Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Háztartásbelinek lenni gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Háztartásbelinek lenni gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

Pár hónapja felmondtam a munkahelyemen, mert tönkretett idegileg. A férjemmel megbeszéltük, hogy most pihenek néhány hónapot, aztán keresek állást.


Viszont látva a pozitív változásokat, mindketten átértékeltük és úgy gondoljuk, hogy az sem lenne ördögtől való, ha itthon maradnék, mert amióta szabad vagyok, folyamatosan finomakat főzök, ragyog a lakás, van időm magamra, fogytam egy csomót, rendesen alszom, felvirágzott a nemi életünk, stb.


A munkahelyem általában annyira leszívott agyilag (+hatalmas felelősség), hogy miután hazajöttem, sokszor csak ültem a kanapén estig, aztán arccal előre az ágyba, szex alig volt, ritkán főztem, össze-vissza ettem, híztam is...


A férjemnek pedig azt tetszik most, hogy munka után csak a pihenésre, közös programokra és az edzésre kell időt szánnia, korábban meg mindenben segítenie kellett.

Szóval most úgy érezzük, hogy ez win-win helyzet. Anyagi problémánk nincsen, nem vagyunk gazdagok, de ketten elvagyunk az ő fizetéséből és még félre is tudunk rakni egy keveset minden hónapban.


Nem vagyok az a bepunnyadó fajta, soha nem unatkozom: a háztartás vezetésén kívül tanulok itthon nyelvet, olvasok, jógázom, sokat edzek, sétálok, biciklizek, gyesen lévő barátnőimnek segítek a gyerekekkel, szüleimnek is segítek, amiben csak tudok, stb.)


Mi a véleményed erről az életstílusról?

Szerinted hosszútávon ez tartható? Hitelünk nincs, a lakás a páromé, gyerekünk nem lesz, szóval a havi kiadásaink nem fognak nőni (és amúgy mindketten egészséges mértékben takarékoskodó típusok vagyunk).



2021. aug. 31. 14:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen nem az itt adott válaszok alapján döntöm el, hogy mi legyen az életemmel. Ha úgy tetszik, ez egy közvéleménykutatás egy életstílusról, a legtágabb körben (ismeretlen emberek, nyilván nagyon különböző élettel, háttérrel, "csomaggal").
2021. aug. 31. 15:20
 22/76 anonim ***** válasza:
90%

Én helyeslem a gondolkodásotokat a pároddal. Mindig is azt hangoztattam, hogy az emberi kapcsolatokba kellene több időt és energiát fektetni. Ha anyagilag meg tudjátok oldani így, és neked sem hiányzik a fix munkahely, akkor hajrá!

Tudod nagyon szép dolog kirakni egy naplementés képre helyezett idézetet arról, hogy "ettől meg ettől lesz szép az élet", aztán továbbrohanni, mókuskerekezni és kikészülni lelkileg, idegileg időről időre a stressztől. De ha meg tudod valósítani az életben, akkor tedd meg, én azt mondom. Leírtad, hogy kb csak pozítivum van eddig. Ha meg mégis úgy alakulna, visszamehetsz dolgozni. Lehet hogy nem föltétlen ugyanannyiért, de akáhány éves is vagy, végzettséggel, munkatapasztalattal csak lesz valami.

2021. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
90%
Nem látok ebben semmi problémát, ha megtehetitek és még pozitív hatással is van rád, rátok, akkor miért ne?
2021. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
90%
Ha nektek így jó, akkor ne érdekeljen mások véleménye. Itt úgyis többségben lesznek azok, akik azt gondolják, kitartott vagy. Ha anyagilag is belefér akkor miért ne? Én speciel nem bírnám hosszú távon. Rövid távon volt benne részem, egy fél évig, amíg a diplomamunkámat írtam és már felmondtam az előző helyen (egyszerre a kettőt nem tudtam csinálni) Fél év nagyszerű volt, nagyon jó, de aztán meguntam és alig vártam már hogy újra dolgozhassak. De ha te el tudod foglalni magad és jó hatssal van a kapcsolatodra, akkor ne érdekeljen hogy mások mit gondolnak. Ez csak kettőtökre tartozik. Ha később megunod, még mindig visszamehetsz dolgozni.
2021. aug. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
88%

Ha megteheted nincs vele gond.


Nálunk ugyanígy volt a kislányommal való Itthonlét alatt, mert vezetői pozibol jöttem el és sok stressz, sok munkaóra után egy jó alvó babánk lett így sokkal jobb lett minden, ahogy te is írtad.


Ha tehetném, én 4 órában dolgoznék, egyrészt legyen biztosításod, másrészt jó ha van egy jogviszony,barmi történhet...


Emellett azt kell majd atgondolni, hogy gyereket szeretnétek e és ott is belefér e-e az, hogy 32 ezer ft-t kapsz az államtól.

2021. aug. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó vagyok, bocsi, a gyerek rész semmis :)
2021. aug. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! :)
2021. aug. 31. 18:21
 28/76 anonim ***** válasza:
82%
Az a baj a háztartásbeliséggel, hogy teljesen ki vagy szolgáltatva anyagilag a párodnak. Ha vele bármi történik: betegség, halál vagy akárcsak elveszíti a munkáját, akkor te miből fogsz megélni? Mert ha évek múltán keresel csak munkát, nem fognak utánad kapkodni a munkaadók úgy, hogy egy többéves lyuk tátong az önéletrajzodban. Kapásból rá fognak kérdezni, hogy mit csináltál ez idő alatt, miért nem dolgoztál, miért jöttél el az előző helyről. És ha megmondod, hogy kikészített idegileg a munka és jobban bírod a munka nélküli életet, kapásból megy is a kukába az önéletrajzod: senki nem akar olyan embert alkalmazni, aki nem bírja kezelni a stresszt és inkább felmond.
2021. aug. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
69%
Ki vagy szolgáltatva, ez addig működik míg ki nem rak valamiért. Mi lesz az önéletrajzodba majd ha évek kimaradnak? Hogy lesz így munkád? Vagy az a terv hogy otthon vered a segged míg a másik alád rak mindent? Megy ez egy darabig amíg el nem múlik a rózsaszín köd.
2021. aug. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 A kérdező kommentje:
28-as: több ingatlanja van a páromnak, ezeket halál esetén én öröklöm (meg minden vagyonát), az ingatlanok kiadásából kijönnék havonta egy normális életszínvonalon.
2021. aug. 31. 19:05
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!