Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A magyar lakodalmak (nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A magyar lakodalmak (nagy általánosságban) miért ilyen kínosan alacsony színvonalúak, illetve ízléstelenek a mai napig?

Figyelt kérdés

Most ezalatt azt értem, hogy miért van az, hogy sok olyan, (a magyar esküvők jellegzetességévé vált) sláger dolog van a mai napig, ami kifejezetten ízléstelen, vagy színvonaltalan?


A pénz nem jó kifogás, egy sereg dolog van, amit olcsón is ellehet érni és jóval ízlésesebb, mint a mai napig aktívan velünk élő kínos dolgok.


Vegyük sorra a kínos dolgokat, amiket szinte már-már kötelezően tartalmaz az összes magyar lakodalom, néhány üdítő kivételt leszámítva.


Zene: Sajnos a legtöbb esetben ez ordenáré mulatós. Most nem azt mondom, hogy a Bécsi Filharmonikusoknak kellene klasszikusokat előadnia, de ne már, hogy nem sikerül végre ezen eseményeknek lerázniuk magukról a Kis Grófó - McHawer és a Teknő - Bunyós Pityu által fémjelzett nívótlanságot. Nem hiszem el, hogy ennél ne lenne jobb és kötelező részegen kornyikálni ilyen 'nagyszerű' szövegeket, mint hogy "hej, felrúgom a kutyámat, hej, lecsapom a babámat, silláromsallárom" meg "Hop zsámó, aranyeső a kiscsaládra". Nem is beszélve a divatból már régen kiment szövegeket, minthogy "összeverem olyan betyár módra a csizmámat"


Ételek: Sajnos, a legtöbb lakodalmon ez kimerül az újházi tyúkhúsleves - birkapörkölt kombóban. Mi lesz azokkal akik ezt esetleg nem szeretik, vagy nem ehetik meg valamilyen ételallergia vagy választott életstílus miatt? Sajnos sok helyen dívik még a "HA HA HA, akkor ne egyenek, ha ilyen hülyék!" stílus.


Külön említést érdemelnek az ún. 'előételek' vagy 'rágcsálnivalók'. Mi a ... szerelméért kell ennek majdnem mindig szikkadt pogácsának meg még szikkadtabb sajtos rúdnak lennie?



Vőfély jelenléte: Ez a legérdekesebb anomália, hogy ez a tch... 'szakma', még létezik és nem halt ki, legkésőbb a rendszerváltás idején. Az uniós csatlakozás feltételéül kellett volna szabni a vőfélyek nyugdíjazását, vagy legalábbis modernizációját, mivel egy az eseményt koordináló emberre szükség van, de lehetőleg ne altesti poénokkal ("mint egy lipicai lónak, akkora a fara"), 70 évvel ezelőtti retorikával (betyáros csizma, karikás ostor, családon belüli erőszak, kutya felrúgása stb.) vagy ósdi csasztuskákkal éljen.



És végül a legrosszabb, a "násznép" hozzáállása az alkoholhoz. Miért kötelező az, hogy a nem sofőr emberek szinte mind lerészegedjenek, sokszor hányásig, detoxig, sárga földig? Sokan mintha csak kibúvónak használnák az eseményt, hogy megint lehessen vedelni és utólag erre fogni. Bár sajnos a magyarok egy része (romákat is beleértve) rendszeresen csinálja ezt, isznak mindenre, örömre-bánatra-egészségünkre-emlékére-születésre-halálra.


Továbbá ott van még az a pátosz ami körbelengi a lakodalmakat, mintha az valami nagyszerű esemény lenne, pedig láthattuk a leírásból, hogy ezek egyáltalán nem magasztos alkalmak. Szinte minden második iparág lehúzásra rendezkedik be, sokszor milliós büdzsét elvárva még egy kínos színvonalú lakodalom esetén is.


Pedig szinte ingyen megoldhatóak az alábbiak: normális zene, nem lerészegedés, vőfély helyett ceremóniamester alkalmazása. Ételeknél persze rá kell fizetni a többféle étrend biztosítására (cukorbeteg, vegetáriánus stb.), és a szikkadt pogácsa helyett normális rágcsa kihelyezésére de ennek ára máris bevan hozva a gagyi dolgok mellőzésén.


Modernizáljuk már ezt az eseményt, épp itt lenne az ideje, így 2021-ben! Le az ósdi, dohszagú kellékekkel és eszközökkel, jöjjön el a modernebb világ üdítő színessége, ezen a téren.



