Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Háztartásbelinek lenni gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Háztartásbelinek lenni gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

Pár hónapja felmondtam a munkahelyemen, mert tönkretett idegileg. A férjemmel megbeszéltük, hogy most pihenek néhány hónapot, aztán keresek állást.


Viszont látva a pozitív változásokat, mindketten átértékeltük és úgy gondoljuk, hogy az sem lenne ördögtől való, ha itthon maradnék, mert amióta szabad vagyok, folyamatosan finomakat főzök, ragyog a lakás, van időm magamra, fogytam egy csomót, rendesen alszom, felvirágzott a nemi életünk, stb.


A munkahelyem általában annyira leszívott agyilag (+hatalmas felelősség), hogy miután hazajöttem, sokszor csak ültem a kanapén estig, aztán arccal előre az ágyba, szex alig volt, ritkán főztem, össze-vissza ettem, híztam is...


A férjemnek pedig azt tetszik most, hogy munka után csak a pihenésre, közös programokra és az edzésre kell időt szánnia, korábban meg mindenben segítenie kellett.

Szóval most úgy érezzük, hogy ez win-win helyzet. Anyagi problémánk nincsen, nem vagyunk gazdagok, de ketten elvagyunk az ő fizetéséből és még félre is tudunk rakni egy keveset minden hónapban.


Nem vagyok az a bepunnyadó fajta, soha nem unatkozom: a háztartás vezetésén kívül tanulok itthon nyelvet, olvasok, jógázom, sokat edzek, sétálok, biciklizek, gyesen lévő barátnőimnek segítek a gyerekekkel, szüleimnek is segítek, amiben csak tudok, stb.)


Mi a véleményed erről az életstílusról?

Szerinted hosszútávon ez tartható? Hitelünk nincs, a lakás a páromé, gyerekünk nem lesz, szóval a havi kiadásaink nem fognak nőni (és amúgy mindketten egészséges mértékben takarékoskodó típusok vagyunk).



2021. aug. 31. 14:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nagyon idilli ez a felállás. Jó annak, aki megteheti, szerintem nagyon sokan élnének így, ha tehetnék. Sokan azért güriznek, mert nem tudnak megélni még akár kettő fizetésből sem, mások pedig vannak olyan bölcsek és reálisak, hogy a minőségi élet itt kezdődik és felvállalnak a magas életszinvonal mellé egy olyan életstílust, ami- bocsánat a sok csóró/proli/paraszt mentalitású embertől- náluk "kiveri a biztosítékot".


Sokan nem fogják fel, hogy nem csak munkahelyen lehet hasznos egy ember. Sőt! Ha a férjének is így ideálisabb, akkor már tett valamit a házasságáért és a környezetéért. Ettől többet nem is várhat senki...

2021. szept. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
42%
Nézd a ti életetek.Ha nektek jó akkor nincs kérdés.Én viszont kérdeznék:Nincs házvezető nő érzésed.Nincs kiszolgáltatottság érzését?Még nem is lehet hisz évekig jól kerestél.Addig nincs baj míg nektek ebből nincs konfliktus.Mig esetleg a párod szülei nem szólnak meg, vagy a tágabb rokonság.Én egy darabig kényszerből éltem így.Ne érezd soha azt amít kaptam férjem rokonságától.Elötte Svájcban dolgoztam fél év alatt annyit kerestem mint ő egész évben.Még is én voltam: a kihasználja szegény embert nő! Alig vártam hogy újra dolgozhassak.De miért nem keresel valami kötetlen onilan munkát.Igy sok változás nem lenne a mostanihoz kivéve lenne saját pénzed!
2021. szept. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:
79%
Tökéletes életforma, fene sem szenvedne egy kölyökkel. De ez persze csak rövid ideig tartható fent, élvezd ki, amíg lehet.
2021. szept. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem jó ötlet, ha élvezed az otthon létet és a párodnak is tetszik ez így. Mi is így élünk.
2021. szept. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:
86%
Most mukodik. Ha par ev mulva is mukodni fog, akkor miert ne? A te/ti eletetek.
2021. szept. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Ha a párod eltart, miért ne? Élvezd ki, amíg lehet a pihenést.


Én nem tudnék így élni, de az én vagyok. Nekem kell az önállóság, célok, és nem bírnám, hogy nincsen önálló jövedelmem.


32/N

2021. szept. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
100%
Én is örülnék egy ilyen felállásnak. 😀
2021. szept. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
88%
Öt percig nem viselném, hogy az legyen az életem teljessége, hogy faltól-falig háztartást vezessek.
2021. szept. 28. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 A kérdező kommentje:
52: a párom rokonsága nem üti bele az orrát ebbe. Rendkívül intelligensek és nem avatkoznak más dolgába.
2021. szept. 28. 11:19
 60/76 A kérdező kommentje:

58: nem ennyi az életem. De egyébként én nagyon szeretem a házimunkát és a főzést is pl.

Programokat szervezek magunknak (Még mielőtt bárki elkezdi: nem, nem százezrekért wellness meg hasonlók, hogy jól lehúzzam pénzzel a párom, hanem túrázós hosszúhétvége pl). Mindig történik velünk valami :)

2021. szept. 28. 11:24
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!