Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Másnak is ígérte meg a feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnak is ígérte meg a felesége, hogy nem lesz őrült anya, de az lett?

Figyelt kérdés

Éveken át szörnyülködött a rokonságban lévő anyává vált bekattant nőkön. Akik üvöltenek, bolondak. Megesküdött, hogy ő nem lesz ilyen. Ehhez képest pár hétig tudta magát megjátszani a gyerekünk születése után, majd megőrült. Az első alkalmakkor és vádak után még bocsánatot kért, most már meg van győződve, hogy én vagyok a hibás. Fő indokok:

- jól elvagyok a munkahelyemen, addig se kell a gyerekkel lennem (07:00- kor indulok, még alszik a gyerek, 18:00-ra érkezem a fürdetés előtt). Munkahelyem addig is volt, pénzt kéne keresni azért. Mert másnak a férje home officeban van és fele arányban vigyáz a gyerekre.

- én nem csinálok semmit. Este 6-ra hazaérkezem, majd azonnal átveszem örömmel a fiamat. Fürdetés, játék, majd altatás. Este végig én készítem a tejet, minden esti altatáskor éneklek neki. Emelett hétvégén a házimunkákat is én csinálom a férfi munkák mellett (fűnyírás, kerítésjavítás, stb)

- szándékosan sok időt töltök dolgokkal, hogy ne kelljen foglalkoznom a fiammal. Pl nem hiszi, hogy a gumicsere az autón a szevizben 1 óráig tartott. Valójában akkora volt a sor még időponttal is, hogy annyi volt úttal együtt. Legközelebb cseréljem le itthon mert a gizike férje is otthon csinálja (ha lenne gumis gépem már műhelyt nyitottam volna)


Teljesen megőrült. Ordít, hisztizik, vádaskodik. Csoda, hogy nőzéssel nem vádolt még meg. Gyakolatilag a hobbijaimat abbahagytam, a barátaimmal hónapok óta nem találkoztam, de így is én vagyok a sz@r apa. Azzal jön, hogy más nők milyen jól elvannak, szépségszalonba járnak, edzésekre, ő meg sehova. Akiket említ, ott oda lett költöztetve felváltva a mama és az anyós, másnál meg babysitter van. Nálunk sajnos nincs kinek segíteni.


A családtagjainak úgy adja elő a videóchaten mintha mindent ő csinálna. Ahogy hívják kikapja a gyereket a kezemből, amikor tej kell neki, akkor egyik kezében gyerek, másikkal tejet készít. Valóságban ez úgy megy, hogy “éhes a fiad. Húzzál tejet csinálni, addig átveszem” Családjának első szám első személyben mesél mindenről amit valójában én csináltam. “Lenyírtam a füvet, voltam bevásárolni, stb”


Hogy lehet ezt kibírni?


2020. nov. 18. 09:57
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
22%

#17

Mar bocs dr ez a normalis. Ha anyukaban nem lenne meg az oriasi oszton h gondoskodjon a gyerekekről akkor a gyerek nem elne túl.

Egy gyerek marha idegesito tud lenni, meg problemas ezert kell ez az eros kotodes. Jobb esetben apukanal is megvan ez, elevegre szeretnek h az genetikai orokosuk túléljen. De a noknel magasabb az oxitocin szint pl szules utan ami segiti h kialakuljon egy szoros kotodes az anyuka es baba kozott.

2020. nov. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
77%

#21

Hát ennek se füle, se farka.

2020. nov. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
12%

#22

Hat ha ertelmezesi problemaid vannak azon nem tudok segiteni. Ki nem a gyereket mentene ki egy ego hazbol? Es miert ne lenne normalis h az anyuka erosen kötődik a gyerekehez? Ez evoluciosan is igy alakult es a biológia is ezt diktalja.

