Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Baj ha nem érzek boldogságot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj ha nem érzek boldogságot a házasságomban?

Figyelt kérdés

Nem tudom hova tenni magamban az érzéseimet. Pár éve vagyok férjnél,gyerekünk nincs. Anno nagyon szerettem férjemmel menni kikapcsolódni,bárhol vele tölteni az időt.

Mára ez megváltozott. Szeretem és nagyon meg is szoktam már őt,ennek ellenére nem érzem jól magam vele. Leginkább amiatt hogy alig beszélgetünk. Ha beszélünk sem bensőséges dolgokról ami hiányzik.

Talán azért mert sokat vitatkoztunk,leginkább a családja miatt akikre jobban hallgat mint rám. Férjemhez a családján,a gyomrán és a szexen keresztül vezet az út,ezeket én mostanra meg is utáltam.

Arra vágynék hogy a mostanitól fontosabb legyek neki érdek nélkül,leginkább arra hogy a családjával szemben fontosabb legyek.

Így beszélgetések nélkül teljesen langyos lett a kapcsolatunk.

Próbáltam ezt vele megvitatni az a baj már mindenen összeveszünk.

Állandóan a családjával jön,nekem meg elegem van hogy én akkor vagyok jó ha hozzájuk nem megy,olyan dolgokra vagyok jó amit tőlük nem kap meg. Tervezni sincs kedvem már a jövőt mert a családja szempontjából gondolja át azt is,nem kettőnk szempontjából kizárólag.

Mit tegyek,nem akarnék válni. Így sem jó. 42/nő


2021. aug. 31. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Próbáltad vele megvitatni, nem sikerült. Próbálkozhatsz tovább, vagy válhatsz is. Kérdés az, hogy neked mik az elvárásaid az élettől? Inkább élsz együtt egy olyan emberrel biztonságban akit szeretsz, de nem vagy mellette boldog, vagy megkockáztatod az egyedüllétet egy esetleges boldog kapcsolat reményében? Ezt a problémát kommunikáció nélkül megoldani nem lehet. Ha ő nem hajlandó rá, akkor lehetetlen megoldani. Ha mindenképp szeretnél vele maradni és javítani a dolgon, állj elé nyíltan, mondd meg neki, hogy vagy leül veled megbeszélni nyíltan a problémákat, vagy beadod a válópert.
2021. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Gyk: beszéljétek meg vagy válj el. Téma lezárva!
2021. aug. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.
2021. aug. 31. 14:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia Kérdező, én is hasonló helyzetben voltam, mintha én magam írtam volna a soraidat. Nagyon rossz volt, hogy nem tudtam ezzel mit kezdeni, de nem éreztem magam fontosnak, úgy gondoltam, csak én teszek bele mindent a kapcsolatba, hiába próbáltam megbeszélni, javítani a kommunikáción, újítani a dolgokon. Nem ment. Aztán rájöttem, hogy bizonyos szempontból én voltam a felelőtlen, mert amikor összejöttünk, annyira vágytam már kapcsolatra, annyira akartam, hogy szeressen valaki, hogy túlidealizáltam a páromat, teljesen másnak láttam, mint amilyen volt, mintha valami szűrőn keresztül láttam volna. Sajnos sok idő eltelt, mire erre rájöttem, és képes voltam változtatni, 10 évig voltunk együtt, mire "kigyógyultam" a kapcsolatfüggőségemből, és ki mertem mondani, hogy legyen vége. Szerencsére nálunk sem volt gyerek. Utána 2 évig egyedül voltam, majd bejött az életembe az igazi, akivel tökéletes, igazi felnőtt kapcsolatunk van, amiben oda-vissza működik minden. Szóval a lényeg, hogy merj változtatni, kilépni, mert ez sajnos valószínűleg már nem lesz jobb. Életem legjobb döntése volt, hogy anno kiléptem. Sok sikert!
2021. aug. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm 4-es. Jó olvasni hogy mertél változtatni így megtaláltad a boldogságod.

Nem tudom,valami nagyon hiányzik a kapcsolatunkból,legalábbis részemről.

Azt mondja szeret. Mégis mintha leragadt volna a hagyományos férfi dolgozik-nőé a háztartás családmodellnél,miközben igényli hogy én is dolgozzam.

Többet keres,teszi félre magának. Ja persze úgy van hogy jobb autó,másik ház,amiből nekem is lesz kényelmem. De mégis ő dönt.

Ami a legrosszabb,családjával szemben minden kérésem alulmarad.

2021. aug. 31. 14:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, igen ismerős, a mi kapcsolatunk legnagyobb veszekedései mindig a családja miatt voltak, mindig mindenben őket támogatta, őket védte "ellenem", pedig bennem sem volt rosszindulat, csak sokszor nem értettünk egyet, mindenbe beleszóltak, ránk telepedtek teljesen. Ebből is elegem lett, és őszintén szólva, az tényleg hab volt a tortán, hogy a szakítás után a családját is "elvesztettem". Nem hiányoznak. Továbbra is csak azt tudom mondani neked, hogy nem feltétlenül éri meg benne maradni egy nem jól működő kapcsolatban. Tudom, hogy ilyenkor sokat gondolkozik az ember, kortól függetlenül is tart attól, hogy egyedül marad, stb. De mindig abba kell belegondolni: így akarod leélni a következő 20-30-40 évet?
2021. aug. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen,igazad van 4-es. Egyáltalán nem így szeretném élni az éveimet,nem vagyok boldog mellette. Persze azt nem értem hogy szerethetek valakit aki mellett már boldog sem vagyok. Úgy érzem megfogadom a tanácsodat,pici erőt gyűjtök még hozzá.

És igen nem az egyedüllét a legnagyobb félelmem,hanem hogy nem találok jobbat. Konkrétan másban más hiba lesz.

2021. aug. 31. 15:29
 8/8 Romero12 válasza:
100%
Találsz jobbat, merj váltani! A pénz nem minden, lehet hogy szerényebb körülmények között fogsz élni, de boldogabb leszel. 48f
2021. szept. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!