Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan vegyem rá a férjemet a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá a férjemet a mosogatásra?

Figyelt kérdés

Egy kicsit kattintás vadász a kérdés, de ezzel (is) lenne probléma.

6 éve ismerem, 4 éve vagyunk házasok, van egy kisfiunk. Amikor megismertem rendkívül imponalt hogy rendszerető, egyedül vitte a saját háztartását, szebben vasalt mint én pl. Tehát nem kellett nyaggatni hogy tegye a dolgát. Sajnos én tavaly márciusban a covid miatt elvesztettem az állásom és nem találtam mást csak szeptemberben. Eddig ugye én voltam otthon, ezért én is csináltam mindent (lakásban lakunk, nincs kertünk sajnos). Felfedeztem hogy szeretek sütni, fozocskezni stb és ehhez nagyon hozzákényelmesedett. Most hétköznap nem főzök, gyerek oviban eszik, én munkahelyen, ö is megtehetné(spórolnànk is vele), de inkább este fél 6kor nekiáll hagymás babot vagy ilyesmit csinálni. Ezzel nem is lenne probléma, csak nem pakol el maga után. Igazából most szakadt el a cérna H egy hétig konzervàlta a koszos edényeket, evőeszközöket, végül már egy tiszta kanál nem volt(én mindent elmosok magam után). Ha szóltam, akkor majd holnap. Végül én megcsináltam, de ez volt az utolsó. Nem értem mi történt vele.



2021. febr. 12. 12:35
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
36%

Le leszek pontozva, de sok házasságban erre az a megoldás, hogy addig nincs szex, amíg nem mosogat el.


És bármennyire gáz, működik (ezért pontoznak le majd mert félnek h beveti az asszony..)

2021. febr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
82%
A szex megvonása semmilyen szituációban nem jó megoldás, csak mondom
2021. febr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
64%

#21

Akkor idővel kielégülnek máshol, amit vagy megtud az asszony, vagy nem. Otthon viszont továbbra sem lesz mosogatás. Az alap probléma szült egy másikat is. Csodás.

2021. febr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, külön 16. és 17. nek.

ma délután nem volt főzőcskézés, mert korábban végzett és elment a KFCbe, úgyhogy csak melegíteni kellett. :DD

van még fél-fél tábla csokim amit tőle kaptam, ha elaludt a kölök, megkínálom aztán beszélgetünk.


az is bánthatja, bár lehet hogy csak én gondolom túl és a férfiak többsége nem rúgozik ennyit a gyerekvállaláson, hogy ő szeretett volna (szeretne??) egy másodikat, viszont a kirúgásom és az új munkahely miatt én nem merek belevágni.


/mielőtt lehordjátok, ezt már a mu.nkahelyváltásom előtt is terveztük, csak tárgytalan lett amikor elküldtek. :/ egész más otthon lenni pici babával, mint munkanélküliként, hát még munkanélüliként pici babával... bele se merek gondolni.

2021. febr. 12. 17:23
 25/31 A kérdező kommentje:
nem férne be a mosogatógép. hangyaf*sznyi az amerikai konyhánk, a mikrót is odaadtuk apóséknak amikor vettünk egy elektromos grillsütőt, mert nem fért el együtt a kettő. nem tudnék még egy mosogatógépet is bezsúfolni.
2021. febr. 12. 17:30
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha hangos szóváltásba torkollna a beszélgetés, akkor igyekezz a legnyugodtabb lenni (ez kiveszi a szelet a vitorlájából) és vagy mára (egyelőre) fejezzétek be, vagy add feltételként, hogy csak akkor folytatod a beszélgetést, ha mérsékeli magát.

Magyarázd meg neki, hogy más volt a helyzet, amikor otthon voltál és más most, amikor Te is dolgozol.

Sok sikert!

2021. febr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vagy mosogat, vagy nem. Te döntésed, hogy meddig tűröd a leszrom viselkedését. Ezen csak ő tud vàltoztatni, ha meg nem akar, akkor fejre is állhatsz, akkor sem fog mosogatni. Gyereket meg tényleg ne szülj, mert attól nem lesz majd belőle konyhatündér. De jobb ember sem.
2021. febr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ha ő kifejezetten utál mosogatni, akkor kitalálhattok valami más megoldást is. Itt az erőforrás nyilván az idő, amit érdemes egyensúlyban tartani.

Nem csak mosogatás meg házimunka van a világon, hanem számlák, ügyintézés, bevásárlás, autó elvitele a szerelőhöz, szerelő várása egész nap, ajándékok kitalálása a rokonoknak, utazás megszervezése, lakás vagy kocsi vásárlás előtt a legjobb vétel megtalálása, stbstb. Ezek mindmind feladatok amik az együttéléssel járnak.


Én pl. utálok más után mosogatni, ez ilyen OCD szerűség nálam, ha más olyan kaját evett amit én nem szeretek elkezdek öklendezni, gyerekkoromban volt hogy belehánytam a mosogatóba emiatt. Feleségem képes volt felfogni. Attól én még ugyanannyi időt töltök más dolgokkal, pl. felmosás, porszívózás, főzés stb. Törekedni kell az egyensúlyra de nem kell a másikra erőltetni amit nem akar. Ha meg ekkora probléma nálatok ez, akkor költözzetek egy másik lakásba ahol elfér egy mosogatógép. Manapság már garzont se építenek mosogatógép nélkül, tehát nem hiszem hogy ne találnátok olyan lakást.

2021. febr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Baromi nehéz: Kérd meg rá!

Ha szeret megteszi, de ne várd el, hogy csak ő csinálja.


Én például még porszívózok is, meg mosok is. De csak akkor ha ő is ott van. Igazából neki segítek, mert szeretem. Segítek akkor is ha a munka 80%-át én végzem el.

Amikor nem volt senkim kb. havonta mosta és hétvégente mosogattam. Szar volt.

Most minden nap mosogatok és élvezem, mert látom, hogy örül, hogy segítek és közben tök jól elbeszélgetünk! :)

2021. febr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Végülis sikerült beszélnünk pénteken és láss csodát szombaton magától elmosogatott. 😀 Igaz nem sok minden volt, de nem is kell megvárni amíg ki sem látszik a csap.

Sejtettem H nem elsősorban otthon van problémája, csak itt csapódik le.. 🙄☹️

Köszönöm még egyszer a segítő válaszokat.

2021. febr. 14. 13:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!