Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Másnak is ígérte meg a feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnak is ígérte meg a felesége, hogy nem lesz őrült anya, de az lett?

Figyelt kérdés

Éveken át szörnyülködött a rokonságban lévő anyává vált bekattant nőkön. Akik üvöltenek, bolondak. Megesküdött, hogy ő nem lesz ilyen. Ehhez képest pár hétig tudta magát megjátszani a gyerekünk születése után, majd megőrült. Az első alkalmakkor és vádak után még bocsánatot kért, most már meg van győződve, hogy én vagyok a hibás. Fő indokok:

- jól elvagyok a munkahelyemen, addig se kell a gyerekkel lennem (07:00- kor indulok, még alszik a gyerek, 18:00-ra érkezem a fürdetés előtt). Munkahelyem addig is volt, pénzt kéne keresni azért. Mert másnak a férje home officeban van és fele arányban vigyáz a gyerekre.

- én nem csinálok semmit. Este 6-ra hazaérkezem, majd azonnal átveszem örömmel a fiamat. Fürdetés, játék, majd altatás. Este végig én készítem a tejet, minden esti altatáskor éneklek neki. Emelett hétvégén a házimunkákat is én csinálom a férfi munkák mellett (fűnyírás, kerítésjavítás, stb)

- szándékosan sok időt töltök dolgokkal, hogy ne kelljen foglalkoznom a fiammal. Pl nem hiszi, hogy a gumicsere az autón a szevizben 1 óráig tartott. Valójában akkora volt a sor még időponttal is, hogy annyi volt úttal együtt. Legközelebb cseréljem le itthon mert a gizike férje is otthon csinálja (ha lenne gumis gépem már műhelyt nyitottam volna)


Teljesen megőrült. Ordít, hisztizik, vádaskodik. Csoda, hogy nőzéssel nem vádolt még meg. Gyakolatilag a hobbijaimat abbahagytam, a barátaimmal hónapok óta nem találkoztam, de így is én vagyok a sz@r apa. Azzal jön, hogy más nők milyen jól elvannak, szépségszalonba járnak, edzésekre, ő meg sehova. Akiket említ, ott oda lett költöztetve felváltva a mama és az anyós, másnál meg babysitter van. Nálunk sajnos nincs kinek segíteni.


A családtagjainak úgy adja elő a videóchaten mintha mindent ő csinálna. Ahogy hívják kikapja a gyereket a kezemből, amikor tej kell neki, akkor egyik kezében gyerek, másikkal tejet készít. Valóságban ez úgy megy, hogy “éhes a fiad. Húzzál tejet csinálni, addig átveszem” Családjának első szám első személyben mesél mindenről amit valójában én csináltam. “Lenyírtam a füvet, voltam bevásárolni, stb”


Hogy lehet ezt kibírni?


2020. nov. 18. 09:57
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
64%
Kedves 10es, valóban jó ha nem vállalsz gyereket, mindenki jobban jár ezzel. Szerintem senki nem akarta az anyát szentnek beállítani, én biztosan nem (3as vagyok), de sokan tudjuk, hogy mennyire megterhelő ez a kisgyerekes időszak egy családnak, különösen az anyának, aki az addigi életét teljesen feladva minden percét a babával tölti. Ez egyik oldalról csodálatos, másikról meg rohadt nehéz és rengeteg lemondással jár. Nem vagyunk egyformák, mindenki máshogy bírkózik meg ezzel. Egy alapvetően kiborult apukának azt tanácsolni, hogy hagyja ott a pici gyerekével a feleségét óriási felelőtlenség a részedről. Meg kéne próbálni egymásnak segíteni, és mivel az apuka írta ki a kérdést, ezért neki tudunk tanácsokat adni, amivel a felesége helyzetén és ezáltal közvetetten a saját életén is könnyíthet.
2020. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
29%

Mitől normális? Hogy nem teljesen tojja le a gyerekét és a feleségét, mint az átlag? Az átlag teljesít borzalmasan szinten alul, ez az apa csak szinten alul!


Azt hiszed azért, mert heti 2 alkalommal takarít(főz is?)egy kicsit maga és más után is, meg megfürdeti és altatja a gyerekét heti 5x(kel is hozzá éjszaka?) már fejet kell hajtani előtte, és az anyának önfeláldozó módon vállalnia kell mindent?


Szerintem utolsó jobb is, hogy nem vállalsz gyereket, amíg nincs meg benned az igény, hogy a vele járó feladatok és örömök FELÉT birtokold! Továbbá, hogy minden nap takaríts magad után, néha főzz is, és az sem hátrány, ha a feleségeddel töltött romantikázásra nagyobb igényed van, mint a haveros sörözésre! Azt miért nem hiányolja a kérdező?


Az anya nem sárkány, csak leesett neki, mennyivel több terhet visel a férjénél, mennyivel kevesebbet szórakozik(gyerekezés után megváltás az egyedül töltött gumicsere), mennyivel többet kel éjszaka, mennyit takarít és főz rá, néha talán még saját orgazmus nélkül is kielégíti a férjet, és se viszonzást, se megbecsülést nem kap, csak egy mártírt, aki azt hiszi azért mert este megfürdeti a saját gyerekét és elmosogat, le kellene borulni előtte!

