Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan vetted/veszed/vennéd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vetted/veszed/vennéd fel a férjed nevét?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. márc. 29. 16:45
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
60%

A férjem teljes nevét és mellé a saját teljes leánykori nevemet.

Nekem így tetszik a legjobban, mert úgy érzem, hogy ebben minden benne van.

Egyes verziók nem tetszenek, mások meg a mi neveinkkel hülyén hangoznának.

2021. márc. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
80%

Sehogy.


Miért? Én megfordítanám: miért kellene változtatnom a nevemen? Van saját nevem. Az identitásom nem változik attól, hogy házasodok.

Nekem nincs bajom azzal, ha valaki Gipsz Jakabné, vagy Gipszné, de én a saját magam részéről teljesen értelmetlen szokásnak látom.

2021. márc. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Kötőjellel tervezem, de gondolkodok rajta, hogy megtartom a sajátomat.

Sose dobnám el a saját vezetéknevemet, és sose mennék hozzá olyan férfihoz, aki ragaszkodna hozzá vagy elvárná tőlem, hogy vegyem fel a nevét. A leendő férjem azt mondta, teljesen az én döntésem, én fogom viselni, ő nem szól bele és hozzá fogok tartozni így is, úgy is. Szerény véleményem szerint minden férfinak így kellene gondolkodnia :)

2021. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Sokat gondolkodtam rajta, mert nekem amellett, hogy a férjem nevének felvétele amolyan tisztelet féle, a családom felé is az, hogy nem dobom el a tőlük kapott vezetéknevem.

Sokat beszélgettünk erről a férjemmel, mindig azt mondta régen rossz, ha vele szemben így szeretnék "tisztelegni". Az én nevem lesz, döntsek amellett, amit használni szeretnék, abszolút megérti, ha semmilyen formában nem veszem fel az övét.

Végül nem vettem fel. Fura, nem mindennapi vezetékneve van, mindenhol le kell betűznie, amikor bemutatkozik. Az én nevem sem egy tömeg név, mindig megkérdezik, hogy i, vagy y. Ezt már legalább megszoktam. Praktikusabb volt így megtartani a nevem, mint még betűzni is a közöset mindig.

Igazából ő is elgondolkozott, hogy inkább felveszi ő az én nevem. Az apjához semmilyen kapocs nem köti, nem is igazán szeretné, hogy a gyerekeink is ezzel a kitolással éljék le az életüket.

2021. ápr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
74%
Sehogy.
2021. ápr. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Én kötőjellel vettem fel, az ő vezetékneve van elöl. Az oka: Szerettem volna valamilyen formában felvenni a nevét, de a saját vezetéknevemtől semmiképpen nem akartam megválni. Né sem szerettem volna lenni, így maradt ez. Tulajdonképpen benne van a teljes lánykori nevem és ez jó így.
2021. ápr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
60%

Nem vettem fel a nevét. Megkérdeztem, hogy mi a véleménye a dologról, azt mondta, hogy imponálna neki, ha felvenném, de igazság szerint mindegy.


Bennem az volt, hogy addig is XY voltam, ameddig nem az ő feleségeként léteztem, ezután is az vagyok. Ez volt az önazonos döntés számomra.

2021. nov. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
60%

Én a vezetéknevem szeretném lecserélni.

Nevet változtatni szeretnék, de a NÉ verziók nem jöhetnek szóba, mert nem szeretnék az ő doktorijával "villogni", a kötőjeles meg nem tetszik. Ezek vannak a háttérben :)

2021. nov. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
60%
Én a -né változat mellett döntöttem! Az Ő vezetékneve az én keresztnevemmel olyan számomra, mintha a lánya lennék, a kötőjeles övé-enyém nem hangzott jól, a vezetékneve -né és mellé az én lánykorim meg túl hosszú lett volna... És nekem az is fontos szempont volt, hogy mindenki tudja a felesége vagyok!!! 🥰
2021. nov. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Kötőjelesen.

A saját nevemet mindenképp meg akartam tartani, de a férjemét is szerettem volna felvenni. A né verzióktól a hideg ráz, azokat alapból kizártam. Így csak a kötőjeles változat maradt. Szeretem így a nevemet, mindkét vezetéknév rövid, jól hangzanak egymás mellett, passzolnak egymáshoz. A férjem pedig büszke rá, hogy viselem a nevét, és én is.:)

2021. nov. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!