Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Háztartásbelinek lenni gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Háztartásbelinek lenni gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

Pár hónapja felmondtam a munkahelyemen, mert tönkretett idegileg. A férjemmel megbeszéltük, hogy most pihenek néhány hónapot, aztán keresek állást.


Viszont látva a pozitív változásokat, mindketten átértékeltük és úgy gondoljuk, hogy az sem lenne ördögtől való, ha itthon maradnék, mert amióta szabad vagyok, folyamatosan finomakat főzök, ragyog a lakás, van időm magamra, fogytam egy csomót, rendesen alszom, felvirágzott a nemi életünk, stb.


A munkahelyem általában annyira leszívott agyilag (+hatalmas felelősség), hogy miután hazajöttem, sokszor csak ültem a kanapén estig, aztán arccal előre az ágyba, szex alig volt, ritkán főztem, össze-vissza ettem, híztam is...


A férjemnek pedig azt tetszik most, hogy munka után csak a pihenésre, közös programokra és az edzésre kell időt szánnia, korábban meg mindenben segítenie kellett.

Szóval most úgy érezzük, hogy ez win-win helyzet. Anyagi problémánk nincsen, nem vagyunk gazdagok, de ketten elvagyunk az ő fizetéséből és még félre is tudunk rakni egy keveset minden hónapban.


Nem vagyok az a bepunnyadó fajta, soha nem unatkozom: a háztartás vezetésén kívül tanulok itthon nyelvet, olvasok, jógázom, sokat edzek, sétálok, biciklizek, gyesen lévő barátnőimnek segítek a gyerekekkel, szüleimnek is segítek, amiben csak tudok, stb.)


Mi a véleményed erről az életstílusról?

Szerinted hosszútávon ez tartható? Hitelünk nincs, a lakás a páromé, gyerekünk nem lesz, szóval a havi kiadásaink nem fognak nőni (és amúgy mindketten egészséges mértékben takarékoskodó típusok vagyunk).



2021. aug. 31. 14:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
32%

Még jó hogy kivirágoztál, mi nők nem a munka világába lettünk kitalálva.


Viszont gyerek nélkül nem tudom mit akarsz, a háztartásbeliség azért van, hogy az otthont, és főleg a gyerekeket a legteljesebb mértékig el tudjuk látni.


Ha te nem vagy hajlandó szülni, vagy nem lehet gyereked, akkor illene részmunkáznod, hiszen nem jógázgatni kell otthon meg a barátnők gyerekeinél segíteni. Mi vagy te, bébicsősz?


Lehet választani a gyerektelen szabadságot de akkor melózni, meg lehet otthon maradni de gyerek nélkül mi a francot csinálsz egész nap?

Mosógép, mosogatógép berak, a főzés 1-2óra...

2021. aug. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy van megtakarításom. Üdv a normális válaszolók mellett a funkcionális analfabétáknak is!
2021. aug. 31. 21:17
 43/76 A kérdező kommentje:
Ja és az irigyeknek is. "Vagizni", istenem...
2021. aug. 31. 21:19
 44/76 anonim ***** válasza:
81%

Megtakarítás, ami 3 hónapra elég. Legalább egy évnyivel lennél biztonságban.


A pasik meghülyülnek a kapuzárási pánik eljöttekor, olyankor arra fogod emlékeztetni, hogy öreg. Ha akkor dob?


Mindenesetre csodálom úgy általában a vakhitet.

2021. aug. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
68%
Ha Téged ennyi kielégít akkor csináld. A fene akarna így élni, kiszolgáltatva, de Te tudod, ha jó Neked így. Azt viszont ne felejtsd el, hiába jó most a házasság semmi garancia nincs arra, hogy 10 év múlva is az lesz, a férjed lelép, Te ott maradsz a semmivel.
2021. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
78%

Egy ideig, 1,5 évig nálunk is így volt, a férjem dolgozott, ên itthon voltam és vittem a háztartást, kerti munkákat amikor kellett, ezek mellett se unatkoztam soha 1 percet sem. Szerettem nagyon ezt az időszakot. Miután az előző munkahelyem megszűnt.

Én jól éreztem magam itthon, a férjem is, örült, mert nem szereti a házimunkákat ( csak megcsinálta mert muszáj), főzni nem is tud. Szóval nekünk bejött ez a felállás. De aztán végül elmentem dolgozni, mert gyakorlatilag az ölembe hullott álmaim melója:)))) azt nem akartam kihagyni.

Ha nektek jó így, akkor semmi gond. :)

Károgó rosszindulatú emberekkel ( majd biztos lelép/ kidob a párod) nem kell foglalkozni.

2021. szept. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
82%

Véletlenül se foglalkozz azzal, amit itt leírnak neked. Méghozzá kizárólag azért ne, mert nem az itt kommentelőknek kell azt az életet élni, amit neked.

Ha nektek így jó, belefér anyagilag, akkor csináljátok így! Senkinek, semmi köze hozzá, akkor sem, ha te magad kérted ki a gyakorisok véleményét.

2021. szept. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
93%

Nekem ezzel a függő helyzet lenne a problémám elsősorban. Megbeszéltétek, hogy lesz a nyugdíj? Fizettek neked valamit a nyugdíjas évekre?

A másik dolog. Intellektuálisan ez téged kielégít? Mert sokan, már elnézést, de belebutulnak, beszűkülnek otthon, iletve unatkoznak es pótcselekvesekbe menekülnek.

Ezeket kell végiggondolni szerintem.

2021. szept. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindkettőnknek van nyugdíj előtakarékossági számlánk, ugyanannyit fizet rá nekem a férjem, mint magának.

Intellektuálisan jobban kielégít a jelenlegi helyzet, mert rengeteget olvasok, tanulok, művelődök, ezekre munka és a háztartás mellett már nem volt energiám. Nem engedem meg magamnak, hogy beszűküljek, eleve sem vagyok az a típus, de persze értem, amit az utolsó válaszoló írt.

2021. szept. 5. 09:42
 50/76 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az egy jó felvetés, kérdező. Én voltam ilyen helyzetben. Először nagyon élveztem, és voltak nagy elhatározások, megtanulok dánul... stb... aztán elvesztettem a motivációmat. Miert tanuljak dánul, hogy dán főzőműsorokat nezhessek? Én nem éreztem úgy igazán hasznosnak magam. Ehhez 1 év kellett. Azt éreztem, hogy a férjem értem dolgozik, én meg teperhetek, hogy megszolgáljam. Ezt nem ő éreztette. Ja, és elkezdtem vásárolgatni... webshopokban szörfözgettem stb... na mindegy, én visszamentem dolgozni 4 óraban, azóta jó minden.
2021. szept. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!