#újítás #kínos lakodalmak #laGzi helyett laKzi kellene, hogy a helyes legyen #nesze neked nyelvtan #vőfélyek sürgős modernizációja #előre a haladásért
2021. szept. 15. 15:29
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
84%
#20 Azért nem kellene átmenni általánosításba. Igaz hogy a fentiekhez hasonló lagzim lesz, de elhihetedh ogy nem kopik fel az állunk. Akármilyen más típusú esküvőt is tarthatnánk, nem a pénztárcánkon múlik. Elég egysíkú gondolkodásra vall, ha azt hiszed, hogy ha valaki a fentebb leírt lagzit perferálja, akkor tanulatlan, bunkó és pénztelen. #18-as vagyok.
2021. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, hogy van, akinek ez nem színvonal, de van benne vidámság, humor, szív, lélek.

A magyar lagzik tele vannak játékossággal. Ez a vigalom napja. Nem vagyok "proli" és ha milliárdos lennék, sem érezném jól magam olyan lakodalomban, ahol reform salátát csipegetek és jazzt hallgatok, vagy komolyzenét és csak a rongyrázásról szól minden. Egyébként ezek a karót nyelt, sznob "urak" is ugyanúgy seggrészegre isszák magukat és minden egyéb undorító dolog megvan náluk is, csak drágábbak a jelmezek és más a zenei aláfestés meg a színpad, úgyhogy tökmindegy, de akkor már legyen egy kis élet a dologban, ugyhogy inkább a hagyományosra szavazok.

2021. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
43%
Közel 100 üzenetváltás után kialakult egy kép. A többség még ha nem is totál csóró de nem is tehetős. Az a pár millió amit kifizetnek erre elégé megterheli őket, másképp nem használt csoportban keresnének ruhát pár tízezerért vagy száz ezerért. De az igények milliós ruhák kategóriájában volt. Ha nincs pénzed az általad áhított milliós ruhára akkor add lejjebb az igényeid.
2021. szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
27%
Minden második csak hercegnős, habos babos, félkoronás Barbie hercegnős menyasszony szeretett volna lenni ahol a hatalmas mellei majd kibugyanak a szűk csillogó fűzőből. Ez a stílus a vidékies, alsóbb társadalmi osztályokban hódít.
2021. szept. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
34%

"és jazzt hallgatok, vagy komolyzenét és csak a rongyrázásról szól minden. "


Tipikus proli mentalitás. El sem tudod képzelni, hogy valaki valóban ezt szereti, nem pedig a primitív mulatóst.

2021. szept. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 peca1000 ***** válasza:
80%

Voltam már komolyzenés, és középkori zenés korhű öltözetű zenészekkel előadott lagzin, ahol csak vega kaja volt, konkrétan körettel kínálták a jònépet. Nagyon gyorsan el is húztam onnan, annyira kiábrándító volt, és a vendégsereg is hamar erodálódott, hiába volt értelmiségi és tehetős a jò része.


Lagzin legyen mulatós és popzene, amire lehet táncolni, és hagyományos étel.


Az első feleségemnél ilyen volt, a másodiknál sima ebéd, kb 10 fővel, zene nélkül, kaja után mindenki hazament, így is terveztük.


A kaját mindkét esetben egyeztettük a vendégekkel, hogy kér e valaki mást az alapértelmezettől eltérően.

2021. szept. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
71%
Az enyémen biztos, hogy nem lesz mulatós. Ki nem állhatom.
2021. szept. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem tévedsz. Nekem 16 éve volt a lagzim, és már akkor is mi raktuk össze a menüt. Persze vannak tradicionális lakodalmas ételek, nem tudom pl. az Újházi tyúkhúslevessel mi a gondod.

A vőfély nem tudom nálad mit jelent, én fogadtam egyet, és határozottan feldobta a hangulatot. Amúgy mindenki csak eszik, iszik, max, táncikál egy kicsit, uncsi. Volt fűrészelés, tojáskeresés (pedig ezt direkt kértem, hogy ne legyen, de szerencsére nem törtük el), pénzsöprés, meg egy csomó vicces dolog.

A zene is tradicionális, amúgy én sem kifejezetten szeretem a lakodalmas zenét, de lagziban szerinted mit kéne játszani? Technot?

Hogy ki mennyire részegedik le, az meg a násznéptől függ. Mi csak a közeli rokonokat hívtuk meg, nem hívtam meg a fél falut, aki eljött volna ingyen vacsizni meg lerészegedni. Nálunk nem volt senki részeg, és a rokonok a menyasszonytáncban eléggé kitettek magukért, nekünk simán visszajött az ára.

2021. szept. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

"amire lehet táncolni"


Sokszor sajnos ilyesmi lesz az a "tánc" a lakodalmak idején: [link] :D

2021. szept. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
86%
Ez a kérdés kínosabb, mint bármelyik magyar esküvő.
2021. szept. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!