Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nők! Hogyan reagálnátok arra,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Hogyan reagálnátok arra, ha a Nyugaton dolgozó férjetek egyszer azzal jönne haza, hogy felvette az Iszlámot, mert egy kinti arab munkatársa beszélt neki a vallásáról és megtetszett neki?

Figyelt kérdés

2021. máj. 27. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Mélyebben elbeszélgetnék vele erről. Hogy zajlott a folyamat, milyen felismerésre jutott, milyen szokásokat szeretne tartani stb. Minden érdekelne ezzel kapcsolatban és a meséltek alapján mérlegelnék, elmondanám mondjuk mi az, ami nekem aggályos esetleg nem összeegyeztethető az értékrendemmel és ezt átbeszélnénk, hogyan tovább.
2021. máj. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Hát, ebbe most csak elméleti szinten tudok belemenni, mert hálistennek a férjem nem ilyen könynen befolyásolható. Szóval, maradjunk elméelti síkon. Az biztos, hogy először köpni-nyelni nem tudnék. Meglepődnék, mert nem olyannak ismerem aki csak úgy vallást vált, vagy egyáltalán, érdeklődik bármiféle vallás iránt. Másrészt persze aggódnék is, hogy hogy tudta valaki így átmosni az agyát. Próbálnék kérdezősködni, hogy mi az ami megtetszett neki benne, egyáltalán mit vár el ettől az egésztől. Amíg ez nem megy át extrém mértékben, nem kényszerít sem engem, sem a gyerekeket arra hogy ezt a vallást kövessük, és az ő napirendjét sem változtatja meg ez (tehát pl ez az ötsziri ima, étkezési szokások megváltoztatása stb) addig azt gondolom, nincs nagy baj. De ugrásra készen várnék, és amint azt látom, hogy elkezdi a családnak is beadagolni hogy jó lenne áttérni, akkor összepakolok és megyek. Tudom ugyanis, hogy az ilyen áttért vallásosak képviselik a legszélsőségesebb nézeteket.
2021. máj. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Mivel eddig minden szervezett vallástól távol tartotta magát és elzárkózott, nagyon meglepne és kicsit meg is ijesztene. Első körben én is sok-sok beszélgetése törekednék a témában, aztán azok alapján meglátnám a továbbiakat. Amúgy bármi más vallás esetén is ez lenne a reakcióm.
2021. máj. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Ragaszkodom a sonkához!!!! XD


Nem tudom, nagyon furcsa lenne, főleg ha egyáltalán nem beszélt róla korábban, így kb a semmiből.

Tisztelném a benne feltámadt hitet, de elvárnám hogy ő is tisztelje az én stabil ateizmusomat, és kulturális beágyazottságomat.

2021. máj. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%
Csalódott lennék, mert amikor hozzámentem, még egy intelligens, értelmes embernek tűnt.
2021. máj. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Hát igencsak meglepődnek. Ha nem tudnám észhez tériteni elvalnek.
2021. máj. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

Hány hónapig kell ahhoz távol lenni hogy valakin ilyen agymosást hajtsanak végre és mindent megtanuljon a betéréshez? Mert ez nem 2-3 hét alatt történik meg. Szóval elég nehezen elképzelhető hogy ez csak így ukmukfukk megtörténik. Nem tudom elképzelni hogy milyen kapcsolat és milyen munka az ahol mondjuk fél évig nem jön haza a férj. De akármeddig is van ott, közben nyilván kommunikál a házaspár. És akkor a férj nem beszél a megvilágosodásáról, hogy mire készül, csak meglepetésnek szánja hogy muszlimként tér haza? Azzal honorálnám hogy fel is út le is út, kereshet magának új feleséget, mindjárt hármat is 😀

Amúgy nem viccelek, az iszlám nem vicc. Tényleg azonnal beadnám a válópert ha ilyen degenerált férjem lenne.

2021. máj. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Azt mondanám, hogy az ő dolga, de engem SEMMIRE nem vehet rá ezzel kapcsolatban. Nem fogok csadort felvenni, csak mert az iszlám szerint - és így már szerinte is - így a helyes. Tiszteletben tartom a döntését, ha ő meg azt tartja tiszteletben, hogy engem igazából semmilyen vallás nem érdekel, viszont a keresztény ünnepek (karácsony, húsvét) már hagyományként beépültek a kulturámba, és ezen nem fogok változtatni. És a leendő gyerekeimre sem erőltethet rá semmilyen marhaságot.
2021. máj. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy meg azon gondolkodom hogy ilyen egy nős, keresztény, vagy akármilyen, szóval fehér férfi számára lehetséges-e úgy hogy nem a feleségével együtt veszo fel? Szerintem nem lehet úgy muszlim hogy tisztátalan felesége van. Nem?
2021. máj. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!