Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan vetted/veszed/vennéd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vetted/veszed/vennéd fel a férjed nevét?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. márc. 29. 16:45
A kérdező szavazást indított:
A férjem teljes nevét.
A férjem teljes nevét és mellé a saját teljes leánykori nevemet.
A férjem vezetéknevét és mellé -né és a teljes leánykori nevemet.
Kötőjeles formában a két vezetéknevet.
A férjem vezetéknevét és mellé a saját keresztnevemet.
A saját leánykori nevemet tartom meg.
74 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
67%
Sehogy!
2021. márc. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
76%
A férjem vezetéknevét meg a saját keresztnevemet.
2021. márc. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
74%
Nem veszem fel a nevét, mert nekünk nem tetszik ez a szokás.
2021. márc. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
83%

Én a férjem vezetéknevét a keresztnevemmel.

Hogy miért? Mert végre levetethettem apám nevét úgy, hogy sértődés sem lett belőle.

2021. márc. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
88%

Nagyné Kis Mariska.


Megbántam.

2021. márc. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
68%
Sosem értettem ezt a hagyományt, a magam részéről nem is támogatom. Mindenkinek szíve joga eldönteni, milyen formában akarja viselni a nevét, én megtartottam a sajátom. Egyikünknek se jutott eszébe, hogy ez másképp legyen.
2021. márc. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
66%
SEHOGY.
2021. márc. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%
A saját leánykori nevemet tartom meg, egyszerű az oka. Családnév(rövidebb) +keresztnév1(rövidebb)+keresztnév2(hosszú) a nevem hivatalosan. Ez így egyben nagyon hosszú. Ha ehhez felvenném a férjem nevét brutál hosszú lenne a nevem. Az megfordult a fejemben, hogy az én családnevem helyett felvegyem az övét, aztán ezt is elvetettem. Egyszerűen azért, mert neki viszonylag gyakori neve van, az enyém meg elég ritka.
2021. márc. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
84%

Nagyné Kis Mariska. (ha már az #5 is ezt hozta példának :)

Én nagyon praktikusnak találom, mivel a lánykori név tovébbra is "érvényes" marad, tehát nincs baj abból, hogy szakmai körökben továbbra is a lánykori nevem használom, hacsak nem épp valami szuperhivatalos papírt kell aláírni. Ha majd odajutok, a Dr is szépen becsusszan a Nagyné és a Kis közé, egyértelmű lesz, hogy az az én doktori fokozatom és nem a férjemét vettem fel.

Maga az hogy felvegyem a nevét azért volt fontos, mert egyrészt valamiféle gesztus részemről, hogy büszke vagyok rá, hogy ő a férjem, másrészt meg amióta gyerekünk van jó, hogy egyértelmű, hogy mi vagyunk a Nagy család és mindenkinek benne van a nevében, hogy "Nagy". Plusz mifelénk praktikus is, mert ha a faluban összefutunk valakivel, aki még nem ismer, de a férjemet igen, bemutatkozáskor azonnal tud hová tenni.

2021. márc. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
59%

Én vagyok a Nagyné Kis Mariska:)


Pont ezért vettem fel így a nevét (amúgy ő ragaszkodott hozzá), mivel ahol lehet, csak Kis Mariska vagyok, de mégis látszik, hogy egy alom vagyunk:)


A munkahelyemen írásban az N. Kis Mariska változatot használom, bemutatkozáskor, telefonáláskor csak a leánykorit. Így is tudnak azonosítani.

2021. márc. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!