Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a kulcsa annak, hogy két...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a kulcsa annak, hogy két ember sokáig boldogan éljen egymás mellett szeretetben/szerelemben?

Figyelt kérdés

Élettársak, illetve házasok, ti hogyan tartjátok életben azt a bizonyos "lángot"?

Több év, akár több évtized után sem romlott meg semmi a kapcsolatban?

Fiatal felnőtt vagyok és egy éve vagyok együtt párommal. Három éve ismerjük egymást, előtte legjobb barátok voltunk. Sokszor hallom, hogy "majd változtok", "csak meg ne unjátok egymást" és nem hiszem el, hogy amikor két ember szereti egymást és tesznek a kapcsolatért, ne működhetne.

Szeretném hinni, hogy tényleg nem ritka az "öregedjünk meg együtt" szerelem. Illetve tudni, hogy mi a kulcsa :)



2021. jan. 11. 23:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

Mivel írod, hogy fiatal vagy, így ajánlom, hogy hallgasd meg a környezetedben az idősebb korosztályt, és fogadd meg a tanácsot amit adnak. Nem mondanak hülyeségeket!


Egyébként nincs már olyan, hogy sírig tartó szerelem. Legalábbis nagyon ritka mint a fehér holló!


Hosszú kapcsolatban, házasságban a szerelem elmúlik és jobbik esetben átalakul szeretetté. Ha ez nem történik meg, akkor kerül sor a válásra.

2021. jan. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ezért lennék kínáncsi mitől lesz működő és életképes egy házasság például.

Sokszor esik szó arról, hogy össze tervezünk költözni. Persze egyetem után, munka mellett. Szeretném, ha eh működne és sírig kitartanánk egymás mellett, sose éreztem olyan értelmeket, mint mellette és iránta. Mondanám, hogy rég elmúlt a szerelem, viszont a szeretet mellett úgy érzem időről időre mindig újra "beleszeretek". Végtelenül romantikus alkat vagyok és mindig is hosszú távra kerestem magam mellé párt, ezért szomorít el, amikor a rengeteg válásról hallok. Mi mehet félre? Nem egy-kettőre romlik meg egy kapcsolat, plusz az elején minden kapcsolatban megvan a láng. És szomorú látni, amikor x év után már egymásra sem tudnak nézni az emberek, mikor egyszer oda voltak a másikért.

2021. jan. 12. 00:04
 3/13 anonim ***** válasza:
24%

Titka szerintem nincs. Egy kapcsolatért mind a két félnek ugyan úgy tennie kell, nem elég hogy csak az egyik akarja hogy működjön. A szerelem átalakul szeretetté, ahogy írtam. A megszokás és a kapcsolatba való belekényelmesedés, az egyhangúság, a szűrke hétköznapok, az állandó anyagi gondok kinyírják a kapcsolatot.


Lehet bugyuta hasonlat, de így tudom legjobban tükrözni a valóságot és felébredsz a Csipkerózsika álmodból.


Szóval, ha évekig csak is kizárólag ugyan azt a kaját, mondjuk spagettit eszed minden egyes nap, akkor azt megunod egy idő után és már mást is ennél. Ugyan ez van egy kapcsolatban, házasságban, hogy évekig egy emberrel vagy, mert szereted, de egy idő után már úgy is megunod, mint a spagettit.

2021. jan. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Röviden szólva minden nap teszünk midnketten a kapcsolatunkért.

Igazából történetekre lennék kíváncsi hosszú kapcsolatban élőktől, ezért született a kérdés. Plusz ki mit gondol hogy lehet a tüzet fenntartani a kapcsolatban.

Nem élek álomban, mivel nincsenek irreális elképzeléseim szerintem.

2021. jan. 12. 00:26
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Jó sok munka meg elengedhetetlen szerintem. Legalábbis a környezetemben ezt látom a sokféle együtt lévő, harmonikus párokon. Hogy még idősebb korukban is képesek reflektál magukra és pozitív irányba változni, és ragadnak bele destruktív megszokás mintákba.
2021. jan. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

Lepontozhatod, nem érdekel. Ami nem egyezik a te véleményeddel azt el sem fogadod válaszképpen. Akkor minek írtál ki kérdést??! Egyébként már hosszú ideje párkapcsolatban élek, házasságban és gyerekkel. Tehát én legalább tudom miről írok, te meg élheted tovább az álomvilágod!