2020. nov. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, nem kell magyarázkodnod. Amint láthatod, írnak az emberek normális dolgokat is, de a nők 99%-a itt úgyis téged fog hibásnak kihozni. Csak, mert pénisz van a lábad között. Tehetsz te mindent IS, akkor is te leszel szerintük a hibás.
2020. nov. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
46%
Francokat, senkit se érdekel mi van a lába közt. Ha anya lenne, aki heti 5 nap 2 órát foglalkozik a gyerekkel, hétvégén meg minden dolga van, alig gyerekezik, akkor 10x ennyire hordanák le!
2020. nov. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
74%

#25: Csak ne hazudnál és ne mutatnád be ennyire látványosan, amiről beszélek...

"Khmmm. 7-től 6-ig dolgozom. Utána rögtön átveszem a gyereket. Este felkelek hozzá mindig. Hétvégén is velem van szinte végig, kivéve amikor a munkákat csinálom. Azt is el kell végezni."


Amúgy volt már olyan kérdés, ahol az anya foglalkozott keveset a gyerekkel. Természetesen ott is a férfi volt a hibás és ugyanezek a szövegek mentek: Legyen megértő, az anyának milyen nehéz, csináljon meg mindent IS.


Lehet itt hazudni meg ilyesmik, csak épp felesleges. Tök oké, hogy saját magatoknak bemagyarázzátok, hogy a nőket szidják az oldalon, de nézzünk már körül... Van pár lúzer srác, aki a nőket szidja, de lassan már kétszer annyi nő jut rájuk, akik minden apróságból kihozzák, hogy a férfi a hibás. Konkrétan most épp azért, mert foglalkozik a saját gyerekével és nem akarja, hogy éhen haljon a család.

2020. nov. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
15%

Én elhiszem, hogy alig van a gyerekkel, és talál egy rakás “munkát”, aztán abból lesz egy óra gyerekezés naponta, hiszen azt mondja a feleség, hogy alig van ott és túl sok időt tölt külön “feleslegesen”.


Az én anyám és apám is mindig azt mondta, dolga van, nem ér rá, de igazából a nagyrészükre tudtak volna vinni, a másik fele meg nem volt olyan fontos, hogy a nagyira kelljen bízni, lehetett volna halasztani a napi leárazásnézést az összes boltban, meg irodában ülve csomagolni a zsebkendőket, simán lehettek volna itthon is velünk. Egyszerűen kényelmesebbek voltak.


Meg aztán nemtől függetlenül nem hiszem el, hogy odaadó, figyelmes, szorgos pár mellett problémázna a másik, azoknak más bajuk szokott lenni a párjukkal.


Komolyan, írjàtok össze, ki melyik nap mit csinál munkaidő után, ez meg fogja oldani a gondot.


Amúgy egy kérdésre én is emlékszem, ahol házvezetőnő meg bébiszitter is volt, anyuka otthon gyerekezett, férj rengeteg munka mellett is besegített, anyuka elégedetlen volt, de ott idegen országban élt és nem volt kihez szólnia a gyereken kívül, más baja volt, csak a férjen csapódott a dolog.

2020. nov. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
89%

"Én elhiszem, hogy alig van a gyerekkel, és talál egy rakás “munkát”, aztán abból lesz egy óra gyerekezés naponta, hiszen azt mondja a feleség, hogy alig van ott és túl sok időt tölt külön “feleslegesen”."


Pont az az... SEHOL nincs erről szó a sztoriban, de te belelátod, mert a fejedben annyi a lényeg, hogy a nő=jó, férfi=hibás. Erről írok ám már hozzászólások óta... A saját előítéleteiteket vetítitek ki és ez nap, mint nap látható a válaszoknál.


"Meg aztán nemtől függetlenül nem hiszem el, hogy odaadó, figyelmes, szorgos pár mellett problémázna a másik, azoknak más bajuk szokott lenni a párjukkal."


Ó, hány, de hány ilyet láttam a környezetemben! Férfi és női oldalról egyaránt. Volt, hogy az apuka egóját sértette, hogy a nő nem csak vele foglalkozik, volt, hogy a nő változott át valami beteges anyatigrissé és hirtelen tévedhetetlennek érezte magát, de mindenkit támadott. Rengeteg ilyen van. De tény, hogy ezekben az emberekben már alapvetően megvannak ezek a vonások, csak nem volt még olyan helyzet, hogy a társuk előtt jöjjön elő.


