Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nehezen tudom feldolgozni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nehezen tudom feldolgozni, hogy a férjem munkája miatti külföldre költözés miatt fel kell adnom a saját munkámat (nem lesz munkavállalási engedélyem). Ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Eddig úgy volt, hogy dolgozhatok itthonról, de valami probléma van az adózással és úgy néz ki, hogy nem tudják megoldani.


Hosszabb időre megyünk ki egyelőre nincsenek gyerekek és mivel nem szeretnénk, ha kint születne a gyerek, ezért meg akarjuk várni, hogy hazajöjjünk. Úgyhogy úgy néz ki, hogy bő egy évig háztartásbeli leszek, majd utána elkezdek dolgozni és nem sokkal később elmegyek gyesre.


Mivel már van két Msc-m és tipikusan olyan dolgot csinálok (akartam csinálni egész életemben), amire csak nagyvállalati kultúrában van szükség, ezért meg vagyok vele lőve, hogy mit csináljak kint, ami hasznos (eddig az ételosztást javasolták, mint önkéntes tevékenység). Ráadásul karrierista vagyok, amíg nem találkoztam a férjemmel, nem is gondolkodtam rajta, hogy szeretnék gyerekeket.


Ha voltatok hasonló helyzetben, ti hogyan lendültetek át rajta? Nekem az a problémám, hogy a férjemet kezdtem el hibáztatni (amikor nem az ő hibája), és nem látom a kiutat a helyzetből.


2021. jún. 3. 08:44
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
95%

Mérlegelj. Milyen a férjed természete ? Stb...

Nem vagy kötelező itt hagyni a munkád, s az országot sem.

Ezt csak te tudhatod. Itt írhatjuk,hogy neeeee. Azt is ,hogy igeeeen. Egyedül te dönthetsz .

2021. jún. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
91%
Ha neheztelsz rá, akkor nem együtt döntöttetek, hanem ő döntött te meg behódoltál.
2021. jún. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
23%

"hogyan ne nehezteljek rá emiatt" Hát úúúgy, hogy nőj fel! Mi köze a férjednek ahhoz, hogy az ország, ahova költözni fogtok, nem ad munkavállalási engedélyt?


Tudod, ha abbahagyod a neheztelést, az elmúlik magától. Te minden nap ezen pörögsz, minden nap neheztelsz egy kicsit, naná, hogy még mindig része az életednek. Te neheztelsz, csak te tudsz "nemneheztelni".

2021. jún. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
#11 Nem ez volt a kérdés. Ha most azt mondanám, hogy ne menjünk, akkor nem mennénk. Hanem, hogy hogyan ne mehezteljek miatta, hogyan érezzem azt, hogy ezt szívesen bevállalom?
2021. jún. 3. 09:13
 15/41 anonim ***** válasza:
96%

Sehogy, mivel nem vállalod szívesen. Nem akarsz menni, nem akarod feladni a munkád, csak azt hiszed ezt kell tenned, mert különben te leszel a szar.

Ne menj. Egy házasság ki kell bírjon 1 év távkapcsolatot. Ha meg nem, akkor jobb hogy a gyerek előtt derült ki.

2021. jún. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
32%

§9:12-es vagyok


Még mindig a felnövést tartom legcélravezetőbbnek (sok energiát igényel, de hosszú távon megéri). Annak része ui. a felelősségvállalás is. Te választottad, hogy rosszul érzed magad a szituáció miatt, te tehetsz ellene. Ennyi. Csak és kizárólag te tehetsz a szubjektív valóságod minőségeiért.


Javaslom E. E. Eger A döntés c. művét.

2021. jún. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
81%
Szereznénk munkavállalásit. Olyan országba meg, "ahol a nemi egyenjogúság nem igazán elfogadott elképzelés", szimplán nem költöznék.
2021. jún. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
75%
ne tedd! Ne add fel magad a férjed munkájáért. én ugyanezen az úton végigmentem, most válok 40 évesen és a férjem a bíróságkon olyanokat mond a bírónak, hogy én saját elhatározásomból hagytam ott a a munkahelyeimet, nem pedig az ő karrierje és a gyerekek miatt, hanem mert lusta vagyok stb. Ráadásul miután ő sikeres karriert épített jó fizuval, nekem meg tönkrement a karrierem, ezért még perelni is akarja tőlem a gyerekeket, mondván ő jobb körülményeket teremt. Legyen kezedben a kontroll, az egzisztencia, mert megjárod mint én.
2021. jún. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
22%

Ha nekem előjönne ezzel a nejem, pláne így, én megkérném, hogy éljünk külön, majd pár hónap múlva rákérdeznék, akar-e válni. Ha nem támogat a párom, akkor minek van velem?


Tipikus esete vagytok annak, amit már láttam sajnos sok esetben. Ragaszkodtok a sikeres, diplomás társhoz, de amikor beindul a szekere, akkor csak gátoljátok. Láttam a környezetemben amerikai karriert feladó IT-st, Angliai karriert eldobó orvost, ázsiai karriert feladó pilótát is.

A leszomorúbb az volt, amikor egy afrikai karriert adott fel egy geológus srác, majd amikor a neje észbe kapott, hogy a srác idehaza a kőbányában nem kapja csak a töredékét az afrikai rézbánya fizujának, na akkor a nő lelépett, a srác meg e miatt fogott egy kötelet, és keresett egy fát, majd... . 30 sem volt. :(

2021. jún. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
79%

#19

"Ha nem támogat a párom, akkor minek van velem?"

Én mondjuk másképp látom, egy ilyen esetben kompromisszumot kellene találni, nem csak az egyik fél igényeihez alakítani két (vagy több) ember teljes életét.

Gondolom, lenne olyan ország a világon a ~200 közül, ahol a férj is építhetné a karrierjét, és a feleség is dolgozhatna.

Én se költöznék senki kedvéért olyan országba, ahol elnyomnak és kevesebb jogom van (bármilyen okból), és ha valaki elvárná ezt tőlem, akkor elkönyvelném magamban hogy nem szeret és nem tisztel, elválnának útjaink.

2021. jún. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!