Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Háztartásbeli feleségnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Háztartásbeli feleségnek mennyi "zsebpénzt" szokás adni? Ő szeretné, hogy különítsünk el neki egy összeget, hogy jobban tudjunk spórolni.

Figyelt kérdés

A házasság elején még mindketten dolgoztunk, tehát természetes volt, hogy mindenki annyit vesz ki, amennyit akar. De tény, hogy feleségem két kézzel szórja a pénzt. Ez most tűnt fel, mióta kevesebből kell gazdálkodnunk.

Egyébként próbáltam diplomatikusan hozzáállni, feleségem volt aki javasolta, pedig ez a zsebpénz dolog nekem pont ugyanannyira kínos, mint amennyire hangzik.

De saját bevallása szerint, bűntudata van bármire költ, akár fontos akár nem, és közben meg nem tudja hol a határ.

Nekem mindegy, jó úgy h kap egy másik kártyát amire beállítok limitet, már csak a kérdés h mennyit? Mert ebben teljesen ötletem sincs és persze ha mégis mondok egy számot nem is értünk benne egyet. A fizum olyan 400e, szokásos rezsi meg kaja költségeken túl nagy költségeink nincsenek, én szeretném ha minél több menne megtakarításra. Én ritkán veszek viszonylag drága dolgokat, ő meg ugye folyton vesz, (venne) kis és nagy értékben is, mindenfélét...


2021. ápr. 6. 21:56
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
29%
kamukerdes. 400 ezerbol nem elmeg normalisan ket ember, az nem akkora luxus, hogy az egyik ‘haztartasbeli’ lehessen.
2021. ápr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
59%
Napi incel nr.100 nőalázó álmodozás. Lassan már kutyának akarjátok nézni a nőket és pórázt is rájuk akartok képzelni, ha már zsebpénz is van. Ilyen felállás nem 400 nettónál van, és egy htb feleség férje nem ilyen csóró és garasoskodó, és főleg nem itt provokál hogy mennyi zsebpénz jár a zasszonynak.
2021. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
45%
1 te miről beszélsz? 250ből is meg lehet élni ketten szerényebben, nemhogy 400ból.
2021. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
78%
Ja és gazdag ember htb feleségének nem zsebpénze van hanem korlátlan hozzáférése mindenhez, mivel ő intéz minden számlát és befizetést, bevásárol, később a gyereknek is ő intézi mindenét amíg a zura dolgozik. Már a zsebpénz szónál bukik a történet.
2021. ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
84%

Hogyne lehetne 400-ból megélni ketten? Mondjuk nem Budapest, hanem vidéki nagyváros, de 200-250-ből megvannak az alap dolgok (nem veszünk luxustermékeket, de nem spórolunk semmin), még félre is lehet tenni bőven.

A kérdés attól még valószínűleg kamu.

2021. ápr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Nem mondom hogy jól élünk meg belőle, pont ezért tettem fel a kérdést.

Nem volt tervezve az se hogy elveszti a munkáját, de így alakult, és úgy néz ki, még egy ideig így is lesz.

Ha nem hiányozna az a havi százezer amit sminkre meg ruhákra költ, meg mindenre amiket megrendel a neten, valszeg meg se nyitnám a bankszámlám.

Mivel nincs gyerek (még) nincsenek nagy kiadásaink sem, kb 200e havonta ami tisztán elmegy rezsi, kaja, kocsi stb alap dolgokra, a többi meg "eltűnik". A hirtelen költségeket, nagyobb kiadásokat (háztartási gép, utazás (ami mostanában úgy sincs...) a megtakarításról kéne fizetni, csak ha ott nem gyűlik a pénz, akkor majd ugye ezek a költségek is a havi bevételből lesznek fizetve, és felborul az egész. Tehát megértem hogy sokak számára a 400 ezerből nem lehet megélni, azért hozzáteszem 26 évesek vagyunk, én személy szerint látva a szintén nemrég végzett orvos, tanár ismerőseimet örülök hogy ennyink van, sőt. Én nem tartom kevésnek a 400 ezret két ember számára, ha jól van beosztva.

2021. ápr. 6. 22:20
 7/36 anonim ***** válasza:
41%
Akkor adj zsebpénzt a nemlétező feleségednek, de ne annyit hogy egy rúzst is feleslegesen megvehessen rajta 😑
2021. ápr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Értem, szóval mivel az oldalt jellemzően 14 évesek látogatják, nem csak az elképzelhetetlen, hogy 400 ezerből meg lehet élni (gondolom ezt abból szűritek le hogy az új ájfón már többe kerül ennél), és hogy a feleség nemlétező, mert neked nincs. Érdekes...
2021. ápr. 6. 22:27
 9/36 A kérdező kommentje:

Egyébként feltettem egy kérdést, de egyetlen értelmes válasz nem jött, csak a szociológiai vita hogy mennyiből lehet megélni, no meg a személyeskedés.


Én egyébként tudtam hogy ez a zsebpénz dolog ki fogja verni a biztosítékot, de akkor mondjatok rá polkorrektebb szót, amire a feministák se szólnak be. Bár megjegyzem a való életben nem nagyon működnek ezek az ideológiák, amiket itt az oldalon egyesek képviselnek - akik velem ellentétben, tényleg sose voltak még párkapcsolatban valószínűleg

2021. ápr. 6. 22:30
 10/36 anonim ***** válasza:
61%

Nőként, valóban nincs feleségem.

De neked sincs, ez a zsebpénz duma nagyon gáz. Inkább te vagy 14 éves, vagy az elképzelésed szerint a nők azok.

2021. ápr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!