Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit csináljak? Állítsam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Állítsam válaszút elé? Vagy várjak és idővel -ha teszek/teszünk is érte- rendeződnek a dolgok?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, köszönöm, ha elolvassátok!


A férjemmel 17 éve vagyunk együtt, 7 éve vagyunk házasok. Most 34 éves vagyok. Van két gyerekünk, egy 5 és egy 1 éves.

Eleinte minden rendben volt, nagyon jól passzoltunk egymáshoz, beszélgettünk, együtt haladtunk, boldogok voltunk. Az elmúlt 5 évben azonban sorra éljük át a hullámvölgyeket. Ez alatt értem azt, hogy rosszabb időszakokban nem beszél velem magáról, gyakorlatilag semmit nem mond, azt sem tudom, kik a barátai/munkatársai. Ilyenkor távolságtartó. Olyan, mintha csak kényelmesen ellenne mellettünk. Nem mindenkivel ilyen, volt egy lány kollégája, akivel 4 éve titokban sms-ezett, telefonált, állítólag vele semmi más nem történt, bár tetszett is neki... Mindegy, sosem tudom már meg, mi volt. Feldolgoztuk, helyrejött a kapcsolatunk. Azonban most talán rosszabb minden, mint volt. Ugyanúgy nem beszél velem, nem oszt meg velem semmit. Nem szexeltünk már több, mint egy éve. Igen, próbálkoztam, de egyértelműen elutasított (pl. nem, és ha tetszenék neki, akkor azt már régen észrevettem volna). Amit már nem tudok hova tenni, az az, hogy már a szeretetét sem mutatja ki irántam. Nem szeretnék túl konkrét lenni, úgyhogy csak nagyvonalakban írom. A két gyerekkel már

2 hete anyósoméknál vagyunk bizonyos okok miatt, és még egy hetet itt leszünk, míg a férjem otthon van egy másik városban. A munka miatt nem is találkoztunk már bő egy hete. Most, hogy eljött, gyakorlatilag meg sem fogja a kezem, nem ölel meg, csak egy puszit adott találkozáskor. És nem csak a gyerekek előtt, ha ketten vagyunk, akkor is tartja a távolságot. Most, hogy belegondoltam, az is feltűnt, hogy a telefonbeszélgetéseink alkalmával sem mondja, hogy szeretne, vagy hogy hiányzom neki. Egyszerűen megbeszéljük a hivatalos dolgokat, és ennyi. Nagyon magányosnak érzem magam. Nem érzem, hogy társam lenne, és nem tudom, mi történt.


Arra gondoltam, hogy jövőhéten, amikor már otthon leszünk, elmondom neki ezeket és megkérem, hogy mondja meg, mi van. Ha vége a szerelemnek, vége, ha csak rossz időszakban van, akkor azt, de tudni akarom, mert már nem bírom így tovább.


Nem érzem azt, hogy kellek valakinek. Nincs akivel beszéljek, és akivel a ez a dolog oda-vissza működne.


Ettől eltekintve viszont imádja a gyerekeket, megy a napi rutin, mindketten dolgozunk, ...


Próbáltam már vele megbeszélni, de az a vége, hogy csak bebeszélem magamnak, hogy problémánk van, és amúgy klassz minden, ne rontsam el.


Válás lesz a vége? Érdemes ezzel letámadnom, hogy válasszon, tesz-e a kapcsolatunkért vagy nem? Vagy nekem kellene másként hozzáállni? Én szúrom el valahol?



2021. aug. 20. 10:35
A kérdező szavazást indított:
Beszélj vele őszintén és kérd meg, hogy döntsön.
Ne beszélj vele, majd magától újra nyitni fog feléd.
Ne beszélj vele, a gyerekeket szereti, igaza van, olyan szép családotok van.
Beszélj vele, de ne mondd el azt, hogy már nem bírod így. Csak próbáld észhez téríteni és legyél türelmesebb.
Más ötletem van, amit leírok hozzászólásban.
Valami más kellene, de én sem tudom, nem írok hozzászólást.
24 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Hogy válás lesz e a vége, az csak azon múlik, te mit szeretnél.