Amit te vársz, az irreális, nem létezik! Amikor meg létezett, az vagy 100 évvel ezelőtt volt. Ma már nem lesz olyan, hogy egy valakivel össze jössz, minden happy, házasság, gyerek, és boldogan éltek míg meg nem haltok. Az csak a mesékben létezik és a szappanoperákban, amiket nézel és amit te ezek alapján remélsz. Ki kell hogy ábrándítsalak, mert amit a mesékben és a filmekben látsz, az nagyon távol áll a valóságtól.


Képzeld el a nagyon távoli jövőben, egy unalmas szűrke hétköznapon egy hasfájós üvöltő újszülöttel a kialvatlanságtól és a bőgő csecsemőtől idegbeteg párodat, aki a saját nyomorában azt se tudja majd mit kell tenni egy ilyen gyerekkel, tapasztalat hiányában, és a kétségbeesés határán magából kifordult lányt, és magadat, mikor mennél hajnalban dolgozni, de olyan hulla fáradt vagy az éjjel nappali hasfájós bőgő babád és a házisárkányosodott asszony végett azt se tudod fiú vagy lány vagy, de valahogy ki kell bírni a munkát, és ez így megy minden egyes nap egy ideig....mit látsz? Ez csak egy példa volt a sok közül, amiket lehetne még írni.


Titka nincs, hogy megmaradjon a szerelem, mert az csak egy múlandó állapot.

2021. jan. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk részemről azért múlt el, mert konfliktushelyzetben soha nem állt mellém. Ez főleg akkor gond, amikor már baba is van és anyós túlságosan képbe jön. Úgyis bele fog szólni mindenbe, azt nem lehet kivédeni. De amikor a kis fiacskája úgy lapít, mint sz...a fűben, nehogy az anyukájának bármiben is ellent kelljen mondani, netán téged megvédeni, na akkor a szerelemnek annyi.

De lehet még ezer buktató.

2021. jan. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

A jó kommunikáció és az hogy full őszinte legyél a másikkal. Ha a partnered elmondja a legtitkosabb álmait és a bizalmasa leszel akkor alakul ki egy olyan ragaszkodás ami egyben tart egy kapcsolatot. Ha tetszik neki egy másik férfi, ha ki akarja próbálni magát az is megérthető, de ne vigye túlzásba. A szerelem sajnos mulandó dolog, s a szeretet/ragaszkodás viszont tarthat egy életen át ha 2 embernek szüksége van egymásra.

Volt hogy megcsalt a partnerem, 20 évesen azonnal borítottam a bilit, 40 évesen ha magától mondta el megkérdeztem mit akar. Amit nehezen viselek az a tiszteletlenség, ha van szeretője akkor ne beszéljenek ki, ne ismerje a barátainkat, de legyen belőle kellemetlen szituáció. Ha valaki együtt él 25+ évet a partnerével az talán megérti..... :)

2021. jan. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A megfelelőt kell választani és a megfelelővé kell válni, ennyi a titok.
2021. jan. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A fiatal alatt 20 évest értettem, nem óvodást. Tudom, hogy az életben rohadt sok nehézség van. Egyszer sem írtam, hogy majd 100%, hogy együtt öregedünk meg, csak remélem, merthogy nagyon fontos nekem párom.

Meghallgatom a véleményt és a tanácsokat, viszont nem csak ém pontozom ezen az oldalon, ezt jobb, ha figyelembe veszed.

Szüleim is veszekednek dolgokon, nem értenek dolgokban egyet, anyám borult ki amikor ott volt két szaladgáló gyerekkel 4 terhesség után, mert kétszer komplokáció volt. Apám mégis mellette maradt.

Félrelépni pedig szerintem nem divat, az ne házasodjon meg, aki nem tud elköteleződni.

Gyereket nem szeretnék, sose lesz, örölbe fogadásra látok csak minimálos esélyt, szóval máris egy nagyon nagy probléma letudva. Nem, nem fogom meggondolni magam, nem fog változni a szemléletem, illetve egyetlen férfiért sem szülnék, mert egy életem van és én döntésem is. Tudom, hogy sokaknak anélkül nem is család a család, viszont nem vagyok hajlandó ennyi mindent feláldozni.

Illetve nem szerelmet kérdeztem, hanem, hogy hogyan tartják meg mások a "lángot", ergo, az ubalmas hétköznapok, üvöltő gyerek(ek), szegénység, stressz stb. mellett hogyan tartanak ki a másik mellett.

Minden nap tettem barátaimért, és most viszonozva is van szerencsére.

Köszönöm a válaszokat!

2021. jan. 12. 07:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!