"Komolyan, írjàtok össze, ki melyik nap mit csinál munkaidő után, ez meg fogja oldani a gondot."


Ez nagyon jó tanács lenne... Ha eleve nem úgy nézne ki a sztori, hogy a feleség mindenért támad és mindenben magát állítja be áldozatnak.

2020. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
82%
Én nőként azt mondom, hogy a nőnek most a gyereknevelés az elsődleges feladata. A férfinak is a gyereke, ugyanúgy ki kell vennie a részét a gyerek körüli teendőkből, amit ő ugye a munkáján kívül végez. Tehát csak akkor tud vele foglalkozni, amikor otthon van. A nőnek most jelen pillanatban ez a dolga, ezért van otthon. Hogy nehéz és fárasztó? Naná, hogy az. Kellett a gyerek? Igen kellett, mert anélkül nem élet az élet. Akkor pénztártól való távozás esete. Igen, szívás. De neki most ez a dolga, és akármekkora szívás is, csinálni kell. Ő akart anya lenni, hát élvezze. A férje és más helyett sem csinálja meg senki a munkáját, csak mert nehéz és fárasztó. A gyereknevelés szívás. Elég kevesen vannak vele tisztában, hogy mennyire. Egy átlagos gyerek az első éveinek max.5%-ban cuki, a maradék 95% nettó szívás. Szóval ez az élet értelme, örüljön neki és csinálja, ez a dolga könyörgöm. 2, nagyon max.3 évről van szó. Majd térjünk rá vissza, mekkora szívás munka mellett gyerekezni (amit a férfi most csinál), mikor anyuka visszamegy dolgozni. Na akkor lehet felesben tolni a gyerekezést. Csak szólok, hogy nem lesz könnyebb, csak máshogy nehéz. Gondolkodni kellett volna, mielőtt védekezés nélküli szexre került sor.
2020. nov. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ebben a sztoriban egyikőtök sem hibás, csupán a felgyülemlett stresszt így vezetitek le.

Nekem is oda van a párom rengeteget (4-kor kel, este 7-re ér haza), segítségünk nekünk sincs. Nagyon nehéz, és sokszor én is a fejéhez vágtam, hogy "neked csak dolgozni kell", de persze ez nem igaz. Mindkét félnek nehéz most, főleg, hogy nálatok most van szezon. Ebben az időben nyilván a feleségnek kell többet nyelnie, de a kimerültségtől (is) ő is torz képet lát arról, hogy mi folyik most otthon.


Nálunk az vált be, hogy amikor hazajön este, átveszi a kicsit, akkor elmegyek barátnőzni/futni heti 3x (hétfő-szerda-péntek). Amire hazaér én már fel vagyok öltözve, mindenestől egy órát vesz igénybe az egész általában.


Nekem is jó, mert van fix kikapcsolódási pontom, és apukának sem megterhelő.


Viszont szombattól vasárnapig igenis elvárom, hogy együtt legyünk 4-en és olyankor inkább kiránduljunk, sétáljunk, ilyesmik. Hétvégén nincs főzés (menü), csak a családé az idő.

Azt viszont hozzáteszem,hogy párom 2hetente péntek esténként 2-3órára elmegy a haverjaival, jelenleg sajnos több hobbi/szabadidő nem fér bele (bár ők is tavaszig túlóráznak most rengeteget, aztán neki is jut majd ideje sportolni stb.).


Tényleg beszélgetni kéne a feleségeddel, higgadtan megbeszélni, hogy te is és ő is hogyan látja a helyzetet. Nem kell, hogy mindenben egyetértsetek, de tartsátok tiszteletben a másik véleményét és erre dolgozzatok ki egy megoldást.


Lehet, hogy neki is csak egy kis elismerés hiányzik, hogy megerősítsd, hogy jól csinálja - célok (amiért érdemes ilyen sokat dolgozni) stb.


Kitartás, nem szabad feladni, túl lesztek ezen is.

2020. nov. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!