Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak, nektek mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, nektek mennyire fontos, hogy a nő felvegye a házasságkötéssel a vezetékneveteket kötőjeles formában?

Figyelt kérdés
Zavarna, ha maradna a lánykori neve esküvő után is?

2021. máj. 22. 10:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Engem az zavarna, ha el akarná dobni a nevét.
2021. máj. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Úgy vegye fel, ahogy ő szeretné.
2021. máj. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem fontos, attól még hogy házasságot kötünk, ő egy önálló személyiség marad, akinek adott esetben a neve fontos szerepet játszhat az identitásában.

Én ebből nem csinálnék büszkeségi kérdést.

2021. máj. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
6%
Vagy né vagy kötőjellel. Ha a másik neve nem kell, akkor házasodni sem kell annyira...
2021. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Férjem majdnem az időpont foglaláskor kezdett emiatt duzzogni, mikor ezt is meg kellett mondani, hogy fogom használni a nevem.

Hogy márpedig valamilyen formában vegyem fel a nevét, mert az neki nagyon fontos.

Szerencsére gond nem lett belőle, mert nekem meg csak az volt fontos, hogy a saját nevem is megmaradjon, így lettem kompromisszumos megoldásként xné y z.

2021. máj. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az én párom is szeretné, hogy felvegyem a nevét, de nem fogom. Megmondtam neki, hogy 3 opciója van:

A) elfogadja, hogy marad a lánykori nevem

B) vegye fel ő kötöjeles formában a vezetéknevem vagy szabaduljon meg a vezetéknevétől és vegye fel az enyémet

C) nem házasodunk össze, nekem egyáltalán nem fontos az esküvő

2021. máj. 22. 15:45
 7/20 Fke ***** válasza:
17%
Én nem vennék el olyan nőt aki még a nevemet sem hajlandó felvenni. Remélem a pasid menekül.
2021. máj. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
25%

"lettem kompromisszumos megoldásként xné y z."


Szerintem is ez a legjobb. Benne van a státuszod, hogy kivel van a státuszod, meg hogy egyébként is hogy hívnak. Aki semmilyen formában nem veszi fel a férj nevét, az nekem olyan, mint amikor nem vállalja fel egyik fél a kapcsolatot. Barátok, család, fb-n egyedülálló stb... Az is hülyén veszi ki magát, hogy Szabó Petike édesanyja Molnár Marika és első blikkre nem lehet tudni, hogy Petike most örökbe lett fogadva vagy Marika férje hozta az előző kapcsolatából.

2021. máj. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

“ Én nem vennék el olyan nőt aki még a nevemet sem hajlandó felvenni.”

Én meg nem megyek hozzá olyan férfihez, aki elvárja, hogy felvegyen a nevét. Szerencsére az én párom meghagyta nekem a döntést. :)

2021. máj. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%

Fura amiket itt látok ezen az oldalon nagyon sok esetben...."nem szülök, nem veszem fel a nevét, nem végzek házimunkát, nem főzök, nem leszek feminin, mert akkor áldozat leszek"...pár kérdéssel arrébb..."miért gósztingol egy dugás után, hová tűntek a normális férfiak, miért sóher, miért nem vesz feleségül".


Nagyon deficitesnek látszik ez így.

2021. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!