Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan vetted/veszed/vennéd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vetted/veszed/vennéd fel a férjed nevét?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. márc. 29. 16:45
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
53%

Sehogy. Nagyon ritka nevem van.


"mert egyrészt valamiféle gesztus részemről,"

Aki erren hivatkozik, azt miért nem gondol abba bele, hogy miért egyoldalúan csak ő tesz gesztust.

2021. márc. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
87%

#11


Nem erről van szó, csak nem érzem úgy hogy a házasságban minden cselekedetnek kétoldalúnak kell lennie. Nekem van lehetőségem megtenni, ezért megteszem. Ő max kötőjellel tudná felvenni az én vezetéknevemet, de akkor nekem is úgy kéne és nekem az nem tetszik. De őszintén szólva nem érzem úgy, hogy ezt viszonoznia kéne. Amikor ajándékot adok valakinek, akkor sem azért adom, mert majd ő is biztos ad nekem, hanem mert szívből jön. A férjemre való büszkeségem kimutatása is olyan hogy nem kell viszonozni, mert nem azért csinálom (nem is feltétlenül neki szól). Ő meg megtesz mást, amit meg én nem biztos hogy tudok viszonozni. A házasság nem strigulázásról szól.

2021. márc. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
68%

Nálam 2 verzió jöhetett csak szóba.

A - né változatoktól feláll a szôr a hátamon, szóval az szóba sem jött. Szerintem borzalmas hangzása van, öreges, és mintha valaki tulajdona lennék.

Kötőjeles, vagy vezetéknév csere jöhetett csak szóba. Végül hamar a kötőjelest választottam, mert a neveink rövidek, és jól hangzanak egymás mellett. Amúgy nagyon -tucatnevem- van rövid, gyakori. Így különlegesebb lett:)


Ha pl egymás mellett nem hangzott volna jól kimondva a 2 vezetéknév akkor csak simán a vezetéknevemet cseréltem volna a férjemére. Felvenni nagyon szerettem volna valahogy. Csak extrém okból nem vettem volna fel, pl ha nagyon fura/ gáz vezetékneve lenne amit nem nagyon tartok vállalhatónak önkéntesen.

2021. márc. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
37%

' Ő max kötőjellel tudná felvenni az én vezetéknevemet, '


Nos, nem. A né verziót leszámítva ugyanazok a lehetőségek a férjnek is.

2021. márc. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
89%
A "né" sokszor dallamosítja a nevet. Sok esetben ugyanaz a név kötőjeles változattal keményebb hangzású, " Horváth-Varga Nikolett", "Horváthné Varga Nikolett".
2021. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
69%
Sehogy nem veszem fel, mert a nevemhez maximum a -nés változat illene, de azt nagyon nem szeretném. Mivel mindig is tudtam, hogy az idegen nevemhez (vezeték és keresztnév is) nem illik majd más és lecserélni sem szeretném, soha fel sem merült bennem egyébként, hogy felvenném a majdani férjem nevét.
2021. márc. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
83%

Én is a dallamosság, az "átvezetés" miatt lettem -né. Viszont a hétköznapi életben a lánykori nevemet használom.


A kötöjeles verzió nálunk is röhejesen hangzott, mint az esetek többségében.

2021. márc. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
A férjem vezetéknevét viselem a saját keresztnevemmel. Külföldön élünk, a férjem itteni állampolgár. Nekem is könnyebb így asszimilálódni, és itt amúgyis ez a bevett szokás.
2021. márc. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
73%

Nagyné Kis Mariska vagyok én is. :)

A saját nevemet mindenképpen meg akartam tartani. Valahogy, attól, hogy férjhez mentem, én még ugyan úgy Kis Mariska maradtam. Viszont azt is jelezni akartam, hogy összetartozunk. Méghozzá az összetartozásnak is az a formája, hogy a felesége vagyok. És számomra, lehet maradi vagyok, de a legfeleségesebb még mindig a né verzió.

2021. márc. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
57%
kötőjellel az o es az en csaladnevemet. Nem olyan rossz hogy senki masnak nincs ilyen vezetékneve Magyarországon
2021. márc. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!