Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez így fair velem szemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez így fair velem szemben?

Figyelt kérdés
A férjem fizeti pár éve a szülei lakáshitelet, ha lejár, neki fogják ajándékozni a lakást. Na de az én fizetésem is a közösbe megy, mégis azt mondják nekem nem jár tulajdon rész a házból. Ez így jogos részükről vagy valjak el?

2021. máj. 11. 19:19
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon nem.
2021. máj. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Azzal érvel a férjem, hogy az én fizetésem semmi az ovehez képest és, hogy már azelőtt fel lett véve a hitel, mielőtt engem ismert. Rendben van. Viszont már házasok vagyunk egy ideje és a hitelből meg jó pár év vissza van.
2021. máj. 11. 19:23
 3/39 anonim ***** válasza:
98%

Beszélj egy ügyvéddel.

Lehet, hogy neki más a véleménye, hogy mi jár neked.

2021. máj. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
96%
Igazából valami olyasmit kellene csinálni, hogy részarányosan te is kapnál a lakásól tulajdonrészt - pontosan olyan mértékben amennyi pénzed emiatt "elveszett". Ez váláskor jól fog jönni.
2021. máj. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
83%
Nem jogos, ne fizess.
2021. máj. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Én nem fizetek, de az én fizetésem is közös mivel házasok vagyunk.
2021. máj. 11. 19:30
 7/39 anonim ***** válasza:
91%
Én is ügyvédet javasolnék. Vagy egyszerűen ne adj bele pénzt! Bár én alapból nem vagyok a közös kassza híve, de így számodra ez csak pénzkidobás.
2021. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
7%

6.


Mármint az lenne az ideális, ha ő fizetné ezt is - ezt jogosan - és a többi költséget is ő állná a te fizetésed pedig privát?

2021. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
87%
Házassági szerződést kell kötni. Ott tudjátok rögzíteni, hogy kinek miből mennyi jár. A hitelbe amit beleadtál, az is hivatalosan a fele, nem részarányos. A házasság alatti befizetések fele jogosan jár vissza. De egy ügyvéd pontosan megmondja.
2021. máj. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
80%
Semmi harag, vagy veszekedés, de én megszüntetném vele a közös kasszát. Eszembe nem jutna hogy más ember lakáshitelébe fizessek. Esetleg "kis" közös kasszát csinálnék amibe mindketten minden hónapban ugyanannyit teszünk bele a saját életünkhöz, a megmaradó pénzünk meg a sajátunk, és ő az övéből fizetheti ezt a hitelt. Bár borítékolhatóan így nem fog neki tetszeni.
2021. máj. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!