Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Érdemes akkor is összeházasodn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes akkor is összeházasodni, ha nem akarunk gyereket?

Figyelt kérdés
Szüleim szerint nem érdemes, csak azoknak, akik gyereket akarnak...

2021. szept. 18. 17:43
A kérdező szavazást indított:
Érdemes
Nem érdemes
71 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha akarnátok gyereket, akkor sem biztos hogy érdemes lenne. Ez kettőtök döntése.
2021. szept. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy nektek mit jelent a házasság, mennyire szeretnétek hivatalosan is összekötni az életeteket.Ne a szüleid véleménye számítson, őszintén szólva,semmi közük hozzá,nem az ő életük.
2021. szept. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Ez a személyes döntésed, akarsz vagyonközösséget és esküvőt vagy nem. Bár az élettársi kapcsolatban is lehetséges vagyon közösség, de nem kell bíróságra járni évekig ha a kapcsolat felbomlik és nincs közös megegyezés.

Én már voltam nős, elváltam, rosszul jöttem ki a házasságból, de nem nézek vissza. Mivel én már kipróbáltam milyen megkérni egy nő kezét, milyen élmény egy esküvőt végig izgulni,már nem vágyom rá,biztosan nem leszek nős, talán akkor ha lenne gyerek, de annak meg kicsi a valószínűsége.

2021. szept. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze van a kettőnek egymáshoz?
2021. szept. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nektek érdemes?

Akkor érdemes.


Mi is gyerek nélkül házasodtunk. Még csak vagyonközösséget sem vállaltunk, szerződést írtunk.


De azt senki sem vitathatja el tőlem, hogy szeretnék valamit megélni, amihez jogom van. Nem kell kérvényt beadnom, hogy miért akarom megélni a házasságot és a házas életet. Nem kell magyarázkodom, miért akarok esküvőt, miért akarok karikagyűrűt az ujjamon, miért akarok kilépni az élettársi kapcsolat szintről. Nekem ez fontos, önmagában. És szerintem mindenki csinálja, aki úgy érzi, hogy ez teszi boldoggá őt vagy a párját.

2021. szept. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze a kettőnek egymáshoz?
2021. szept. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%

A mamám azt szokta mondani, az élet olyan, mint egy doboz bonbon.

Az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

2021. szept. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Én összeházasodnék anélkül is... a kettő nem zárja ki egymást, viszont jóval megkönnyíti az életeteket.
2021. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyereket vedd ki a képletből.

Akkor, és csak akkor házasodj, ha úgy döntötök, egymás mellett akarjátok leélni az életeteket.

2021. szept. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A kettőnek SEMMI köze egymáshoz.

Ha házasságban akartok élni, ami azt jelenti hogy a törvény előtt egymás legfontosabb hozzátartozói vagytok, akkor házasodjatok össze.

Mi összeházasodtunk, nekünk fontos hogy házasságban élünk, ez a dolog nem is volt kérdés. Gyerek viszont nem kell, soha!

A két dolognak semmi köze egymàshoz.

A régi időkben volt szégyen, ha valaki vénlány maradt/ illetve úgy lesz gyereke, hogy nincs férje. Akkoriban lenézték, kiközösítették az ilyeneket, főleg ha zabigyereket szült.

Ezek a társadalmi elvárások már nincsenek. Mindenki úgy él ahogy akar.

2021. szept. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!