Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik külön kasszám vannak, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik külön kasszám vannak, és az egyik félnek nincs pénze valamire, kap pénzt a másik féltől?

Figyelt kérdés

2021. máj. 29. 08:58
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*kasszán :D
2021. máj. 29. 08:58
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Miért kapna? Ezért vannak külön kasszán, hogy mindenki azzal gazdálkodjon, amit megkeres.

Az más, ha egyikük tartós beteg lesz, kirúgják, esetleg gyereket szül. De az ilyen külön kasszás házasságok ezen tönkre is mennek igen gyorsan.

2021. máj. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
15 éve vagyunk együtt, 2 gyerekünk van. Rezsit, számlákat, bevásárlást, ruhavásárlást, kocsival kapcsolatosndolgok pl biztosítás, tankolás, szerviz stb én intézem, feleségem az ebéd pénzt szokta befizetni, de ha úgy marad pénzem rendezem a következő havit... Néha vesz ezt azt a gyerekeknek, illetve magának drogériás cuccokat, vagy ha valami program van akkor ő fizet pl kaja/fagyi... Neki gyűlik a pénz a számláján (van pár milliója már tartalékba) , ilyen kiadásai voltak az utóbbi 2 évben pl lakásra költöttünk javításokra kB 4-500e ftot, előző autót ő vette 600e ftert, ablakcsere volt 700e Ft, most pl 2 dolog lenne aktuális amire nincs pénzem, foglaltam 1 nyaralást 6 főre 36000 ftert 6 napra, illetve a kocsin időszakos szerviz (szijak, olaj stb) lesz kB 100e Ft, de azt mondja majd fizu után hozzam el a kocsit csak a szerelőtől mert akkor lesz pénzem, de akkor meg kajára vagy rezsire nem lesz ha kifizetem...
2021. máj. 29. 09:18
 4/18 anonim ***** válasza:
19%

Van munkád? Mert ezek nem olyan nagy kiadások, hogy ne lehetne egyedül, akár tartalékból fedezni. Ha neked az sincs, akkor nem tudsz bánni a pénzzel. A feleséged meg tud, tanulj tőle.


Kérdésre válaszolva, igen kapna, de nem élnék olyannal, akinek kell. Van mindkettőnknek megtakarítása.

2021. máj. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Van munkám különben miből fizetném a rezsit /bevásárlásokat stb :-)
2021. máj. 29. 09:34
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

#4 a felesége azért "tud" gazdálkodni a pénzzel, mert a férje gyakorlatilag mindent fizet, ő csak megveszi magának a tampont és egyébként meg félreteszi a teljes fizetését. Így könnyű.


Kérdező, szerintem akik külön kasszán vannak, azok is azért kisegítik egymást ha baj van. Szerintem mivel nálatok ez általában fordítva szokott lenni, mármint te fizetsz inkább mindent, ezért a feleségednek fel sem tűnik, hogy szükséged lenne segítségre, de ha konkrétan kéred, akkor tuti kifizeti. Szerintem egy házasságban ez alap(nak kéne, hogy legyen).

2021. máj. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként nem tudja valaki a kérdezőék esete már élettársi viszonynak számít és így "váláskor" jogosan tartana igényt az utóbbi 10-15 évben szerzett vagyon/megtakarítás felére?
2021. máj. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
#7: élettársak szerzés arányában osztozkidnak. Csak a házastársak feleznek.
2021. máj. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Az előző lakás, amiből át költöztünk ide, az a sajátom volt, még házasság illetve össze költözés előtt vettük úgy hitelre, hogy apukám volt a kezes, én meg az adós, és amíg be nem költöttünk, ki volt adva albérletbe, úgy hogy az is fizette meg én is, így ki lett fizetve 1,5 év alatt, már tehermentesen költöztünk be, és ide született meg az első gyerekünk, de a mostani lakást már házasság után vettük, mert jött a második gyerek, és kicsi volt az előző lakás. Erre a lakásra rá kellett pótolnunk, akkor lett eladva az előző kocsi + a motorjaim, és még 2,5 m Ftal a szüleim kisegitettek, de vissza adtam már nekik (lett volna akkor is a feleségem számláján pénz, akkor volt még 3m Ft megtakarításom de az is belement a lakás kipótlására), a mostani kocsit meg a szüleim segítségével vettem meg, de havi 100 at adok nekik vissza havonta még 7 hónapot, viszont van még egy fundamentám is az pár éve vonódik, de még van pár év belőle, havi 20., a kovid miatt meg kevesebb a fizum jóval, mint előtte...
2021. máj. 29. 10:04
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Ez így nettó lehúzás. Ha külön kassza van, akkor fedezzetek, de minimum, hogy fizetés arányában osztozkodtok. Válás esetén így kb ki lennél pucolva.

Vagy meg kell mondani, hogy közös kassza, és akkor a tartalék is közös.

2021. máj. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!