Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért jó és elvárt a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jó és elvárt a házasság ha mindenhol azt látni, hogy a két fél vagy fizikailag vagy lelkileg bántalmazza egymást?

Figyelt kérdés

2021. aug. 4. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Azt nem látod amikor támogatják egymást?
2021. aug. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem jó. És nem elvárt. Ha valakit bántalmaznak és ezek ellenére belemegy a házasságba, az meg is érdemli.
2021. aug. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag ember azzal házasodik össze akkit szeret, akivel boldog. Amúgy az, hogy néha összevesznek nem azt jelenti, hogy az év mondjuk 340 napján nem boldogok együtt.
2021. aug. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy szerinted "mindenhol azt látni", csak arra bizonyíték, hogy fura környezeted, ismerőseid vannak...


Én nem ezt látom. Nyilván nem állítom, hogy nem létezik ilyesmi - hiszen én nem vagyok szűklátókörű. De nagyon nagy túlzás és általánosítás, hogy mindenhol ez van....

2021. aug. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kolléganőim közül pl 9bol 8 elvált.
2021. aug. 4. 09:28
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Nekem meg 2 elvált ismerősöm van, az összes többi boldog házas. Szóval akkor hogy van ez?
2021. aug. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok:

A közvetlen baráti körünk kb. 25 házaspár, egyetlen egy esetben van különköltözés.

Tudom, hogy nem ez a tipikus, de az se, hogy 9ből 8.....

2021. aug. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

Az, hogy bántalmazzák egymást nem zárja ki, hogy nincs semmi pozitív is.. "az én feleségem csak én hívhatom kövérnek" pl.


Én sem látok jó házasságot sehol, nem csak a környezetem figyelem, hanem mindenhol ahol járok a városban, keresek irigyelni való családos embereket, hadd lássam már végre, hogy lehet jó is. Nem találok, pedig bölcsin, ovin, és most sulin is túl vagyok, egyedülálló anyaként egyik házasságban élővel sem cserélnék. Ha egy darabig jónak is látszik, kibukik a komoly gond és ehhez még csak beszélgetnem sem kell velük, látszik, hogy az egyik hogy beszél a másikkal, az meg "tűri". Akár távolról hang nélkül is, és nem, nem csak a nőket bántják, a férfiakat is.

2021. aug. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez megint egy jó kérdés:

A fiatalok, vagy az emberek úgy közelednek egymáshoz, vagy egy házasságba, hogy "Velem ez nem történik meg, mert sem ő, sem én nem vagyunk olyanok". Aztán jön a nagy pofára esés, hogy mégis... Az élet sokmindenkit felőröl, a munka, a hajtás, az egymással nem törődés, és így kialakul az ördögi kör.

2021. aug. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kekcsi ***** válasza:

Ne a házasságtól tartsd távol magadat, hanem a bántalmazóktól. Már csak azért is, mert házasságon kívül is bántalmaznának, az nekik nem akadály. Jó partnerrel viszont a házasság valóban lehet jó.

Az az elvárás, hogy ha az államtól vársz támogatást hozzá, akkor ne titkold el a kapcsolatodat a hatóságok elől, azaz papírozd le. Más elvárást is éreztethetnek veled például családtagok, de az nem jogos, és ezt ők is jól tudják, csak esetleg nem veszik észre magukat.

2021. aug. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!