Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik házasságban külön kasszán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik házasságban külön kasszán vagytok, hogy osztjátok meg a kiadásokat? Főleg ahol gyerek is van.

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok. Van ismerős pár, ahol az egyik fél kölcsön ad a másiknak ha megszorul, van ahol pénzért adják el egymásnak a cuccaikat, amiket egyébként is eladnának...Mennyire gyakori az ilyen szintű külön kassza?
2021. jan. 28. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Gyakori a külön kassza, Bar akiket én ismerek inkább gyermekteleneknél jellemző vagy ahol az egyik félnek van csak gyereke , a másiknak nincs.

Vannak előnyei, tisztább rendezettebb de hátrányai is..

2021. jan. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
A miénk nem teljesen közös, de nem is külön, inkább amolyan hibrid megoldás. Van egy közös számlánk, amire a lakáshitel, rezsi költséget tesszük, illetve ha valami nagyobb kiadásra gyűjtünk. A bevásárlást hol egyikünk, hol másikunk intézi és nem fillérezgetünk, tehát ha én fizettem az aznapi bevásárlást, nem kérem el a felét a férjemtől és fordítva. A fennmaradó pénzzel mindenki azt csinál, amit akar. Ha gyerekünk lesz, nyilván megváltozik a helyzet, valószínűleg akkor a gyerek kiadásaira is a közös számlára fogunk pénzt tenni mindketten.
2021. jan. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Több ismerősöm van külön kasszán, többek között tesómék is.

Mindig az az oka, hogy a pasi rettenet félti a pénzét a nőjétől, vagyoni helyzettől függetlenül. Minden esetben úgy néz ki, hogy a csaj vesz a gyereknek mindent, ebbe eltérő mértékben száll be a pasi, és mindig megy az ordítozás, mert nem értik, miért kerül ennyibe egy gyerek. Miközben persze mindegyik csaj vakon veszi a drága márkàs cuccokat a gyereknek, mert a pepcos ruhában ciki kivinni utcára, és sebes lesz a popi, ha nem a legdragább pelus van rajta, amit 2 óránként cserél, szárazon is.

Magyarul állandó kötélhúzás megy. A csajok igyekeznek anyagilag minél nagyobbat alávágni a pasinak, a pasik meg szívük szerint havi 10 ezernél többet nem adnának, azt is duzzogva.

Szerintem lassan válik a fele társaság.

Biztos, hogy nem mindenhol van ez, de a környéken elég gyakori.

2021. jan. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Aki boltba megy megvesz mindent ami eszünkbe jut, hogy kell, aki néven van lakás, kocsi, az intézi az azzal kapcsolatos kiadásokat és ennyi.

Megtakarításait is mindenki maga kezeli.

Nincs közös zseb, nincs felezgetés, nincs elszámolgatás.

2021. jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%
Mi is külön kasszán vagyunk, bár nincs gyerek. Mivel a lakás az enyém, hozzám költözött a párom, a lakás kiadásai (rezsi, tv+net, stb.) minden költsége az enyém, ő pedig az összes bevásárlást intézi (kaja, tisztítószerek, minden). Így nagyjából egyezik a kiadás, ezen felül pedig mindenki arra költ amire akar, annyit takarékoskodik amennyit akar. Nem szólunk bele :)
2021. jan. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Nekem nagyon fura lenne ez a külön kassza dolog. Nem volt ilyen soha,mi mióta együtt élünk {7 éve} közös minden, igaz már 2 gyerekünk is van de én nem tudnam biztos elvisenli hogy ne kozos legyen. Fura 😏
2021. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
A férjem a fizetésem 3szorosát keresi. Az Ő kártyájáról fizetjük a rezsit, bevásárlást szóval mindent. Ő jár vásárolni, csak Ő vezet. Így úgy beszéltük meg, hogy havonta adok neki egy bizonyos összeget és a maradék pénzből azt veszek amit akarok. Cserébe engem se érdekel mire költi a fizetését. Azt veszünk magunknak amit szeretnénk. Persze a nagyobb kiadásokra pl hűtő vagy ilyenek én is hozzáadok meg pluszban de ez szerintem így korrekt és így nincs vita, hogy miért kellett ruhát venni vagy épp miért kell cigit venni.
2021. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!