2020. nov. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
58%

#11: A személyeskedést mégis minek köszönhetem? Jó, hogy nem akarok gyereket, amikor a környezetem jó apának tartana, de gyk-n egy frusztrált nő nem, mert nem olyat írtam, amiben tapsikolok neki? Ne viccelj már, ezzel magad égeted. Tudsz esetleg bármilyen értelmes érvet írni, hogy miért ne legyek apa? Tényleg, hallgatlak. Nyitott vagyok, kapsz még egy esélyt, hogy megmutasd az értelmi képességeid.


Az oké, hogy vannak nehézségei az új gyereknek, de ez nem indok arra, hogy valaki sérthetetlennek érezze magát és egyből másokat támadjon. Ez jellembeli hiányosság, ami eddig nem jött elő a nőnél. A férfi meg gyakorlatilag kinyalná a popsiját, mit kéne még tennie?

Azzal nincs gond, ha néha kiakad egy anya, sír vagy bármi hasonló. De, itt konkrétan ellenségképet kreál az apából. Szerinted, az jót fog tenni a gyereknek, hogy az anya bekattan, később ezért majd az apa is és együtt élnek?


Az meg, hogy nem próbáltad szentnek beállítani az anyát... Ne viccelj már. Úgy próbáltad beállítani, hogy a férfi írása egyoldalú, a nő áldozat, mert otthon lehet a gyerekével (mások a két kezük összetennék ezért) és a férfi csináljon már még több dolgot a munka ÉS a gyereknevelésen kívül.


#12-es: Te hogy képzelnéd el a helyzetet? Apuka meló után csináljon meg mindent IS?

Egyáltalán, miből gondolod, hogy nem takarítok magam után, nem csinálok magamnak kaját és nem vagyok romantikus? Mert nem tetszik neked a válaszom?

A sztoriban meg hol van az, hogy a nő jelenleg mennyivel több terhet cipel? Sehol. Nevetséges, hogy előadod, hogy a nő részéről a gyereknevelés mekkora teher, de én ne vállaljak gyereket, aki ezt simán bevállalná. Az, oszt igen. A kérdésben lévő nőnek, miért nem mondod, hogy ne vállaljon több gyereket? Ja, mert ő nő.



Köszönöm mindkettőtöknek, hogy gyönyörűen bemutattátok azt, amiről írtam. Semmit sem tudtok rólam, de mivel nem istenítettem jelen kérdésnél a női oldalt, egyből megpróbáltatok pár személyeskedő dolgot hozzám vágni úgy, hogy az égvilágon semmit sem tudtok rólam.

Érdekes, hogy amikor hasonló kérdésnél, csak fordított felállással a férfiról írtam negatívat, 90% feletti volt a válaszom és több nő is arról írt, hogy mennyire igazam van.

És köszönöm a választ. Úgy tűnik, nem létezik ennél szexistább magyar közösség.

2020. nov. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

Khmmm. 7-től 6-ig dolgozom. Utána rögtön átveszem a gyereket. Este felkelek hozzá mindig. Hétvégén is velem van szinte végig, kivéve amikor a munkákat csinálom. Azt is el kell végezni.

Intéztem a feleségemnek az utcánkból azonos életkorú gyerekes kismamát. Felvetettem, hogy sétáljanak, segítsenek egymásnak amíg mi férfiak dolgozunk. Elötte szimpatikus volt neki a csaj, most meg “nekem ne mondja meg senki mit hogyan kell” indokkal lerázta. Menjünk el kettesben valahova? Gazdagéknál biztos így megy, de jelen pillanatban fejet hajtok a főnököm elött hogy ha csak túlórapénz nélkül de legalább foglalkoztat. Hova tegyük a gyereket? Bízzuk a vadidegen szomszédra? Nem mindenkinek van babysitter meg szerető család akik közel laknak. Feleségem családja Hollandiában él, nekem nincs élő közeli családtagom.

A munkahelyem nem egy kényelmes fotel egy irodában sajnos. Nem úgy megy nálunk, hogy most kiveszek minden héten egy szabit. Akkor mehetek új munkahelyet keresni. Nálunk ilyenkor van szezon október közepétől február közepéig, örülhetek ha dec. 24-25 otthon lehetek. Persze-persze keressek más munkát mert az most olyan életszerű. Tudom, nektek menne.

2020. nov. 18. 14:37
 15/50 anonim ***** válasza:
40%

#14

Nezd most mit vartal ettol a kérdéstõl? Hogy mas is azt mondja igen az en felesegem is megōrült es ezt a varazslatos mondatot mondtam neki es ezzel minden megváltozott? Vagy azt varod hogy igazat adjanak neked es akkor mindjart boldog leszel h orult a feleseged de legalabb neked van igazad? Vagy azt a tanacsot varod hogy akkor valjatok el?

Komolyan mire szamitottal?

