Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Az LMBT+ emberek közt mekkora...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az LMBT+ emberek közt mekkora igény van családalapításra, gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés

Persze attól függetlenül, hogy ez itt Magyarországon mennyire lehetséges.


Én a baloldali közegekben (egyébként már hetero embereknél is) egyre jobban látom azt a nézőpontot, hogy nem házasodnak az emberek, és nem is feltétlenül vállalnak gyereket. Ez teljesen rendben van, mert én se tartom jó ötletnek, hogy a társadalmi nyomás hatására "feleslegesen" hozzanak a világra gyereket a párok. Szexualitástól függetlenül. Nagy felelősségről van szó, és nem mindenkinek való a szülőség.


De már a szivárványcsaládos kampányokból is látszik, hogy más nézőpont is van. A meleg, transz, biszex stb. emberek így is kisebbségben vannak az országban, vajon körülbelül mennyien lehetnek köztünk olyanok, akik valóban szeretnének (esetleg külföldön fognak is) gyereket vállalni?


Lehet, hogy nem ez a legjobb kategória erre, de szerintem a "szexualitás"-ba nem egészen illik egy ilyen kérdés



2021. márc. 15. 00:48
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem hasonló arányban vannak, mint a heterók esetében. Nem hiszem, hogy attól, hogy valaki azonos nemű partnerrel van együtt, kevésbé, vagy jobban vágyna gyerekre.
2021. márc. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

Én úgy képzelem, hogy arányaiban kevesebb embernek fontos közülük a gyerekvállalás, mert szerintem a gyermek iránti vágyban sokszor benne van a szerelem kiteljesülésének érzése is, az, hogy egymást örökítjük tovább egy csöpp emberben, családot alapítunk, hozunk létre magunkból. Sokan vannak, akik, ha nem találják meg a megfelelő embert, vagy nem lehet gyerekük, akkor le is mondanak róla. Aki meleg, az természettől fogva olyan párt keres, akivel biológiailag nem tud gyereket nemzeni. Így aztán ez a szempont talán kevésbé hangsúlyos, többet számít a kettesben töltött jövő képe, mint az, hogy már az elejétől egy családot vizionáljon az ember.

Bár az is igaz, hogy azok aránya is megnőtt, akiknek bár lehet, nem akarnak gyereket, de szerintem még mindig kevesebb azon melegek aránya, aki szeretne örökbefogadni, mint azoké, akik heteroként szeretnének gyereket.

2021. márc. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én meleg vagyok, és nem szeretnék gyereket. Ez nem a szexuális orientációm miatt van, szimplán ki nem állhatom őket. Ha heteró lennék, 100%, hogy ez akkor is így lenne. Egyedül akkor tudnám elképzelni, ha a partneremnek ez lenne élete vágya, akkor nem szeretném ettől nyilván megfogsztani. Az ismerőseim elég megosztottak ebben a kérdésben. Valaki nagyon nem akar, valaki pedig foggal-körömmel küzdene azért, hogy lehessen.
2021. márc. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!