Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tapasztalat, mikor a házaspár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztalat, mikor a házaspár egyik fele vallásos lesz? Befolyásolja a házasság minőségét?

Figyelt kérdés

Párod követett a vallásba?

Ha nem, akkor befolyásolta bármilyen irányba a házasságotokat, hogy te elkezdtél Istenben hinni, gyülekezetbe járni, ő pedig nem?



2021. jún. 2. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan ,mint egy életmódváltás,kaja,sport stb...

Ha az életedre jó hatással van ,akkor szembetűnő a változás és mások életére is tudsz hatni.

Akkor lehet pozitív változás.

Ha viszont erőszakos és idegesítően erőltetett az egész, akkor előbb utóbb konfliktus lesz köztetek.

Egy jó kapcsolatban sokmindenben támasza lehet egymásnak két ember, akár ebben is.

De egy hobbi vagy egy rosszul megválasztott barátság/társaság is éket verhet közétek,ha olyan irányba változol,ami számára elfogadhatatlan.

2021. jún. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bármilyen gondolkodásbeli, életmódbeli, társaságbeli...változás kihatással lehet a kapcsolatra, ezzel tisztában vagyok.

Épp ezért lennék kíváncsi konkrétan tapasztalatokra, egy ilyen változás esetében.

2021. jún. 2. 21:17
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Mit szeretnél?

Leírjam 1-1 ismerős pár történetét?

Az egyik olyan eszelős lett hogy mindenkit megdorgált egy hülye kimondásáért is, előtte meg röpködtek a f.szomb.zdmegek a szájából.Szerinted ez hol hiteles?

Addig nyomta ezt a keresztény lettem dumát,meg a kioktatást,míg egyedül maradt.

Vagy egy másik ,aki alkoholista volt 40 évig, miközben a felesége egy kis szelíd nő és vallásos.

Aztán egyszer nem tudni mi történt a fickóval,de megváltozott,majd elkezdett gyülekezetbe járni.

Szerintem normális esetben nem okoz ez gondot,mint az se,ha úgy alakul,hogy nem eszel húst.

Ez nem egy döntés hogy én megtértem és holnaptól így lesz.

Kialakul,az életed része lesz.Ha nem válsz idegenné a másik számára,akkor nincs ezzel gond.

De fölösleges erre pozitív vagy negatív példákat írni,mert rajtad meg a párodon múlik.

2021. jún. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
az, hogy valaki végül vallásos lesz, normál esetben a végállomása egy hosszú folyamatnak, egyúttal szerintem egy fokozatos lelki eltávolodás, ami során egyre kevésbé lesz összhang a felek között.
2021. jún. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Ismerek olyan párt, ahol a nő vallásos, a férje egyáltalán nem, de már lassan 30 éve házasok.

Nagyban emberfüggő. Nekik működik így és vannak olyan toleránsok egymással, hogy a nő sem kényszerít a férjére semmit és a férj sem tesz gúnyos megjegyzéseket a nőre. De nem biztos, hogy ez mindenkinél így működne.

2021. jún. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, én is ismerek ilyen házaspárt, de nem igazán értem, hogy működik (pontosabban értem: a vallásos apuka a főnök..).

én is voltam ilyen kapcsolatban, hogy a párom vallásos volt, én pedig ateista. nem véletlen írtam azt, amit. nagyon más gondolkodásmóddal jár és borzasztóan feszkós, hacsak valamelyik (vagy mindkét) fél nem teszi félre a meggyőződéseit - de azzal meg az ember olyasmit dob el magától, ami alap szinten tartozik hozzá.

2021. jún. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!