Ha neked jó egy olyan ember mellett, aki nem szeret, nem kíván és nem tekint nőnek, akkor maradhat minden így.

Ha viszont nem, akkor borítanod kell a dolgot. Persze, beszélj meg vele mindent, de ha megtudod az igazat, ne lepjen meg. Biztos lesz aki párterapeutát, közös programokat meg minőségi időt javasol. Egyikkel se mész semmire. Ha nem szeret/kíván téged, azon kevés dolog változtat. Minden emberi kapcsolatnak van szavideje. A tiétek úgy fest most jár le.

2021. aug. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Beszélj vele őszintén, mondd el hogyan érzed magad. De még ne állítsd döntés elé.

Talán ő maga sem ismerte fel a helyzetet.

2021. aug. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelöltem, hogy beszélj vele, de ha ugyanúgy teszed, mint eddig, akkor nem számíthatsz más eredményre. Azt fogja mondani, csak bebeszéled magadnak, nincs semmi probléma. Készülj konkrétumokkal. Pl.1éve nem szexelünk, ez nekem probléma, tehát van. stb.
2021. aug. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se állítsd egyből döntés elé. Mondd csak el neki, hogy mennyire magányosnak érzed magad, és mindazt amit ide is leírtál. Amiket hiányolsz a kapcsolatból.

Ha már eleve rosszul áll majd hozzá a kérdéshez, (Csak bemeséled magadnak és társai),na akkor előállhatsz a válással.

2021. aug. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kapcsolat kuka. Sajnálom, de ezt szerintem te is érzed. Van valakije, vagy lesz. Ezen nincs mit agyalni.
2021. aug. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Összeszedem a gondolataim és elmondom neki még egyszer, mit érzek és hogy nekem ez így nem jó. Aztán tényleg meglátom, hogy reagál.


Csak egyszerűen azt is nehéz elhinnem, hogy neki ez így jó és ilyen hosszú idő után sem látja/érzi a problémát. Vagy részéről már "csak" a szeretet maradt meg irántam? Nem tudom...

2021. aug. 20. 16:10
 7/18 A kérdező kommentje:
Őszintén az is visszatart attól, hogy felhozzam a válást, mert félek, hogy belemegy. Szó szerint a fél életemet vele éltem le. Nem az anyagiak miatt, mindketten megállnánk a saját lábunkon is. De érzelmileg egyszerűen nem tudom, tudnék-e még nyitni más felé így valaha. És a magányomon a válás sem segítene...
2021. aug. 20. 16:20
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig kíváncsi lennék, mikor voltatok kettesben olyan programon, amin nem volt veletek gyerek és nem valami elintézendőt csináltatok.
2021. aug. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A közös programokról. Mikor csak az első gyerekünk volt meg, igen, voltak olyan közös programjaink, amin a gyerek nélkül voltunk. Azért egy ovis mellett ezt nem volt olyan nehéz kivitelezni. És igen, az elmúlt másfél évben nem mentünk sehova ketten. Persze esténként, ha elaludtak a gyerekek, megnéztünk egy filmet, vagy valami ilyesmit kitaláltunk, de ezt is gyakorlatilag úgy kell elképzelni, hogy megnéztük, elaludt rajta, és ennyi. Másra pedig nem is igazán volt nyitott. Pl. most volt a csillaghullás, nem jött nézni. Fel sem merült egyikünk részéről sem, hogy ezzel gond lenne. Másrészt nem az elmúlt egy évben romlott meg a kapcsolatunk. De lehet, igazad van, és ez az egy év is csak rontott a dolgon. Nyilván úgy vállaltuk a második gyereket, hogy az első után már egyértelműen tudtuk, hogy mivel jár és hogy nem bíznánk másra, amíg ilyen kicsi. Ezt is felvetem majd.
2021. aug. 20. 18:12
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen kiszeretett belőled. Nem a gyerekek miatt van. Sajnálom. De nagyon régóta vagytok együtt szinte gyerekkorotok óta. Engedd el.
2021. aug. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!