Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akiknek van házassági szerződé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiknek van házassági szerződésük, miket írtatok bele?

Figyelt kérdés

Házasság előtt vagyunk, szeretnénk szerződést. Külön kasszán vagyunk, vőlegényemnek van egy tehermentes lakása, én pár éven belül veszek egy sajátot hitelre. Nyilván ez már a házasság alatt történne, de ezt különvagyonnak szeretném érthető okokból, illetve hamarosan elindítanám a vállalkozásomat és azt is kizárólag magamnak szeretném válás esetén az összes költségével és profitjával együtt.


Mit érdemes még belefoglalni?

Ti miket írtatok bele?


Köszönöm a válaszokat.



2021. okt. 5. 19:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%

Mi gyakorlatilag belefoglaltunk mindent, ami addig történt visszamenőleg is, hogy teljesen külön legyen szeparálva: minden, ami addig valakinek a nevén volt, az ő tulajdona és minden, amit ezután veszünk, alapítunk, befektetünk, azé, akinek a nevén van. A saját néven lévő számlánkra érkező pénzhez, megtakarításhoz, hitelhez soha, ami formában semmi köze nem lesz a másiknak, csak és kizárólag a közös számlán gyűjtött és arra utalt vagyonhoz, közös tulajdonú ingatlanhoz.


Nem kell ezt túlragozni. Rá van írva a neved? Nem? Akkor nem a tiéd. Szerintem ez a legegyszerűbb és legkorrektebb. Ha adni akarsz a párodnak valamit, egyszerűen csak átutalod/ráiratod a nevére és az övé lesz. De automatikusan semmi.

2021. okt. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
28%
Ti minek házasostok egyáltalán?
2021. okt. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
34%

Hát, nálunk az anyós kérte a házassagi szerződest...mondom OK, de akkor belekerül az is, hogy válás esetén a születendő gyerekek felügyeleti joga kizárólag az enyém, valamint a ház is. Illetve az autó amit aktuálisan használok! Na ez persze már nem tetszett neki!

Nem kérem a cégeket, a lakásokat, semmit!!!! Csak a gyerekek, és az othonunk amit én szépitek, én tartok rendben.

Ha ez nem lett volna, kihátráltam volna! Szerencsére férjem örömmel aláirta! Anyós szerencsére már nincs!

Ferjem viszont 11.éve igen❤❤

2021. okt. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
13%
Nem kell megházasodni. Nincs értelme.
2021. okt. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%

2

Szerelemből pl. Nem pénzéhségből, mint egyesek.

2021. okt. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem arról szól hogy van-e szerelem vagy nincs. Gyakorlatiasságra vall. Helyes. Nekem a külön kassza (hetköznapokra) fura. Elvegre összeházasodtok. De az tök korrekt hogy x lakás azé, y lakás ezé, vállalkozás stb. Ez korrekt.


A szüleim válása hasonlók miatt fajult csúnya üggyé. Kellett volna szerződés. Sok fejtörés megspórolható lett volna.

2021. okt. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
53%

6

Nekem meg az fura, hogy emberek 20-30 év minden vagyonával, minden leendő tartozásával, minden későbbi sikerrel kapcsolatban aláírnak egy qrva papírt huszonharminc évesen egy olyan szertartás keretein belül, ami az emberek 75%-a esetében nem szól egy életre.



Hát, jó naivkodást. Én köszönöm inkább akkor adok, mikor akkor és ott jónak látom és nem hozok döntéseket az életem azon részével kapcsolatban, ami számomra beláthatatlan idő.

2021. okt. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem véleményeket kértem, meg nem szavazást, hogy legyen-e esküvő. Ha nem tudsz érdemben válaszolni, akkor görgess tovább. Egyes válasza nagyon hasznos volt. Hasonlókat szerettem volna látni.
2021. okt. 6. 00:27
 9/28 anonim ***** válasza:
27%
Az egyes válasza azért nem különösebben hasznos mert a bankot vagy pl a végrehajtót nem fogja érdekelni a kettőtök közötti megállapodás. Válás esetén ok. De más esetben nem
2021. okt. 6. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%

9

Hülyeségeket nem kell beszélni. Rémisztő, hogy emberek ennyire nem értenek a saját jogaikhoz...


"Az egyik lehetőség annak megelőzésére, hogy az egyik házastárs nevén lévő vagyont a másik tartozása miatt lefoglalják, a házassági vagyonjogi szerződés előzetes megkötése."


[link]

2021. okt. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!