Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit lehet belefoglalni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet belefoglalni egy házassági szerződésbe?

Figyelt kérdés

Mit lehet beleírni? Én pl gondoltam olyanra hogy milyen esetben lehet elválni vagy válás esetén mi történik, esetleg hogy ki mit veszít válás esetén.

Nem tervezek még nősülni, csak elméleti kérdés.



2021. ápr. 5. 23:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Házassági szerződés olxannak kell, akinek van és lesz vmilye, méghozzá nem bérminimum. Ez csak anyagiakrol szól. Erkölcsi, etikai dolgoknak itt nincs helye. Itt a pénz a tét. Neked van? :)
2021. ápr. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, van. De a személyes vagyonomhoz semmi köze a házastársnak. Amúgy is csak a közös vagyon oszlódik.
2021. ápr. 5. 23:54
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak anyagiakrol szólhat és nem korlátozhatja más jogait. Pl. olyan, hogy mikor lehet elvalni nem kerülhet bele, megcsalassal kapcsolatos dolgok sem.
2021. ápr. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%
Csakszólok, hogy a szerzőzésekről szóló jogi passzus nem rendelkezik arról, hogy mit tartalmazhat és mit nem egy szerződés.
2021. ápr. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"De a személyes vagyonomhoz semmi köze a házastársnak."


Ehhez nem kell szerződés. A házasság maga is egy szerződés két ember között, ami meghatározza, hogy válás esetén mi számít különvagyonnak és mi közösnek. Javaslom, hogy először ezt olvasd el, könnyen elérhető a neten az eredeti törvény és sok közérthető összefoglaló is.

Ettől eltérni, tehát külön házassági szerződést kötni ritka esetekben van értelme, például ha az egyik félnek vállalkozása van, és nem akarja a család vagyonát kockára tenni.

2021. ápr. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindent vele lehet írni.


Nálunk az van, hogy a házasság után vásárol (ami már ugye elvileg közös lesz) ház, nem közös, mert az én oroksegemből vettük.


A felvett hitel a közös, amit ha válnánk, akkor a befizetett összeg felét köteles vagyok neki kifizetni.


Mi autóra, ingóságra nem tértünk ki.


Akkor érdemes még részletezni a dolgokat, ha valamelyik félnek van vállalkozása, cége vagy bármilyen tulajdonresze, osztalék jogosultsága stb.

2021. ápr. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6-os, az örökséghez nem kellett volna külön szerződni, mert ez egyébként is így működik. A hitel dettó.
2021. ápr. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nálunk az van, hogy a házasság után vásárol (ami már ugye elvileg közös lesz) ház, nem közös, mert az én oroksegemből vettük."


Ez szerződés nélkül is így van. Nem jól tudod, hogy közös lenne.

A hitel szintén így van.


Gyakorlatilag hót feleslegesen írtatok szerződést, anéliül is így lenne.

2021. ápr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%

5 év közös úgy tudom, mivel már a házasság kötés után lett az ingatlan vásárolva.


Illetve egy másik lakásom árából lett felujitva, ez is bele van írva, hogy az erteknovekedese is az "enyém".


Nem gondolnám, hogy felesleges, így legalább minden tisztázva van

2021. ápr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"5 év közös úgy tudom, "


Nem, 5 év múlva sem lesz semmi közös, ami egyébként nem az. SOkan ebben a tévhitben élnek.

Mondjuk, ha több magánvagyon részből állt össze, akkor lehet tisztázni előre, ne a vállásnál kelljen.

2021. ápr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!