Sztem tok sok konstrukiv megoldaskozpontu valaszt kaptal. Igen ezek rad vonatkoznak mert te vagy a kerdezo ezert csak neked tudunk tanacsot adni. De te mindegyiket kidobod az ablakon mert nem tetszik mint valasz. Igy azt gondolom ide panaszkodni jöttél. Amivel nincs is gond de most h kipanaszkodtad magad remélem jobb

2020. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
30%

Nézd, pacsker lettél. Én két nőt hagytam ott. Az egyiktől egy gyerekem van, a másiktól kettő. Mindkettő ilyen lett, mint a te feleséged. A harmadik nőtől egy gyerekem van, de nem lett házisárkány. Mondjuk tud róla természetesen, hogy kettőt is otthagytam, lehet emiatt is maradt a jelleme.

Szóval most jól érzem magam a családomban.

2020. nov. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
27%

#13, teljesen intelligens dolgokat írsz. De adok rá választ is. A "kit mentenél ki az égő házból, a gyereked vagy a párod/házastársad" feltevésre:


- a nők 90-95%-a a gyereket választja.

- a férfiak 99%-a a feleségét választja.


Na ezért lesznek a férjek ellenségek a gyerek megszületése után.

2020. nov. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
75%

Azt mondtad a feleséged szerint sok alkalmad van, ami nem lenne muszáj, mégis távol vagy xy okkal. VIDD ŐKET IS! Vagy vidd csak a gyereket gumicserére, hordozóban simán elvan, vagy magadrakötöd és mutogatod neki a dolgokat.


Vagy kirakod a járókát a kertbe, a gyerekre overált, és elmolyol, ameddig kint vagy mittudomén kerítést javítgatni.


Szerintem a feleséged kiegyezne kevesebb pénzzel és több együtt töltött idővel. Az jó, ha kelsz te is hozzá meg amiket írtál, ha így vannak.


Van még egy ötletem, de az csak akkor állja meg a helyét és lesz eredményes, ha nem ferdítesz, mert a hetente egyszer kelek hozzá nem olyan, mint a naponta többször kelek hozzá.


Szóval vegyél egy hatalmas mágneses írós táblát és jegyzeteld, vezesd, miket csinálsz otthon a gyerekkel, és vezesse a feleséged miket csinált. Amennyiben igazad van és valóban nem értékeli azt a sok dolgot, amit teszel, le fog döbbenni, mennyi mindent is csinálsz és elkezd értékelni. Ha csak vetítesz, az ő felén lesz 45 dolog, a tiéden meg 10.


A munkát ne vegyétek bele, az a te munkád, az övé ha otthon van, akkor a gyereknevelés munkaidőben. A háztartás és a gyerek munkaidőn kívül közös(egyik válaszoló, szerintem ez a normális felosztás, és még így is a nőnek nehezebb, egy gyereknél jobban semmi sem szív le)


Szóval fogjátok, felírjátok, hogy munka 7-6ig, azon felül meg mindent leírni a táblára, miket végez el a feleség, miket végez a férj, ki hány órát van kettesben a gyerekkel és mit csinál vele az idő alatt. Hétvégén meg egész napi dolgokat írjatok időtartammal. Ha egálban vagytok, a napirendetek kiegyenlíti egymást, akkor tök jó, ha a feleség lesz túlsúlyban, akkor megértheted, miért panaszkodik.


Mellesleg a gyed sok munkahelynél(ha előtte jó helyen dolgozott vagy egyetemre járt) jobban fizet, ő is visz haza pénzt a "gyereknevelésért", ami jelenleg az ő munkája munkaidőben!

2020. nov. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy nem jöttek jó válaszok. Csak nem tetszett hogy egyesek szinte megköveznek ok nélkül. Vinném a gyereket mindenhova magammal, de nen engedi az asszony. Mert megfázik, csúnya dolgokat hall, ráesik valami ... mindig van kifogás. Ha azt mondom ketten jöjjenek gumicserére az a válasz, hogy “persze majd ilyesmire lesz időm”. A sok ilyen hely ahova megyek az bevásárás (oda se akar ő menni), gyerek papírjainak intézése, stb. Nem a magánügyeim. Pl amikor útlevelet igényeltünk neki, akkor a korona miatt 3 órát álltam az utcán a hivatal elött. Jó kis szórakozás volt. Időpont meg 2 hónapra volt csak.
2020. nov. 18. 15:36
 20/50 anonim ***** válasza:
96%

#19

Nezd egy komoly beszelgetes nelkul ez nem fog megoldodni.

Uljetek le mondd el a saját oldaladat is h de te akarsz veluk idot tölteni es mit szeretne mit csináljatok maskent. Sztem olyan hihetetlen defenziv modban van h barmire lesz valasza amennyiben vitatkozol vele. Ha eloszor meghallgatod az o oldalat es megkerdezed mi lenne a megoldás lehet nem fog semmi masra kilyukadni mint ami most van. De legalább o maga jon ra, h vszinuleg te szupportiv vagy csak o nagyon nehezen viseli ezt a mostani helyzetet

2020. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!