Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Létezik ilyen (többi lenn)?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik ilyen (többi lenn)?

Figyelt kérdés
van olyan, aki nem vágyott családra, de végül lett neki hogy a szülei ne cseszegessék, vagy ellenkezőleg, annyira vágyott gyermekre, hogy összeházasodott szerelem nélkül? Hogyan lehet így élni? Nem érdekli az ilyen embereket a saját boldogságuk?

2021. febr. 22. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőre láttam már példát, általában csúf vége lesz. Első esetben az a fél akinek ez kényszer egy idő után lelép vagy hamar meghal. Második esetben is válás szokott lenni a vége, és utána a gyerekét agyonimádó szülővé szokott válni az ilyen személy.
2021. febr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is láttam, de nem értem, kinek jó ez? Miért nem lehet nemet mondani első esetben? Másodikban, feláldozni egy gyerekért a boldogságot? Ha valaki tényleg szeretne gyereket, az a hab a tortán, a torta pedig egy harmonikus házasság.
2021. febr. 22. 12:23
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2.


Szerintem aki a másodikat megteszi az már régen nem hisz a "harmonikus házasság" fogalmában, pár csalódás után.


Első esetet én sem értem, de sok a "kötelességtudó" ember akiket a társadalmi nyomás vesz rá sok cselekedetre.

2021. febr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Egy sikeres, intelligens, nagyon csinos barátnőm éppen a második esetet prezentálja. Közel a 40-hez úgy döntött, nem vár tovább és az első szembejövővel gyereket vállal. Mert neki gyerek kell. Most. Nyilvánvalóan semmi közük egymáshoz, sőt kimondottan rossz a kapcsolatuk a barátnőm elmondása alapján. A kérdésre, hogy akkor mégis miért van vele, az a válasz, hogy ő gyereket akar. Arra a kérdésre, hogy miért gondolja, hogy jó lesz ez a gyereknek, ha ilyen kapcsolatba születik, nincs válasz. Most csak egy cél van: a gyerek. Félelmetes. Pedig egy intelligens, tanult nőről beszélünk. Az első példa, a társadalmi nyomásra történő gyerekvállalás szerintem a családok jelentős részében jellemző. Az emberek gyereket vállalnak, mert az úgy szokás. Nem akarnak kilógni a sorból. Nem gondolnak bele, hogy ez mivel is jár. Egészségi, párkapcsolati, anyagi, stb.téren. Utána meg csodálkoznak, hogy miért nem valósult meg a családi idill. Megkockáztatom, hogy a megszülető gyerekek elenyésző százalékát vállalták tudatos, mindenre kiterjedő megfontolás után, őszinte vágyból,jól működő, stabil kapcsolatba, anyagi biztonságba. Mert ugye az lenne az alap és onnan még mindig többesélyes a dolog. Csak hát ezek ritkán jönnek mind össze, gyerek meg kell. Mert csak.
2021. febr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4, igen, szerintem a gyermek megérzi ha nem harmonikus házasságban nő fel. Bár szerintem az unalmas házasság (amit leírtál) hogy mindkettejüknek megvan a kis külön élete, talán a kisebbik rossz, nagyobb ha a szülők ölik egymást.
2021. febr. 22. 12:55
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a 2-esre miért mondod, hogy feláldozza a saját boldogságát? Gyerekre vágyik, ez teszi őt boldoggá.
2021. febr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

6.


Ez onnantól lesz "boldogság feláldozása", miután az alapvetően szerelemmentes kapcsolata válással végződik. És ez általában így történik, amennyiben valamelyik fél mégis szerelmes lesz - egy harmadik személybe. Ami pedig bármikor megtörténhet.

2021. febr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

5-re: Gondolom, kérdező, te nem élsz házasságban.

A gyerek megérzi, ha nem harmonikus házasságban nő fel? Igen. És hol vannak harmonikus házasságok? Elárulom: a mesében!


Egy házasság két olyan ember kapcsolata, akik életük első 20-30 évét egymástól függetlenül, más családi és környezeti hatások alatt élték, személyiségüket más hatások formálták. És mindegyiküknek vannak hibái, gyengeségei. Na, ez a két ember próbál utána jóban-rosszban kitartani egymás mellett. Ez a házasság!

Ezzel együtt aláírom, hogy vannak jobb és rosszabb házasságok, de én nagyon szkeptikus vagyok azokkal szemben, akik áradoznak a házasságukról, és valami idilli, harmonikus kapcsolatnak írják le.

2021. febr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 6-os! Jaj annak a gyereknek, akinek a létezésének a célja, hogy boldoggá tegye a szülőt. Annál jobban nem lehet kicseszni egy gyerekkel (a kriminalisztikai eseteket leszámítva), mint hogy az ő léte a szülő boldogsága. De ugye mint írtam, az esetek elenyésző százalékában szempont a gyerek érdeke.
2021. febr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#8, nem élek házasságban de sok jót-rosszat láttam magam körül. A gyerekeiket szintén...
2021. febr. 22. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!