilenckor, vagy utána is, de azért egy sima kolléga nem az a kategória, akinél normális, ha nyolckor meg még utána telefonál.


2020. okt. 15. 10:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%
Én hülyeségnek tartom az ilyesmi etikettet, engem bárki kereshet simán éjfélig is, aki ismer, az tudja, hogy ennél tovább is fenn vagyok, szóval ebből nem csinálok ügyet. Ha a férjedet nem zavarja és egy-egy ilyen hívás nem tart túl sokáig és nem teszi tönkre a pihenésedet akkor nem igazán értem min vagy fennakadva.
2020. okt. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

Erről egy dolog jut eszembe. Az anyósom egy roh@dt patkány. Rányomult egy 40-es férfire aki családos, és a munkatársa. Megkérte a pasit, hogy írja be a főnökasszony nevén, hogy bármikor kereshesse. Így cseszik át az asszonyt.


Nem mondom, hogy nálatok is így van de lehet pont te vagy az a nő.

2020. okt. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%

Nekem fura. 8 után már családon belül is csak akkor telefonálunk, ha valami fontos van. De sajnos van, aki nem így vélekedik. Emlékszem, anyámnak volt egy olyan ügyfele, aki rendszeresen a családi reggeli (reggel fél 7) közben kereste.

Én a te oldaladon állok, de nem igazán tudsz vele mit csinálni, azon kívül, hogy megmondod a férjednek, hogy zavar téged. Ezt meg már megtetted.

2020. okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

#1 Nem csak gyorsan ideszól, beszélget. Mondtam, nem halaszthatatlan dolgokról van szó. Esténként azért már szeretem a férjemmel tölteni az időt, beszélgetni, élvezni a miidőt. Simán csak családi körben leereszteni a nap után.

#2 Biztos nincs szó ilyenről

2020. okt. 15. 10:58
 5/26 anonim ***** válasza:
82%

Attól is függ miféle munka.

Én egyetemen tanítok nálunk a 10 is simán belefér, de többnyire mail megy akár éjfél utánig is.


Többek ők mint kollégák, ami egy szintig nem baj, mi is barátok is vagyunk 5-10 év után.

De a sértődéde nem jó jel.

Én megkérhetem a barátaimat, hogy este ne hívjanak, mert zavarja az asszonyt

2020. okt. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
69%
Ezt még egyszer sem mondtad így el neki? Szerintem nem venné féltékenykedésnek. Alap, hogy kapcsolatban nem csinálunk olyan dolgot, ami a másikat egyértelműen bántja. Mert ha azok után, hogy mondtad neki sem képes arra hogy finoman megmondja a kolleganőnek, hogy “ne haragudj, de a feleségemmel/családommal nem érünk most rá “, akkor megkérdőjelezném a kapcsolatot.
2020. okt. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
1%
Szerintem meg ki akarod sajatitani a ferjedet, hagy donse mar o el, hogy mikor hajlando felvenni a telefont. Nyilvan, ha ot zavarna, akkor kikapcsolna/lenemitana/nem venne fel, es akkor a kollegano is leszokna errol...
2020. okt. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
84%

Én másodállában vállalkozóként dolgozom (szolgáltatói tevékenység). Alapszabály számomra, hogy extrém eseteket leszámítva kizárólag munkanapon reggel 8 és este 6 között beszélek az ügyféllel. Velem kb. évente egyszer fordul elő, hogy este 7-kor hívjon valaki. Hétvégi és esti telefon csak akkor van, ha

a) iszonyú sürgős a dolog az ügyfélnek;

b) megbeszéltük, hogy amint meglesz, elintéződik, visszajelzést kap/kapok valahonnan, azonnal szól egyikünk a másiknak; és emellett sokadik közös ügyünk már ez, beszélgettünk már személyes dolgokról is, szóval közelebbről ismerjük egymást.


Mondom ezt úgy, hogy az ügyfelek nagyobb része férfi és én is az vagyok. Pl. egyszer este 7 után fölhívtam valakit, hogy egy szakmai részletkérdést helyesen fogalmazzak meg a dokumentációban, mert aznap este nagyon szerettem volna már befejezni a munkát. És tudtam, hogy őneki már nagy gyerekei vannak, kettesben lakik a feleségével. Ő viszont nem hívna engem ilyenkor, mert tudja, hogy kisgyerekeim vannak. És persze mindketten férfiak vagyunk.


Szóval, kérdező, teljesen jogos, hogy fennakadsz ezen. Az én feleségem még akkor is kiakadna, ha férfikolléga (tehát azonos nemű) hívogatna rendszeresen este 8-kor. És őszintén szólva én is kiakadnék. Este 8-kor már nem akarok a munkahelyemmel foglalkozni.


Azt nem egészen értem, hogy a másik miért késő délután kezd és miért éjjel dolgozik. Többműszakos munkarendben dolgoznak és a férjed állandó nappalos, a kolléganője meg állandó éjszakás? Szerintem műszakváltáskor kéne rendesen átadni a munkát, és nem utána hívogatni egymást. Vagy távmunkában dolgozik és éjjeli bagoly? Mert akkor meg kéne értenie, hogy nem fog a világ igazodni az ő kifordított életéhez.


Igen, jogosan szóltál a férjednek. Mondja meg a nőnek, hogy ami miatt este 7-ig nem hív, azzal másnap reggel 8-ig hagyjon békén titeket. És addig is, azért lehetőleg saját maga oldja meg a problémát, mert munkaidő után normális ember nem a munkahelyével akar foglalkozni. Gondolom nem egy atomerőmű vagy egy kórház felső vezetője a férjed, hogy katasztrófa történik, ha este 8 helyett reggel 8-kor beszélnek meg valamit.

2020. okt. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Azért pontosítok, nem rendszeresen, hanem rendszerint. Tehát ha hívja, 99%-ban este. Heti egy alkalom kb. Igen éjszakás. Bár nem mindig egymást váltják, de mivel nem munkahelyi problémáról, hanem munkahelyi eseményről van szó, ezért érzem, hogy lehetne más időpontban is. Legritkább mikor valami halaszthatatlan kérdés miatt hívja.

Hatos, hogyne mondtam volna.

2020. okt. 15. 12:08
 10/26 anonim ***** válasza:
52%
És mit reagált?
2020. okt. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!